Ar gelbės „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovę?

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“, Šilutės rajono savivaldybės įmonė, pernai dirbo nuostolingai. Šią savaitę Savivaldybės tarybos komitetai svarstys, ar suteikti uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės šilumos tinklai“ 340 000 eurų garantiją ilgalaikei paskolai apyvartinėms lėšoms.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė sprendimo projekto aiškinamajame rašte vietos politikus informuoja, kad suteikus garantiją ilgalaikei paskolai gauti, „Šilutės šilumos tinklai“ užtikrins atsiskaitymą su darbuotojais, valstybinėmis institucijomis ir tiekėjais. Paskola reikalinga būtent apyvartinėms lėšoms.

D. Mongirdaitė akcentuoja ir kitką.

Šylant klimatui, esant nelanksčiam ir griežtam kainų reguliavimui, mažėjant pagaminamos šilumos kiekiui, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vis dažniau gali susidurti su apyvartinių lėšų trūkumu šiltuoju periodu, tad priėmus šį Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimą išlieka rizika, kad blogėjant  bendrovės finansinei būklei ir dėl to laiku negrąžinant prisiimtų skolinių įsipareigojimų, paskolas gali tekti grąžinti Savivaldybės administracijai.

Nurodoma, jog Savivaldybės garantija galiotų iki 2022 m. gegužės 25 d. Savivaldybės garantijų limitas 2021 metais negali viršyti 2,39 mln. eurų.

Savivaldybės taryba yra suteikusi 3 garantijas UAB „Šilutės vandenys“ investicijų projektams vykdyti, kurių bendra vertė 1,85 mln. eurų. Savivaldybės prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas likutis 2021 m. kovo 31 d. sudarė 1,585 mln.  eurų.

Įvertinus prašomos suteikti garantijos sumą ir 2021 m. kovo 31 d. duomenis apie Savivaldybės tarybos suteiktas garantijas, pagal kurias Savivaldybės kontroliuojamos įmonės yra prisiėmusios, bet dar neįvykdžiusios įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas pagal paskolų sutartis, Savivaldybės skoliniai įsipareigojimai pagal garantijas sudarytų 2,19 mln. eurų arba 9,16 proc. (limitas 10 proc.). Tad Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl garantijos suteikimo, teisės aktų nepažeistų.

Beje, į situaciją „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovėje planuoja gilintis ir Kontrolės komitetas.

Ką nuspręs Savivaldybės taryba, paaiškės jos posėdyje paskutinę gegužės savaitę. Tarybos komitetai, kaip skelbiama, posėdžiaus nuotoliniu būdu.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuva pereina prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos

Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksčiau atvertos kitos rinkos šakos, pavyzdžiui, mobilaus ryšio sektorius, kuris dabar yra vienas iš efektyviausių Europoje. „Kalbant apie patį procesą, svarbu suprasti, kad parduodama yra tik prekė, kaip, pavyzdžiui, yra su telekomunikacijų paslaugomis. Elektros energijos gamyba, perdavimas, skirstymas ir tiekimas yra atskirtas. Kas

Vizija, o gal vis dėlto realybė,  arba Nuo geltonojo tilto – iki šviesoforo

Mintis parašyti rašinį kilo besižvalgant į senojo turgaus aikštėje vykstančius darbus. Ir smagu, ir neramu, kas bus, kaip atrodys miesto aikštė baigus darbus. Taip norėtųsi, kad galėtume ja didžiuotis, kaip tai daro kitų miestų gyventojai. Pasidairius svetur Kadangi beveik visi Lietuvoje esantys apžvalgos bokštai aplankyti, tad vasarą keliaudami po Aukštaitijos miestus – Ukmergę, Anykščius, Kupiškį, Pasvalį – domėjomės jų aikštėmis (žinoma, ir kitais objektais). Grįždami pasivaikščiojome Kuršėnų pėsčiųjų tiltu – vienu ilgiausių, 262 metrų, gražiausių ir moderniausių Lietuvoje, per Ventos

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną. Rugsėjo 27 d. būtina keliauti ir patirti naujų įspūdžių!   Nuo 12 val. SKONIŲ KELIONĖ ŠILUTĖJE! Atrask Pasaulio skonius savo pietų lėkštėje Paragauk ITALIJOS – restoranas KITCHEN INN (Saulės akl.10, Šilutė) Paragauk JAPONIJOS – kavinė KULINARAI (Tilžės g. 6) Paragauk GRUZIJOS – kavinė MAGNOLIJA (Lietuvininkų g. 29) Paragauk LIETUVOS – kavinė KLUMPĖ (Gluosnių g. 13) Paragauk VOKIETIJOS – kepyklėlė HEYDEKRUG (Saulės akl.3) Paragauk AUSTRIJOS – restoranas GILJA (Vytauto g. 17) Paragauk KINIJOS

Pusė ministrų į darbą vyksta ne automobiliais. O kuo prastesni mes? 

Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį. Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto. Švietimo, mokslo ir

Taip pat skaitykite