Ar griovio neperšokęs gali sakyti: „Op“?

Suformuota naujoji Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma. Balandžio 8 d. penkiolika per kovo 3 d. vykusius savivaldos rinkimus išrinktų vietos politikų pasirašė koalicijos sutartį.

Kaip anksčiau spaudos konferencijoje minėjo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, valdančiąją daugumą sudarė partijos Tvarka ir teisingumas 6 atstovai (įskaitant tiesiogiai išrinktą merą V. Laurinaitį, kuris yra ir Savivaldybės tarybos narys), 4 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, 3 – socialdemokratai ir 2 visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ nariai („Pamarys“ apie tai informavo anksčiau). 25 narių Savivaldybės taryboje tai būtų 15-os narių koalicija.

Trys partijos ir paminėtas komitetas sutarė, kaip pasiskirstys rajono vadovų postus. Partija Tvarka ir teisingumas turi tiesiogiai išrinktą merą V. Laurinaitį, į mero pavaduotojus Socialdemokratų partijos Šilutės skyrius pasiūlė Sigitą Šeputį, kuris dabar eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos tenka 4 mandatus Taryboje gavusio Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pasiūlytam kandidatui. Šio skyriaus valdyba nusprendė, kad į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlo Virgilijų Pozingį, kuris dabar eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Šis politikas iš visų išsiskiria tuo, kad per pastaruosius 15 metų Šilutės r. savivaldybėje ėjo administracijos direktoriaus, mero, mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ gauna administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. Kaip „Pamariui“ sakė į Savivaldybės tarybą pirmą kartą išrinktas šio komiteto narys Edvardas Jurjonas, dėl kandidatūros tariamasi, jų yra net trys (du komiteto nariai, vienas komiteto veikloje nedalyvaujantis). Balandžio 9 d. nuspręsta, kad komitetas siūlys Saugų seniūnę Dalią Rudienę.

Valdančiųjų sąrašas
Primename Savivaldybės tarybos narius, kurie sudarė koalicijos sutartį: Partijos Tvarka ir teisingumas – V. Laurinaitis, S. Kazlauskas, A. Urbonienė, V. Stoškus ir V. Kamarauskas; Valstiečių ir žaliųjų sąjungos – S. Majus, G. Kimbrienė, E. Padimanskas ir V. Pozingis; Socialdemokratų partijos – A. Martinkus, T. Budrikis ir S. Šeputis; visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ – D. Žebelienė ir E. Jurjonas.
Mero pavaduotojas, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas Tarybos posėdyje renkami slaptu balsavimu. Jeigu koalicijos nariai iki balandžio 25 d. neišsiskirstys kas sau… Jeigu koalicija neiširs beeinant į pirmąjį posėdį, kaip jau yra buvę…

Pirmasis posėdis suplanuotas balandžio 25 d. 14 val. Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salėje. Savivaldybės tarybos nariai čia iškilmingai duos priesaiką. Po to posėdis tęsis Savivaldybės salėje, kur ir bus surengtas tik mero pavaduotojo slaptas rinkimas.
Tačiau jau kyla klausimų. Savivaldybės administracijos direktoriumi išrinkus V. Pozingį, jis netektų Tarybos nario mandato, kuris atitektų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše po jo esančiai Lijanai Jagintavičienei. Menka paslaptis, kad jos santykiai su „valstiečiais“ būna „įvairūs“, bent jau rinkimų kampanijos metu. Tad skaičiuoti, kad valdančioji dauguma ilgiau turės 15 narių, matyt, ankstoka. Gali likti 14, užtat 5 mandatus gavę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, 3 – LR Liberalų sąjūdžio ir 2 – Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariai, kuriems kol kas pranašaujamas opozicijos vaidmuo, gali sudaryti 11 narių grupę. Kai 25 politikai pasiskirto į 14 ir 11, dauguma tėra trapi. O jeigu dar kas susirgtų tymais?

Šia gaida „Pamarys“ ir užbaigia valdžios, kurią išsirinko Šilutės rajono žmonės, apžvalgą. Nebalsavote? Vadinasi, valdžią jums išrinko kiti.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite