Ar dengs būsimą sporto kompleksą aprūdijęs fasadas?

Daugiafunkcio komplekso fasadą projektuotojai siūlo padengti dekoratyvinėmis rūdijančio metalo plokštėmis.

Daugiafunkcio komplekso fasadą projektuotojai siūlo padengti dekoratyvinėmis rūdijančio metalo plokštėmis.

Projektuotojai siūlo būsimo naujo sporto komplekso fasadą padengti savaime rūdijančio metalo plokštėmis. Ar pageidauja mūsų rajono gyventojai tokios apdailos? Visuomenė turi galimybę susipažinti su Šilutės miesto daugiafunkcio sporto komplekso, planuojamo statyti Rusnės g. 8A, Šilutėje, statybos projektiniais siūlymais. Jie šiuo metu iškabinti Šilutės seniūnijoje, o gruodžio 17 dieną 12 valandą vyks viešas aptarimas.

Kol kas su „Pamario“ skaitytojais mintimis apie projektą dalijasi Šilutės r. savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis, kalbėdamas apie Šilutės miesto daugiafunkcio sporto komplekso projektą, pabrėžė, kad tai, ką jis sako, yra tik jo asmeninė nuomonė ir pamąstymai. „Sprendimų gali būti įvairių. Aš nesakau, kad šis projektinis pasiūlymas yra blogas ar geras, bet kaip 17 metų projektuotojo stažą turintis architektas kai ką aš daryčiau kitaip“, – paaiškino savo poziciją E. Benetis.
Nereikėtų manyti, kad projektą parengusi UAB „Tiksli forma“ jį „nuleido“ iš dangaus. Daugiafunkcio centro projektas buvo ne kartą derinamas ir tikslinamas Savivaldybėje, darbas aptartas Klaipėdos apskrities architektų sąjungos urbanistikos ekspertų taryboje. Paskutinis darbinis pasitarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. – E. Benetis rodė tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.
Pateikta pastabų į kurias stengtasi atsižvelgi, koreguoti projektą. Vyriausiojo architekto manymu, projektuotojams suteikta per mažai laiko. Iš pradžių ilgus metus svarstyta, ar iš viso kompleksą statyti, po to ilgai rinktasi, kur statyti, o projektuoti pradėta tik šią vasarą.
„Ne mes pirmieji statome sporto ir sveikatingumo kompleksus šalyje, turime nemažai pavyzdžių. 2015 metais statant objektą, kurio vertė viršija 20 milijonų, tai turi ir matytis, kad tai 21 amžiaus brangiai atsiėjęs statinys. Ankstesni 2014 metų siūlymai buvo tragiški. Šilutė – aštunta vieta Lietuvoje, kur toks kompleksas statomas. Žinodami kitų privalumus ir trūkumus, negalime daryti blogiau negu kaimynai. Tokios vertės objektai statomi retai, todėl ir reikalavimai dideli. Norėčiau, kad tai būtų aukščiausio lygio statinys, nes per kitus artimiausius 50 metų vargu ar turėsime galimybę ką nors panašaus bestatyti“, – pasakojo architektas.
Anot E. Benečio, daugiau dėmesio reikėtų skirti su vandens sportu ir pramogomis susijusiai komplekso daliai. Tai galimybė išmokyti plaukti visus mūsų rajono moksleivius ir šalia šūkio, kad mūsų krašte gyvenimą kuria vanduo išdidžiai pridėti, kad ir plaukti čia moka visi. Anot jo, mažus ir trumpus baseinus daro Lietuvoje visuose panašios paskirties kompleksuose. Mums siūlomas 25 metrų ilgio ir 3 takelių baseinas būtų mažokas. Jei negalima pailginti, tai nors takelių galėtų būti bent 8. Be to, vandens pramogas reikėtų labiau derinti su vandens sportu – pirtys, sūkurinės vonios galėtų būti arčiau. Nepavyko pasiekti, kad visas vandens kompleksas būtų vienoje erdvėje. Visai įdomi galimybė atsirastų, jeigu pavyktų padaryti taip, kad iš vidaus baseino būtų galima išnerti į šiltą baseiną lauke. Tai ypač smagi pramoga žiemą.

Paskutinis darbinis projekto aptarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis rodo tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.

Paskutinis darbinis projekto aptarimas Šilutės savivaldybėje įvyko spalio 28 d. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis rodo tądien pastabomis išmargintą projektinį pasiūlymą.

Vyriausiasis architektas suabejojo reikalavimu projektuojant kompleksą remtis toje vietoje esančio statinio elementais. Šios aplinkybės apribojo projektuotojų galimybes. „Manau, dalį vaidmens suvaidino tai, kad mes prisirišome prie esamo pastato. Derėtų gerai pasvarstyti, kiek vertingos yra dešimtmečius stovinčios betoninės kolonos ir praėjusio amžiaus patalpų išplanavimas dabar statant naują šiuolaikinį daugiafunkcį kompleksą. Labai norisi, kad mes būtume geriausi“, – dėstė savo mintis E. Benetis.
Komentuodamas projektą, jis sakė, kad dabar svarstomas jau koks 10 projekto variantas ir užsiminė, kad architektai siūlo naująjį pastatą padengti dekoratyviniu fasadu iš savaime rūdijančio metalo. „Surūdijęs“ statinys atrodytų originaliai, kitą vertus tokia apdaila nereikalautų papildomos priežiūros. Kompleksas būtų statomas 2 etapais. Pirmuoju etapu numatyta pastatyti vandens ir sveikatingumo kompleksus ir kavines, o antruoju – 1000 vietų universalią salę ir atskiroms sporto šakoms skirtas sales.
Vienu iš privalumų E. Benetis paminėjo protingą komplekso dydį. Pasak jo, kad išvengta gigantiškų matmenų, didina šio komplekso ekonominį patrauklumą.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Ponas Bynas

  Jis didelis. ir todėl „2015 metais statant objektą, kurio vertė viršija 20 milijonų, tai turi ir matytis, kad tai 21 amžiaus brangiai atsiėjęs statinys.“ Jis didelis. Na, gerai, kad jis didelis, nes jeigu jis būtų mažas, nejaugi tiek daug mokėtume. O metalas irgi gerai – tai sugrįžtantys senųjų kapinaičių kryžiai ir tvorelės, išvežtos su metalo laužu vagonais.

 • šiaip skaitytojas

  . „Surūdijęs“ statinys atrodytų originaliai- ar tikrai. Nesu spalvų specialistas, bet dažnai susiduriu su metalo korozija ir nematau nieko gražaus. Pagal pateiktą vizualizaciją tai bus didžiulė surūdijusio geležies krūva, ar norėsime ją matyti kasdien ateidami sportuoti ir pramogauti?

 • Tiksli forma

  Romą išgelbėjo žąsys.
  Šilutėje šlaistosi Kirvis,
  Paminklas jam aprūdijęs
  Baugin atkirst pastarąsias

  Šilutėje siautėja Kirvis,
  (Rankena jo net raudona)
  Baudžiasi spėriai išspardyt
  Amstirdamo duris nevidonas

  Pragramos kietinimais grįstas
  Be A be Jo, ne dviračio takas,
  -TT-20 plentvolio 0 0 0 0 0 0…
  2beltas varnoms seilėtekis tįsta.

 • algis

  kazin ar gerai statiti priesais ligonine

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite