Aptikus rinkimų pažeidimų, patikra tęsiama

Šilutėje tęsiasi rinkimų į savivaldą pažeidimų tyrimas. Patikrinus 2455 biuletenius iš 7 apylinkių rasta nežymių reitingavimo pažeidimų. Didžiausią susirūpinimą kelią griežtos apskaitos dokumentų patikros rezultatai. Trūksta 507 holograminių lipdukų. Vakar į Šilutę buvo atvežti ir patikrinti visi išankstinio balsavimo vokai, o šiandien sprendimą dėl rinkimų Šilutėje turėtų paskelbti Vyriausioji rinkimų komisija.

Stebėtojų apsuptyje, per 6 val. patikrinti 2455 biuleteniai iš 7 Šilutės rajono rinkimų apylinkių.

Atvyko komisija
Pareiškimą dėl pažeidimų rinkimų metu Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė 6 partijų atstovai. Kovo 9 d., pirmadienį į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir visuomeninio judėjimo „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. Sudarytos dvi darbo grupės. Viena, vadovaujama rinkimų komisijos nario Antano Balvočiaus, tikrino griežtos apskaitos dokumentus, kita – 7 apylinkių biuleteniuose perskaičiavo pirmumo balsus.
Antanas Balvočius sakė, kad pasibaigus rinkimų komisijos posėdžiui, apygardos rinkimų komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko paprašyta parodyti holograminių lipdukų, kurie klijuojami ant išankstinio balsavimo vokų, likučius. Turėjo likti 2300 nepanaudotų lipdukų, tačiau rasta tik 1793. Vėliau A. Gorodeckas sakė, kad pavykę rasti dar 40 lipdukų.
Paslaptingai dingę lipdukai sudarė prielaidų suklastoti išankstinių rinkimų rezultatus. Išankstinio balsavimo metu pažymėjęs savo biuletenį rinkėjas balsavimo kabinoje jį deda į paprastą voką. Rinkimų apylinkėje komisijos narys šį voką kartu su rinkėjo kortele įdeda į didelį voką, kurį užklijuoja apsauginiu holograminiu lipduku. Jeigu voką bandoma atplėšti, lipdukas susigadina. Turint holograminių lipdukų, atsiranda galimybė pakeisti išankstinio balsavimo voko turinį.

Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius atidaro duris nuo užplombuoto kabineto, kuriame saugomi iš Vilniaus tikrinti atvežti balsavimo biuleteniai.

Dar nustatyta, kad trūksta 200 kvitų, atgaline data pakoreguoti 22 dokumentai. Pats A. Gorodeckas pripažino, kad buvo pažeista griežtos apskaitos dokumentų išdavimo tvarka ir niekada to neneigė, sakydamas, jog taip atsitikę dėl skubos ir neapsižiūrėjimo.
Tikrino 7 apylinkių biuletenius
Kita komisija patikrino 2455 biuletenius iš 7 rinkiminių apylinkių dėl pirmumo balsų paskirstymo. Stebėtojų akivaizdoje biuleteniai tikrinti kovo 10 dieną nuo 14 iki 20 val. Rinkimų komisijos narys Antanas Balvočius nuplėšė plombą nuo durų, kur saugomi maišai su biuleteniais. Kitas komisijos narys Adomas Kuzminskas sudėjo šiuos maišus ant salo ir patikrino. Tik tada atėjo darbo grupės nariai, stebėtojai ir buvo pradėta skaičiuoti biuletenius.
Patikrinus reitingavimo biuletenius rasta netikslumų, tačiau jų būta nedaug ir įtakos balsavimo rezultatams jie neturėjo. Pasak A. Gorodecko, tai galėjo būti atsitiktinės ilgas valandas dirbusių apylinkių rinkimų komisijos narių klaidos. Panašiai kalbėjo ir A. Balvočius, pavadinęs tai nedidelio masto pažeidimais.

Pirmasis maišus su 7 apylinkių biuleteniais patikrino rinkimų komisijos atstovas Adomas Kuzminskas.

Tyrimas tęsiamas
Tuo tarpu tyrimas dėl daugiau kaip 500 dingusių holograminių lipdukų tęsiasi. Rinkimų rezultatų tikrinimą stebėjęs visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas telefonu sakė, kad kartu su vienu Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu iš Vilniaus vėl atvyksta į Šilutę. Jie atveža tikrinti visus išankstinio balsavimo vokus. Jų patikrą tikėtasi baigti ketvirtadienio vakarą.
Šilutės rajono policijos komisariate vyksta du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo balsų pirkimo.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • savanorispppppppppo

  per viena pelesi visa silute turi nuskambet ant visos lietuvos del kaskokio pensininko darbelio o busim izymus ot grazu kokia musu valdininkai saziningi5

 • oho

  Kokios partijos, tokie ju deleguoti atstovai į apygardos rinkimų komisiją, tokia tvarka, toks darbas, tokie ir rezultatai. Tegul bent kuris iš komisijos atsako, ką dirbo, už ką pinigų gaus, jei lipdukai dingo, biuleteniai ir vokai keliavo per rankas be registracijos, parašų išdavimo lapuose, apskaitos ir kontrolės? Kam tokia palšų jurgiu komisija, jeigu jie nieko nesuprato, laiku nereagavo, nieko nedarė, o dabar dar vieni kitus kaltina. Pirmiausia dėl visų šitų pažeidimų kalta komisija ir jos pirmininkas, taip pat juos delegavusios partijos ir kt. institucijos.

 • Ogi

  Kas senas, žioplas, niekur netinka, tuos partijos deleguoja į rinkimų komisijas. O po to partijos kelia triukšmą, kad yra pažeidimų. Jūsiškiai čia ir prisidirbo.

 • Ogi -iui

  Vargeli, tai nusikalbat. Juk partijų žulikai vežė, nešė, pirko ir gabeno visus iš sąvartynų. Tai kuo partijos ir visi tie kiti kandidatai geresni už rinkimų komisiją. Kas kaip galėjo, kas kur pripuolė, tie ir sukčiavo išsijuosę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite