Aptikus rinkimų pažeidimų, patikra tęsiama

Šilutėje tęsiasi rinkimų į savivaldą pažeidimų tyrimas. Patikrinus 2455 biuletenius iš 7 apylinkių rasta nežymių reitingavimo pažeidimų. Didžiausią susirūpinimą kelią griežtos apskaitos dokumentų patikros rezultatai. Trūksta 507 holograminių lipdukų. Vakar į Šilutę buvo atvežti ir patikrinti visi išankstinio balsavimo vokai, o šiandien sprendimą dėl rinkimų Šilutėje turėtų paskelbti Vyriausioji rinkimų komisija.

Stebėtojų apsuptyje, per 6 val. patikrinti 2455 biuleteniai iš 7 Šilutės rajono rinkimų apylinkių.

Atvyko komisija
Pareiškimą dėl pažeidimų rinkimų metu Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė 6 partijų atstovai. Kovo 9 d., pirmadienį į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir visuomeninio judėjimo „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. Sudarytos dvi darbo grupės. Viena, vadovaujama rinkimų komisijos nario Antano Balvočiaus, tikrino griežtos apskaitos dokumentus, kita – 7 apylinkių biuleteniuose perskaičiavo pirmumo balsus.
Antanas Balvočius sakė, kad pasibaigus rinkimų komisijos posėdžiui, apygardos rinkimų komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko paprašyta parodyti holograminių lipdukų, kurie klijuojami ant išankstinio balsavimo vokų, likučius. Turėjo likti 2300 nepanaudotų lipdukų, tačiau rasta tik 1793. Vėliau A. Gorodeckas sakė, kad pavykę rasti dar 40 lipdukų.
Paslaptingai dingę lipdukai sudarė prielaidų suklastoti išankstinių rinkimų rezultatus. Išankstinio balsavimo metu pažymėjęs savo biuletenį rinkėjas balsavimo kabinoje jį deda į paprastą voką. Rinkimų apylinkėje komisijos narys šį voką kartu su rinkėjo kortele įdeda į didelį voką, kurį užklijuoja apsauginiu holograminiu lipduku. Jeigu voką bandoma atplėšti, lipdukas susigadina. Turint holograminių lipdukų, atsiranda galimybė pakeisti išankstinio balsavimo voko turinį.

Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius atidaro duris nuo užplombuoto kabineto, kuriame saugomi iš Vilniaus tikrinti atvežti balsavimo biuleteniai.

Dar nustatyta, kad trūksta 200 kvitų, atgaline data pakoreguoti 22 dokumentai. Pats A. Gorodeckas pripažino, kad buvo pažeista griežtos apskaitos dokumentų išdavimo tvarka ir niekada to neneigė, sakydamas, jog taip atsitikę dėl skubos ir neapsižiūrėjimo.
Tikrino 7 apylinkių biuletenius
Kita komisija patikrino 2455 biuletenius iš 7 rinkiminių apylinkių dėl pirmumo balsų paskirstymo. Stebėtojų akivaizdoje biuleteniai tikrinti kovo 10 dieną nuo 14 iki 20 val. Rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius nuplėšė plombą nuo durų, kur saugomi maišai su biuleteniais. Kitas komisijos narys Adomas Kuzminskas sudėjo šiuos maišus ant salo ir patikrino. Tik tada atėjo darbo grupės nariai, stebėtojai ir buvo pradėta skaičiuoti biuletenius.
Patikrinus reitingavimo biuletenius rasta netikslumų, tačiau jų būta nedaug ir įtakos balsavimo rezultatams jie neturėjo. Pasak A. Gorodecko, tai galėjo būti atsitiktinės ilgas valandas dirbusių apylinkių rinkimų komisijos narių klaidos. Panašiai kalbėjo ir A. Balvočius, pavadinęs tai nedidelio masto pažeidimais.

Pirmasis maišus su 7 apylinkių biuleteniais patikrino rinkimų komisijos atstovas Adomas Kuzminskas.

Tyrimas tęsiamas
Tuo tarpu tyrimas dėl daugiau kaip 500 dingusių holograminių lipdukų tęsiasi. Rinkimų rezultatų tikrinimą stebėjęs visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas telefonu sakė, kad kartu su vienu Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu iš Vilniaus vėl atvyksta į Šilutę. Jie atveža tikrinti visus išankstinio balsavimo vokus. Jų patikrą tikėtasi baigti ketvirtadienio vakarą.
Šilutės rajono policijos komisariate vyksta du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo balsų pirkimo.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • savanorispppppppppo

  per viena pelesi visa silute turi nuskambet ant visos lietuvos del kaskokio pensininko darbelio o busim izymus ot grazu kokia musu valdininkai saziningi5

 • oho

  Kokios partijos, tokie ju deleguoti atstovai į apygardos rinkimų komisiją, tokia tvarka, toks darbas, tokie ir rezultatai. Tegul bent kuris iš komisijos atsako, ką dirbo, už ką pinigų gaus, jei lipdukai dingo, biuleteniai ir vokai keliavo per rankas be registracijos, parašų išdavimo lapuose, apskaitos ir kontrolės? Kam tokia palšų jurgiu komisija, jeigu jie nieko nesuprato, laiku nereagavo, nieko nedarė, o dabar dar vieni kitus kaltina. Pirmiausia dėl visų šitų pažeidimų kalta komisija ir jos pirmininkas, taip pat juos delegavusios partijos ir kt. institucijos.

 • Ogi

  Kas senas, žioplas, niekur netinka, tuos partijos deleguoja į rinkimų komisijas. O po to partijos kelia triukšmą, kad yra pažeidimų. Jūsiškiai čia ir prisidirbo.

 • Ogi -iui

  Vargeli, tai nusikalbat. Juk partijų žulikai vežė, nešė, pirko ir gabeno visus iš sąvartynų. Tai kuo partijos ir visi tie kiti kandidatai geresni už rinkimų komisiją. Kas kaip galėjo, kas kur pripuolė, tie ir sukčiavo išsijuosę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite