Aptikus rinkimų pažeidimų, patikra tęsiama

Šilutėje tęsiasi rinkimų į savivaldą pažeidimų tyrimas. Patikrinus 2455 biuletenius iš 7 apylinkių rasta nežymių reitingavimo pažeidimų. Didžiausią susirūpinimą kelią griežtos apskaitos dokumentų patikros rezultatai. Trūksta 507 holograminių lipdukų. Vakar į Šilutę buvo atvežti ir patikrinti visi išankstinio balsavimo vokai, o šiandien sprendimą dėl rinkimų Šilutėje turėtų paskelbti Vyriausioji rinkimų komisija.

Stebėtojų apsuptyje, per 6 val. patikrinti 2455 biuleteniai iš 7 Šilutės rajono rinkimų apylinkių.

Atvyko komisija
Pareiškimą dėl pažeidimų rinkimų metu Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė 6 partijų atstovai. Kovo 9 d., pirmadienį į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir visuomeninio judėjimo „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. Sudarytos dvi darbo grupės. Viena, vadovaujama rinkimų komisijos nario Antano Balvočiaus, tikrino griežtos apskaitos dokumentus, kita – 7 apylinkių biuleteniuose perskaičiavo pirmumo balsus.
Antanas Balvočius sakė, kad pasibaigus rinkimų komisijos posėdžiui, apygardos rinkimų komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko paprašyta parodyti holograminių lipdukų, kurie klijuojami ant išankstinio balsavimo vokų, likučius. Turėjo likti 2300 nepanaudotų lipdukų, tačiau rasta tik 1793. Vėliau A. Gorodeckas sakė, kad pavykę rasti dar 40 lipdukų.
Paslaptingai dingę lipdukai sudarė prielaidų suklastoti išankstinių rinkimų rezultatus. Išankstinio balsavimo metu pažymėjęs savo biuletenį rinkėjas balsavimo kabinoje jį deda į paprastą voką. Rinkimų apylinkėje komisijos narys šį voką kartu su rinkėjo kortele įdeda į didelį voką, kurį užklijuoja apsauginiu holograminiu lipduku. Jeigu voką bandoma atplėšti, lipdukas susigadina. Turint holograminių lipdukų, atsiranda galimybė pakeisti išankstinio balsavimo voko turinį.

Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius atidaro duris nuo užplombuoto kabineto, kuriame saugomi iš Vilniaus tikrinti atvežti balsavimo biuleteniai.

Dar nustatyta, kad trūksta 200 kvitų, atgaline data pakoreguoti 22 dokumentai. Pats A. Gorodeckas pripažino, kad buvo pažeista griežtos apskaitos dokumentų išdavimo tvarka ir niekada to neneigė, sakydamas, jog taip atsitikę dėl skubos ir neapsižiūrėjimo.
Tikrino 7 apylinkių biuletenius
Kita komisija patikrino 2455 biuletenius iš 7 rinkiminių apylinkių dėl pirmumo balsų paskirstymo. Stebėtojų akivaizdoje biuleteniai tikrinti kovo 10 dieną nuo 14 iki 20 val. Rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius nuplėšė plombą nuo durų, kur saugomi maišai su biuleteniais. Kitas komisijos narys Adomas Kuzminskas sudėjo šiuos maišus ant salo ir patikrino. Tik tada atėjo darbo grupės nariai, stebėtojai ir buvo pradėta skaičiuoti biuletenius.
Patikrinus reitingavimo biuletenius rasta netikslumų, tačiau jų būta nedaug ir įtakos balsavimo rezultatams jie neturėjo. Pasak A. Gorodecko, tai galėjo būti atsitiktinės ilgas valandas dirbusių apylinkių rinkimų komisijos narių klaidos. Panašiai kalbėjo ir A. Balvočius, pavadinęs tai nedidelio masto pažeidimais.

Pirmasis maišus su 7 apylinkių biuleteniais patikrino rinkimų komisijos atstovas Adomas Kuzminskas.

Tyrimas tęsiamas
Tuo tarpu tyrimas dėl daugiau kaip 500 dingusių holograminių lipdukų tęsiasi. Rinkimų rezultatų tikrinimą stebėjęs visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas telefonu sakė, kad kartu su vienu Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu iš Vilniaus vėl atvyksta į Šilutę. Jie atveža tikrinti visus išankstinio balsavimo vokus. Jų patikrą tikėtasi baigti ketvirtadienio vakarą.
Šilutės rajono policijos komisariate vyksta du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo balsų pirkimo.

Vaidotas VILKAS

Hits: 60

4 komentarai

 • savanorispppppppppo

  per viena pelesi visa silute turi nuskambet ant visos lietuvos del kaskokio pensininko darbelio o busim izymus ot grazu kokia musu valdininkai saziningi5

 • oho

  Kokios partijos, tokie ju deleguoti atstovai į apygardos rinkimų komisiją, tokia tvarka, toks darbas, tokie ir rezultatai. Tegul bent kuris iš komisijos atsako, ką dirbo, už ką pinigų gaus, jei lipdukai dingo, biuleteniai ir vokai keliavo per rankas be registracijos, parašų išdavimo lapuose, apskaitos ir kontrolės? Kam tokia palšų jurgiu komisija, jeigu jie nieko nesuprato, laiku nereagavo, nieko nedarė, o dabar dar vieni kitus kaltina. Pirmiausia dėl visų šitų pažeidimų kalta komisija ir jos pirmininkas, taip pat juos delegavusios partijos ir kt. institucijos.

 • Ogi

  Kas senas, žioplas, niekur netinka, tuos partijos deleguoja į rinkimų komisijas. O po to partijos kelia triukšmą, kad yra pažeidimų. Jūsiškiai čia ir prisidirbo.

 • Ogi -iui

  Vargeli, tai nusikalbat. Juk partijų žulikai vežė, nešė, pirko ir gabeno visus iš sąvartynų. Tai kuo partijos ir visi tie kiti kandidatai geresni už rinkimų komisiją. Kas kaip galėjo, kas kur pripuolė, tie ir sukčiavo išsijuosę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite