Ar brangiai mokame už šilumą?

Daugiabučių namų renovacija, šiltos žiemos, naftos produktų pigimas, biokuro panaudojimas – tai tik dalis veiksnių, nulemiančių būsto apšildymo kainas.

Lemia kuro kaina
Pasak UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus Algio Šaulio, šiluminės energijos kilovatvalandės kainą sudaro kelios dedamosios dalys: nekintanti bazinė dedamoji su pridėtinės vertės mokesčiu ir besikeičianti kuro kaina. Praėjusių metų gruodžio mėnesį gyventojams šiluma kainavo 5,18 euro ct/kWh, o šį mėnesį – 4,95 euro ct/kWh (kaina pateikta su PVM). Jau dabar aišku, kad biržoje brangstant biokurui, kitą mėnesį už šilumos kilovatvalandę vėl mokėsime brangiau.
Pasak Algio Šaulio, nors naftos produktų kainos gerokai sumažėjo, kūrenti medienos drožlėmis vis dar apsimoka, todėl grįžti prie mazuto deginimo nesiruošiama.
Tiesa, mazutas kartais panaudojamas siekiant sudeginti tebeturimas jo atsargas. Šilutės šilumos tinklai rengiasi visiškai atsisakyti mazuto ir kiek persitvarkę valstybės numatytas rezervines kuro atsargas kaupti žymėtojo dyzelino ir biokuro pavidalu. Gyventojams išlaidos kurui priklauso nuo išorės temperatūros ir pastatų energetinio efektyvumo. Žiemos šiltėja, pastatai renovuojami, todėl šilumos gamintojų pelnas nėra didelis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Gyventojų nuomonė
Pačių šilutiškių nuomonės apie išlaidas šildymui skiriasi. „Nepasakyčiau, kad brangiai mokame už šildymą, nes gruodis buvo labai šiltas. Esu pasižiūrėjęs, kad pernai mokėjome daugiau. Mūsų 20 metų senumo nerenovuotame keturių aukštų daugiabutyje centralizuotai šilumą reguliuoju aš pats. Stengiamės, kad būtų apie 20 laipsnių. Žinoma, kaip ir visuose senuose namuose, vieniems būna per karšta, kitiems šalta. Kaip pageidauja, taip ir pareguliuojame, bet daugumoje butų yra apie 20 laipsnių šilumos“, – sakė Vytautas Lendsbergas.
„Manau, kad už šilumą mokame labai brangiai ir ji nuolat brangsta. Mūsų daugiabutis nerenovuotas, bet kambariuose yra 20 laipsnių, nes sienas iš vidaus apsišildėme patys. Deja, finansinės naudos iš to neturime, nes namo išlaidos šilumai išdalinamos visiems gyventojams. Tik tiek, kad šiltai gyvename, o kiti skundžiasi, jog šalta“, – kalbėjo Danutė Čiužauskienė.
„Pas mane bute gerai. Ar pabrango šildymas, ar ne, nežinau. Žmona moka. Bet nesiskundžia, tai gal ir nėra labai brangu. Nors gyvename nerenovuotame name, skųstis negalime. Savo 3-ų butų namą turime iš lauko pusės apsišiltinę, tad jau 10 metų bute paprastai būna 20 laipsnių, tik kai vėjas pasisuka iš rytų, nukrenta iki 18 laipsnių“, – šypsojosi Sigitas Ragauskas.

Vaidotas VILKAS

Sigitas Ragauskas

Sigitas Ragauskas

Vytautas Lendsbergas

Vytautas Lendsbergas

Danutė Čiužauskienė

Danutė Čiužauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite