Ar dengs būsimą sporto kompleksą aprūdijęs fasadas?

Daugiafunkcio komplekso fasadą projektuotojai siūlo padengti dekoratyvinėmis rūdijančio metalo plokštėmis.

Daugiafunkcio komplekso fasadą projektuotojai siūlo padengti dekoratyvinėmis rūdijančio metalo plokštėmis.

Projektuotojai siūlo būsimo naujo sporto komplekso fasadą padengti savaime rūdijančio metalo plokštėmis. Ar pageidauja mūsų rajono gyventojai tokios apdailos? Visuomenė turi galimybę susipažinti su Šilutės miesto daugiafunkcio sporto komplekso, planuojamo statyti Rusnės g. 8A, Šilutėje, statybos projektiniais siūlymais. Jie šiuo metu iškabinti Šilutės seniūnijoje, o gruodžio 17 dieną 12 valandą vyks viešas aptarimas.

Kol kas su „Pamario“ skaitytojais mintimis apie projektą dalijasi Šilutės r. savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis, kalbėdamas apie Šilutės miesto daugiafunkcio sporto komplekso projektą, pabrėžė, kad tai, ką jis sako, yra tik jo asmeninė nuomonė ir pamąstymai. „Sprendimų gali būti įvairių. Aš nesakau, kad šis projektinis pasiūlymas yra blogas ar geras, bet kaip 17 metų projektuotojo stažą turintis architektas kai ką aš daryčiau kitaip“, – paaiškino savo poziciją E. Benetis.
Nereikėtų manyti, kad projektą parengusi UAB „Tiksli forma“ jį „nuleido“ iš dangaus. Daugiafunkcio centro projektas buvo ne kartą derinamas ir tikslinamas Savivaldybėje, darbas aptartas Klaipėdos apskrities architektų sąjungos urbanistikos ekspertų taryboje. Paskutinis darbinis pasitarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. – E. Benetis rodė tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.
Pateikta pastabų į kurias stengtasi atsižvelgi, koreguoti projektą. Vyriausiojo architekto manymu, projektuotojams suteikta per mažai laiko. Iš pradžių ilgus metus svarstyta, ar iš viso kompleksą statyti, po to ilgai rinktasi, kur statyti, o projektuoti pradėta tik šią vasarą.
„Ne mes pirmieji statome sporto ir sveikatingumo kompleksus šalyje, turime nemažai pavyzdžių. 2015 metais statant objektą, kurio vertė viršija 20 milijonų, tai turi ir matytis, kad tai 21 amžiaus brangiai atsiėjęs statinys. Ankstesni 2014 metų siūlymai buvo tragiški. Šilutė – aštunta vieta Lietuvoje, kur toks kompleksas statomas. Žinodami kitų privalumus ir trūkumus, negalime daryti blogiau negu kaimynai. Tokios vertės objektai statomi retai, todėl ir reikalavimai dideli. Norėčiau, kad tai būtų aukščiausio lygio statinys, nes per kitus artimiausius 50 metų vargu ar turėsime galimybę ką nors panašaus bestatyti“, – pasakojo architektas.
Anot E. Benečio, daugiau dėmesio reikėtų skirti su vandens sportu ir pramogomis susijusiai komplekso daliai. Tai galimybė išmokyti plaukti visus mūsų rajono moksleivius ir šalia šūkio, kad mūsų krašte gyvenimą kuria vanduo išdidžiai pridėti, kad ir plaukti čia moka visi. Anot jo, mažus ir trumpus baseinus daro Lietuvoje visuose panašios paskirties kompleksuose. Mums siūlomas 25 metrų ilgio ir 3 takelių baseinas būtų mažokas. Jei negalima pailginti, tai nors takelių galėtų būti bent 8. Be to, vandens pramogas reikėtų labiau derinti su vandens sportu – pirtys, sūkurinės vonios galėtų būti arčiau. Nepavyko pasiekti, kad visas vandens kompleksas būtų vienoje erdvėje. Visai įdomi galimybė atsirastų, jeigu pavyktų padaryti taip, kad iš vidaus baseino būtų galima išnerti į šiltą baseiną lauke. Tai ypač smagi pramoga žiemą.

Paskutinis darbinis projekto aptarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis rodo tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.

Paskutinis darbinis projekto aptarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis rodo tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.

Vyriausiasis architektas suabejojo reikalavimu projektuojant kompleksą remtis toje vietoje esančio statinio elementais. Šios aplinkybės apribojo projektuotojų galimybes. „Manau, dalį vaidmens suvaidino tai, kad mes prisirišome prie esamo pastato. Derėtų gerai pasvarstyti, kiek vertingos yra dešimtmečius stovinčios betoninės kolonos ir praėjusio amžiaus patalpų išplanavimas dabar statant naują šiuolaikinį daugiafunkcį kompleksą. Labai norisi, kad mes būtume geriausi“, – dėstė savo mintis E. Benetis.
Komentuodamas projektą, jis sakė, kad dabar svarstomas jau koks 10 projekto variantas ir užsiminė, kad architektai siūlo naująjį pastatą padengti dekoratyviniu fasadu iš savaime rūdijančio metalo. „Surūdijęs“ statinys atrodytų originaliai, kitą vertus tokia apdaila nereikalautų papildomos priežiūros. Kompleksas būtų statomas 2 etapais. Pirmuoju etapu numatyta pastatyti vandens ir sveikatingumo kompleksus ir kavines, o antruoju – 1000 vietų universalią salę ir atskiroms sporto šakoms skirtas sales.
Vienu iš privalumų E. Benetis paminėjo protingą komplekso dydį. Pasak jo, kad išvengta gigantiškų matmenų, didina šio komplekso ekonominį patrauklumą.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Ponas Bynas

  Jis didelis. ir todėl „2015 metais statant objektą, kurio vertė viršija 20 milijonų, tai turi ir matytis, kad tai 21 amžiaus brangiai atsiėjęs statinys.“ Jis didelis. Na, gerai, kad jis didelis, nes jeigu jis būtų mažas, nejaugi tiek daug mokėtume. O metalas irgi gerai – tai sugrįžtantys senųjų kapinaičių kryžiai ir tvorelės, išvežtos su metalo laužu vagonais.

 • šiaip skaitytojas

  . „Surūdijęs“ statinys atrodytų originaliai- ar tikrai. Nesu spalvų specialistas, bet dažnai susiduriu su metalo korozija ir nematau nieko gražaus. Pagal pateiktą vizualizaciją tai bus didžiulė surūdijusio geležies krūva, ar norėsime ją matyti kasdien ateidami sportuoti ir pramogauti?

 • Tiksli forma

  Romą išgelbėjo žąsys.
  Šilutėje šlaistosi Kirvis,
  Paminklas jam aprūdijęs
  Baugin atkirst pastarąsias

  Šilutėje siautėja Kirvis,
  (Rankena jo net raudona)
  Baudžiasi spėriai išspardyt
  Amstirdamo duris nevidonas

  Pragramos kietinimais grįstas
  Be A be Jo, ne dviračio takas,
  -TT-20 plentvolio 0 0 0 0 0 0…
  2beltas varnoms seilėtekis tįsta.

 • algis

  kazin ar gerai statiti priesais ligonine

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite