„Apsaugok mane“: patys vaikai įvardijo, kas jiems yra saugumas. Atsakymai kelia šypseną

Kiekvienas rugsėjis – intensyvaus eismo, spūsčių, išsiblaškymo ir lengvo chaoso miestų gatvėse laikas. Grįžimas į mokyklas kasmet atneša ir nelaimių keliuose, kuriuose nukenčia vaikai. Kasmet orientuodamasis į šią problemą, „Lietuvos draudimas“ inicijuoja socialinės atsakomybės akciją „Apsaugok mane“ ir jos metu visiems šalies moksleiviams dovanoja draudimus nuo nelaimingų atsitikimų visam rugsėjo mėnesiui, o šiemet, bendradarbiaudamas su vaikų vasaros stovyklomis, iniciavo ir pokalbius apie saugumą, kurių rezultatas ragina kiekvieną prisidėti prie saugesnio vaikų rytojaus.

Pamatykite atsakymų rezultatus linksmame video klipe: https://youtu.be/qCX-CczS_y4

„Apsaugok mane“ socialinė akcija tradicinė ir organizuojama jau 22-ejus metus. Prie „Lietuvos draudimo“ iniciatyvos kasmet prisideda miestų savivaldybės, šalies policija. Skaičiuojama, kad iš viso šiemet draudimo apsauga galios daugiau nei 320 tūkstančiams moksleivių, kurie nuo rugsėjo 1 iki 30 dienos visoje šalyje ištisą parą bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje tiek keliaujant pėsčioms, tiek dviračiu ir paspirtuku.

„Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Saugumas – ne tik taisyklės kelyje 

Šiemet socialinė akcija „Apsaugok mane“ įgavo naujų spalvų, nes, kitaip nei iki šiol, su vaikais buvo bendradarbiaujama jau vasaros metu, o pokalbiai apie saugumą palietė ne tik saugų eismą, bet ir kasdienius vaikų poreikius.

„Jaustis saugiai yra vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių, kurį rūpesčiu, dėmesiu ir atidumu galime dovanoti vieni kitiems. Mes, „Lietuvos draudimas“, prie vaikų saugumo prisidedame atkreipdami suaugusių eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą, o patiems pažeidžiamiausiems – Lietuvos moksleiviams – kasmet dovanojame nemokamą draudimą nuo nelaimingų nutikimų kelyje. Ir taip jau 22-ejus metus.

Šiemet siekėme į vaikų saugumą pažiūrėti dar plačiau ir pakviesti visuomenę atrasti, kuo kiekvienas kasdien galime prisidėti. Tikime, kad pačių vaikų lūpomis išsakyti žodžiai – galingiausias kvietimas atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno vaiko saugumą“, – apie akcijos idėją pasakoja „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Svarbiausia – edukacija ir prevencija

Vieni iš socialinės akcijos partnerių, Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad jau ruošiasi ir galvoja apie rugsėjį į mokyklas grįžtančius moknius.

„Kaip kasmet, rugsėjo pirmosiomis savaitėmis ir tamsiuoju metų laiku prie ugdymo įstaigų vaikus pasitiks savivaldybės darbuotojai, dalindami Vilniaus atšvaitus, ypač daug dėmesio skirsime nuo centro nutolusioms teritorijoms – Naujajai Vilniai, Grigiškėms, Salininkams, primindami moksleiviams apie Kelių eismo taisykles, o atlydėjusiems tėveliams – apie įrengtas trumpiems sustojimams skirtas „Tėvelių stoteles“ („Kiss and Ride“)“, kurios piko metu padeda sutaupyti laiko, nesudaro papildomų spūsčių šalia mokymo įstaigų, o vaikai gali saugiai pasiekti pamokas ar būrelius“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Anot Kelių policijos valdybos viršininko Dainiaus Šalomsko, artėjant naujiems mokslo metams, visiems vairuotojams bei pėstiesiems privalu būti atidiems ir dėmesingiems kelyje: „Rudens sezono metu, kai pailgėja tamsusis paros metas, suprastėja eismo sąlygos ir matomumas, tampa sunkiau pastebėti pėsčiuosius vaikus, ypač apsirengusius tamsiai ar einančius be atšvaito. Taip pat – bandančius trumpinti kelią į mokyklą ir einančius per gatvę draudžiamoje, dažnai neapšviestoje, vietoje. Atidžiai ir apgalvotai kelyje turėtų elgtis visi eismo dalyviai. Tėveliai, kartu su pradedančiais eiti į mokyklą vaikais, turėtų surasti saugiausią kelią iki mokyklos ir atgal į namus.

Be to, komandoje turime specialistę edukacijos klausimu, jau 14 metų gyvuoja Saugaus eismo klasė, kuria susidomėjimas yra išties didelis – pamokėlių metu kalbama, kaip atpažinti pavojų kelyje ir jo išvengti. Užsiregistruoti į valandos trukmės pamokas gali visi norintieji“.

  • Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, vien pėsčiomis keliaujančių sužeistų vaikų skaičius 2000-aisias metais siekė 634, o 2021 metais per aštuonis mėnesiu fiksuoti 73 sužeidimai, 2020 metais per visus metus kelyje buvo sužeisti 132 pėsčiomis keliaujantys vaikai.

Išmokos per mėnesį siekia ir 11 tūkst. eurų 

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, per 22-ejus socialinės akcijos metus matomas ženklus sumažėjimas nelaimingų nutikimų, o prie gerėjančių skaičių savo indėliu prisideda ir „Apsaugok mane“ akcija. Visgi nelaimingų nutikimų žalų skaičiai vis dar išties dideli.

„Vien žvelgiant į pastaruosius dešimt metų, į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi daugiau nei 100 būtent rugsėjo mėnesį eismo įvykiuose nukentėjusių moksleivių tėvų, kuriems pagal nemokamą draudimą atlyginta žala siekia beveik 55 tūkst. eurų. Vien pernai buvo išmokėta beveik 11 tūkst. eurų suma rugsėjo mėnesį, kai nukentėjusių vaikų tėvai pasinaudojo „Apsaugok mane“ nemokamu draudimu“, – situaciją komentuoja Aurelija Kazlauskienė.

„Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, apie tai reikia pranešti trumpuoju numeriu 1828 arba per bendrovės tinklalapį www.ld.lt ir nukentėjusiajam bus išmokėta priklausanti kompensacija. Visos „Apsaugok mane“ akcijos sąlygos skelbiamos čia.

Rolanda Lipnevičiūtė, AB „Lietuvos draudimas“ Komunikacijos vadovė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite