Ar brangiai mokame už šilumą?

Daugiabučių namų renovacija, šiltos žiemos, naftos produktų pigimas, biokuro panaudojimas – tai tik dalis veiksnių, nulemiančių būsto apšildymo kainas.

Lemia kuro kaina
Pasak UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus Algio Šaulio, šiluminės energijos kilovatvalandės kainą sudaro kelios dedamosios dalys: nekintanti bazinė dedamoji su pridėtinės vertės mokesčiu ir besikeičianti kuro kaina. Praėjusių metų gruodžio mėnesį gyventojams šiluma kainavo 5,18 euro ct/kWh, o šį mėnesį – 4,95 euro ct/kWh (kaina pateikta su PVM). Jau dabar aišku, kad biržoje brangstant biokurui, kitą mėnesį už šilumos kilovatvalandę vėl mokėsime brangiau.
Pasak Algio Šaulio, nors naftos produktų kainos gerokai sumažėjo, kūrenti medienos drožlėmis vis dar apsimoka, todėl grįžti prie mazuto deginimo nesiruošiama.
Tiesa, mazutas kartais panaudojamas siekiant sudeginti tebeturimas jo atsargas. Šilutės šilumos tinklai rengiasi visiškai atsisakyti mazuto ir kiek persitvarkę valstybės numatytas rezervines kuro atsargas kaupti žymėtojo dyzelino ir biokuro pavidalu. Gyventojams išlaidos kurui priklauso nuo išorės temperatūros ir pastatų energetinio efektyvumo. Žiemos šiltėja, pastatai renovuojami, todėl šilumos gamintojų pelnas nėra didelis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Gyventojų nuomonė
Pačių šilutiškių nuomonės apie išlaidas šildymui skiriasi. „Nepasakyčiau, kad brangiai mokame už šildymą, nes gruodis buvo labai šiltas. Esu pasižiūrėjęs, kad pernai mokėjome daugiau. Mūsų 20 metų senumo nerenovuotame keturių aukštų daugiabutyje centralizuotai šilumą reguliuoju aš pats. Stengiamės, kad būtų apie 20 laipsnių. Žinoma, kaip ir visuose senuose namuose, vieniems būna per karšta, kitiems šalta. Kaip pageidauja, taip ir pareguliuojame, bet daugumoje butų yra apie 20 laipsnių šilumos“, – sakė Vytautas Lendsbergas.
„Manau, kad už šilumą mokame labai brangiai ir ji nuolat brangsta. Mūsų daugiabutis nerenovuotas, bet kambariuose yra 20 laipsnių, nes sienas iš vidaus apsišildėme patys. Deja, finansinės naudos iš to neturime, nes namo išlaidos šilumai išdalinamos visiems gyventojams. Tik tiek, kad šiltai gyvename, o kiti skundžiasi, jog šalta“, – kalbėjo Danutė Čiužauskienė.
„Pas mane bute gerai. Ar pabrango šildymas, ar ne, nežinau. Žmona moka. Bet nesiskundžia, tai gal ir nėra labai brangu. Nors gyvename nerenovuotame name, skųstis negalime. Savo 3-ų butų namą turime iš lauko pusės apsišiltinę, tad jau 10 metų bute paprastai būna 20 laipsnių, tik kai vėjas pasisuka iš rytų, nukrenta iki 18 laipsnių“, – šypsojosi Sigitas Ragauskas.

Vaidotas VILKAS

Sigitas Ragauskas

Sigitas Ragauskas

Vytautas Lendsbergas

Vytautas Lendsbergas

Danutė Čiužauskienė

Danutė Čiužauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite