Ar brangiai mokame už šilumą?

Daugiabučių namų renovacija, šiltos žiemos, naftos produktų pigimas, biokuro panaudojimas – tai tik dalis veiksnių, nulemiančių būsto apšildymo kainas.

Lemia kuro kaina
Pasak UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus Algio Šaulio, šiluminės energijos kilovatvalandės kainą sudaro kelios dedamosios dalys: nekintanti bazinė dedamoji su pridėtinės vertės mokesčiu ir besikeičianti kuro kaina. Praėjusių metų gruodžio mėnesį gyventojams šiluma kainavo 5,18 euro ct/kWh, o šį mėnesį – 4,95 euro ct/kWh (kaina pateikta su PVM). Jau dabar aišku, kad biržoje brangstant biokurui, kitą mėnesį už šilumos kilovatvalandę vėl mokėsime brangiau.
Pasak Algio Šaulio, nors naftos produktų kainos gerokai sumažėjo, kūrenti medienos drožlėmis vis dar apsimoka, todėl grįžti prie mazuto deginimo nesiruošiama.
Tiesa, mazutas kartais panaudojamas siekiant sudeginti tebeturimas jo atsargas. Šilutės šilumos tinklai rengiasi visiškai atsisakyti mazuto ir kiek persitvarkę valstybės numatytas rezervines kuro atsargas kaupti žymėtojo dyzelino ir biokuro pavidalu. Gyventojams išlaidos kurui priklauso nuo išorės temperatūros ir pastatų energetinio efektyvumo. Žiemos šiltėja, pastatai renovuojami, todėl šilumos gamintojų pelnas nėra didelis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio teigimu, kol kas katilinę pigiausia kūrenti medžio drožlėmis.

Gyventojų nuomonė
Pačių šilutiškių nuomonės apie išlaidas šildymui skiriasi. „Nepasakyčiau, kad brangiai mokame už šildymą, nes gruodis buvo labai šiltas. Esu pasižiūrėjęs, kad pernai mokėjome daugiau. Mūsų 20 metų senumo nerenovuotame keturių aukštų daugiabutyje centralizuotai šilumą reguliuoju aš pats. Stengiamės, kad būtų apie 20 laipsnių. Žinoma, kaip ir visuose senuose namuose, vieniems būna per karšta, kitiems šalta. Kaip pageidauja, taip ir pareguliuojame, bet daugumoje butų yra apie 20 laipsnių šilumos“, – sakė Vytautas Lendsbergas.
„Manau, kad už šilumą mokame labai brangiai ir ji nuolat brangsta. Mūsų daugiabutis nerenovuotas, bet kambariuose yra 20 laipsnių, nes sienas iš vidaus apsišildėme patys. Deja, finansinės naudos iš to neturime, nes namo išlaidos šilumai išdalinamos visiems gyventojams. Tik tiek, kad šiltai gyvename, o kiti skundžiasi, jog šalta“, – kalbėjo Danutė Čiužauskienė.
„Pas mane bute gerai. Ar pabrango šildymas, ar ne, nežinau. Žmona moka. Bet nesiskundžia, tai gal ir nėra labai brangu. Nors gyvename nerenovuotame name, skųstis negalime. Savo 3-ų butų namą turime iš lauko pusės apsišiltinę, tad jau 10 metų bute paprastai būna 20 laipsnių, tik kai vėjas pasisuka iš rytų, nukrenta iki 18 laipsnių“, – šypsojosi Sigitas Ragauskas.

Vaidotas VILKAS

Sigitas Ragauskas

Sigitas Ragauskas

Vytautas Lendsbergas

Vytautas Lendsbergas

Danutė Čiužauskienė

Danutė Čiužauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite