Ar gelbės „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovę?

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“, Šilutės rajono savivaldybės įmonė, pernai dirbo nuostolingai. Šią savaitę Savivaldybės tarybos komitetai svarstys, ar suteikti uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės šilumos tinklai“ 340 000 eurų garantiją ilgalaikei paskolai apyvartinėms lėšoms.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė sprendimo projekto aiškinamajame rašte vietos politikus informuoja, kad suteikus garantiją ilgalaikei paskolai gauti, „Šilutės šilumos tinklai“ užtikrins atsiskaitymą su darbuotojais, valstybinėmis institucijomis ir tiekėjais. Paskola reikalinga būtent apyvartinėms lėšoms.

D. Mongirdaitė akcentuoja ir kitką.

Šylant klimatui, esant nelanksčiam ir griežtam kainų reguliavimui, mažėjant pagaminamos šilumos kiekiui, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vis dažniau gali susidurti su apyvartinių lėšų trūkumu šiltuoju periodu, tad priėmus šį Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimą išlieka rizika, kad blogėjant  bendrovės finansinei būklei ir dėl to laiku negrąžinant prisiimtų skolinių įsipareigojimų, paskolas gali tekti grąžinti Savivaldybės administracijai.

Nurodoma, jog Savivaldybės garantija galiotų iki 2022 m. gegužės 25 d. Savivaldybės garantijų limitas 2021 metais negali viršyti 2,39 mln. eurų.

Savivaldybės taryba yra suteikusi 3 garantijas UAB „Šilutės vandenys“ investicijų projektams vykdyti, kurių bendra vertė 1,85 mln. eurų. Savivaldybės prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas likutis 2021 m. kovo 31 d. sudarė 1,585 mln.  eurų.

Įvertinus prašomos suteikti garantijos sumą ir 2021 m. kovo 31 d. duomenis apie Savivaldybės tarybos suteiktas garantijas, pagal kurias Savivaldybės kontroliuojamos įmonės yra prisiėmusios, bet dar neįvykdžiusios įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas pagal paskolų sutartis, Savivaldybės skoliniai įsipareigojimai pagal garantijas sudarytų 2,19 mln. eurų arba 9,16 proc. (limitas 10 proc.). Tad Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl garantijos suteikimo, teisės aktų nepažeistų.

Beje, į situaciją „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovėje planuoja gilintis ir Kontrolės komitetas.

Ką nuspręs Savivaldybės taryba, paaiškės jos posėdyje paskutinę gegužės savaitę. Tarybos komitetai, kaip skelbiama, posėdžiaus nuotoliniu būdu.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite