Aptikus rinkimų pažeidimų, patikra tęsiama

Šilutėje tęsiasi rinkimų į savivaldą pažeidimų tyrimas. Patikrinus 2455 biuletenius iš 7 apylinkių rasta nežymių reitingavimo pažeidimų. Didžiausią susirūpinimą kelią griežtos apskaitos dokumentų patikros rezultatai. Trūksta 507 holograminių lipdukų. Vakar į Šilutę buvo atvežti ir patikrinti visi išankstinio balsavimo vokai, o šiandien sprendimą dėl rinkimų Šilutėje turėtų paskelbti Vyriausioji rinkimų komisija.

Stebėtojų apsuptyje, per 6 val. patikrinti 2455 biuleteniai iš 7 Šilutės rajono rinkimų apylinkių.

Atvyko komisija
Pareiškimą dėl pažeidimų rinkimų metu Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė 6 partijų atstovai. Kovo 9 d., pirmadienį į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir visuomeninio judėjimo „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. Sudarytos dvi darbo grupės. Viena, vadovaujama rinkimų komisijos nario Antano Balvočiaus, tikrino griežtos apskaitos dokumentus, kita – 7 apylinkių biuleteniuose perskaičiavo pirmumo balsus.
Antanas Balvočius sakė, kad pasibaigus rinkimų komisijos posėdžiui, apygardos rinkimų komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko paprašyta parodyti holograminių lipdukų, kurie klijuojami ant išankstinio balsavimo vokų, likučius. Turėjo likti 2300 nepanaudotų lipdukų, tačiau rasta tik 1793. Vėliau A. Gorodeckas sakė, kad pavykę rasti dar 40 lipdukų.
Paslaptingai dingę lipdukai sudarė prielaidų suklastoti išankstinių rinkimų rezultatus. Išankstinio balsavimo metu pažymėjęs savo biuletenį rinkėjas balsavimo kabinoje jį deda į paprastą voką. Rinkimų apylinkėje komisijos narys šį voką kartu su rinkėjo kortele įdeda į didelį voką, kurį užklijuoja apsauginiu holograminiu lipduku. Jeigu voką bandoma atplėšti, lipdukas susigadina. Turint holograminių lipdukų, atsiranda galimybė pakeisti išankstinio balsavimo voko turinį.

Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius atidaro duris nuo užplombuoto kabineto, kuriame saugomi iš Vilniaus tikrinti atvežti balsavimo biuleteniai.

Dar nustatyta, kad trūksta 200 kvitų, atgaline data pakoreguoti 22 dokumentai. Pats A. Gorodeckas pripažino, kad buvo pažeista griežtos apskaitos dokumentų išdavimo tvarka ir niekada to neneigė, sakydamas, jog taip atsitikę dėl skubos ir neapsižiūrėjimo.
Tikrino 7 apylinkių biuletenius
Kita komisija patikrino 2455 biuletenius iš 7 rinkiminių apylinkių dėl pirmumo balsų paskirstymo. Stebėtojų akivaizdoje biuleteniai tikrinti kovo 10 dieną nuo 14 iki 20 val. Rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius nuplėšė plombą nuo durų, kur saugomi maišai su biuleteniais. Kitas komisijos narys Adomas Kuzminskas sudėjo šiuos maišus ant salo ir patikrino. Tik tada atėjo darbo grupės nariai, stebėtojai ir buvo pradėta skaičiuoti biuletenius.
Patikrinus reitingavimo biuletenius rasta netikslumų, tačiau jų būta nedaug ir įtakos balsavimo rezultatams jie neturėjo. Pasak A. Gorodecko, tai galėjo būti atsitiktinės ilgas valandas dirbusių apylinkių rinkimų komisijos narių klaidos. Panašiai kalbėjo ir A. Balvočius, pavadinęs tai nedidelio masto pažeidimais.

Pirmasis maišus su 7 apylinkių biuleteniais patikrino rinkimų komisijos atstovas Adomas Kuzminskas.

Tyrimas tęsiamas
Tuo tarpu tyrimas dėl daugiau kaip 500 dingusių holograminių lipdukų tęsiasi. Rinkimų rezultatų tikrinimą stebėjęs visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas telefonu sakė, kad kartu su vienu Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu iš Vilniaus vėl atvyksta į Šilutę. Jie atveža tikrinti visus išankstinio balsavimo vokus. Jų patikrą tikėtasi baigti ketvirtadienio vakarą.
Šilutės rajono policijos komisariate vyksta du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo balsų pirkimo.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • savanorispppppppppo

  per viena pelesi visa silute turi nuskambet ant visos lietuvos del kaskokio pensininko darbelio o busim izymus ot grazu kokia musu valdininkai saziningi5

 • oho

  Kokios partijos, tokie ju deleguoti atstovai į apygardos rinkimų komisiją, tokia tvarka, toks darbas, tokie ir rezultatai. Tegul bent kuris iš komisijos atsako, ką dirbo, už ką pinigų gaus, jei lipdukai dingo, biuleteniai ir vokai keliavo per rankas be registracijos, parašų išdavimo lapuose, apskaitos ir kontrolės? Kam tokia palšų jurgiu komisija, jeigu jie nieko nesuprato, laiku nereagavo, nieko nedarė, o dabar dar vieni kitus kaltina. Pirmiausia dėl visų šitų pažeidimų kalta komisija ir jos pirmininkas, taip pat juos delegavusios partijos ir kt. institucijos.

 • Ogi

  Kas senas, žioplas, niekur netinka, tuos partijos deleguoja į rinkimų komisijas. O po to partijos kelia triukšmą, kad yra pažeidimų. Jūsiškiai čia ir prisidirbo.

 • Ogi -iui

  Vargeli, tai nusikalbat. Juk partijų žulikai vežė, nešė, pirko ir gabeno visus iš sąvartynų. Tai kuo partijos ir visi tie kiti kandidatai geresni už rinkimų komisiją. Kas kaip galėjo, kas kur pripuolė, tie ir sukčiavo išsijuosę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite