Ar gelbės „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovę?

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“, Šilutės rajono savivaldybės įmonė, pernai dirbo nuostolingai. Šią savaitę Savivaldybės tarybos komitetai svarstys, ar suteikti uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės šilumos tinklai“ 340 000 eurų garantiją ilgalaikei paskolai apyvartinėms lėšoms.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė sprendimo projekto aiškinamajame rašte vietos politikus informuoja, kad suteikus garantiją ilgalaikei paskolai gauti, „Šilutės šilumos tinklai“ užtikrins atsiskaitymą su darbuotojais, valstybinėmis institucijomis ir tiekėjais. Paskola reikalinga būtent apyvartinėms lėšoms.

D. Mongirdaitė akcentuoja ir kitką.

Šylant klimatui, esant nelanksčiam ir griežtam kainų reguliavimui, mažėjant pagaminamos šilumos kiekiui, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vis dažniau gali susidurti su apyvartinių lėšų trūkumu šiltuoju periodu, tad priėmus šį Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimą išlieka rizika, kad blogėjant  bendrovės finansinei būklei ir dėl to laiku negrąžinant prisiimtų skolinių įsipareigojimų, paskolas gali tekti grąžinti Savivaldybės administracijai.

Nurodoma, jog Savivaldybės garantija galiotų iki 2022 m. gegužės 25 d. Savivaldybės garantijų limitas 2021 metais negali viršyti 2,39 mln. eurų.

Savivaldybės taryba yra suteikusi 3 garantijas UAB „Šilutės vandenys“ investicijų projektams vykdyti, kurių bendra vertė 1,85 mln. eurų. Savivaldybės prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas likutis 2021 m. kovo 31 d. sudarė 1,585 mln.  eurų.

Įvertinus prašomos suteikti garantijos sumą ir 2021 m. kovo 31 d. duomenis apie Savivaldybės tarybos suteiktas garantijas, pagal kurias Savivaldybės kontroliuojamos įmonės yra prisiėmusios, bet dar neįvykdžiusios įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas pagal paskolų sutartis, Savivaldybės skoliniai įsipareigojimai pagal garantijas sudarytų 2,19 mln. eurų arba 9,16 proc. (limitas 10 proc.). Tad Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl garantijos suteikimo, teisės aktų nepažeistų.

Beje, į situaciją „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovėje planuoja gilintis ir Kontrolės komitetas.

Ką nuspręs Savivaldybės taryba, paaiškės jos posėdyje paskutinę gegužės savaitę. Tarybos komitetai, kaip skelbiama, posėdžiaus nuotoliniu būdu.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite