Apie tuos, kurie leidžia jaustis saugiau

Į Šilutę pasveikinti savo profesinę šventę Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų atvyko daug norinčiųjų. Tądien daug gražių žodžių skambėjo policijos pareigūnams, kurie visuomenei leidžia jaustis saugiau ir ateina į pagalbą sunkią minutę.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Eglė Vaitkutė įvertinta dviem garbingais apdovanojimais.

LR Seimo vicepirmininko žodis
Tarp kitų svečių, susirinkusių į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pasveikinti Šilutės tvarkos saugotojų profesinės šventės proga, į sceną kopė ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis sakė turėjęs nemažai pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose Vilniuje, tačiau pasirinkęs Šilutę. „Pasirinkau Šilutę neatsitiktinai. Šilutės policijos komisariatas yra vienas iš geresnių šalies komisariatų. Tegul neįsižeidžia Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, bet mums buvo labai gaila, kad Šilutės policijos komisariatas tapo pavaldus Tauragei. Šiandien džiaugiuosi, kad be reikalo nuogąstavome. Darbas vyksta gana sklandžiai.
Šiandien džiaugiamės, kad pasitikėjimas jumis yra vienas iš didžiausių. Mes, politikai, to labai pavydime. Toks pasitikėjimas rodo, kad policija šiuo metu eina gera linkme. Išvengiama politikavimų ir kitų nereikalingų dalykų, kurių sunku išvengti mažesniuose regionuose. Džiaugiuosi, kad Šilutėje galima jaustis saugiai. Noriu palinkėti geros kloties, susiklausymo ir sveikatos“, – sveikindamas Šilutės policininkus Angelų sargų dienos proga kalbėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Jis įteikė apdovanojimus Šilutės policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei ir Patrulių būrio vyriausiajai patrulei Eglei Vaitkutei. Pasak K. Komskio, LR Seimo medaliu, kurį už nuopelnus tarnyboje ir sporte gavo pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, dar nedažnas tegali pasigirti.
Gausus sveikintojų būrys
Policijos dienai skirtas minėjimas, kuris pagal scenarijų turėjo trukti pusvalandį, dėl gausaus sveikintojų būrio gerokai užsitęsė. Pirmiausiai pareigūnus sveikino saviškiai. Tauragės aps. VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys šio komisariato viršininko Mariaus Draudvilos įsakymu už puikius sporto rezultatus vardiniu laikrodžiu apdovanojo Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausiąją patrulę inspektorę Eglę Vaitkutę, tądien gavusią dvi garbingas dovanas.
Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis policininkas Robertas Šmitas, inspektorei Daivai Valeikei pareikšta padėka.
Už visuomeninę veiklą, pagalbą policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu, aktyvų dalyvavimą prevencinėje veikloje padėkos pareikštos policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui.
Už glaudų bendradarbiavimą su policija, steigiant prizus 2012-2013 m. teisinių žinių konkursui „Temidė“, įteiktos padėkos 14 įmonių ir įstaigų vadovų. Ne vieną kartą ant scenos teko lipti pasiimti dovanų prevencijos poskyrio vyresniajai tyrėjai Nerijai Ropienei, aktyviai bendradarbiaujančiai su visuomene.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius dėkojo savo pavaldiniams, kurie esą šaunūs, narsūs ir mokantys įveikti sudėtingiausias problemas, garbingai ir atsakingai vykdantys savo pareigas. „Lietuvos žmonės nori jaustis saugūs savo valstybėje, telydi jus visuomenės pasitikėjimas ir piliečių pagarba. Ir toliau likite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi“, – linkėjo S. Mikutavičius.
Tvarkos saugotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės policijos komisariato viršininkui Sigitui Mikutavičiui įteikė kintiškių Romo ir Ritos Tarvydų sukurtą suvenyrą.
Po to sveikinti į sceną vienas po kito užlipo beveik visų mūsų mieste ir ne tik čia veikiančių įstaigų atstovai. Šventinis minėjimas baigėsi Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujamų kolektyvų koncertu.

Berniukus labiausiai domino pareigūnų ginkluotė.

Vaikus džiugino ginklai
Prie kultūros ir pramogų centro policija demonstravo naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones. Pareigūnai atsakinėjo į berniukų, smalsiai apžiūrinėjusių „Glock“, „Makarov“ sistemų pistoletus, „Winchester“ šautuvą ir sutrumpintą Kalašnikovo automatą, klausimus. Kai kurie matavosi apsaugines liemenes, šalmus, kuriuos su šypsena pritaikyti savo ūgiui mažiesiems padėjo čia pat buvę policininkai.
Paklausti, ar dažnai tenka panaudoti ginklą, pareigūnai sakė, kad pistoletą tenka nešiotis per budėjimus ir pašaudo iš jų į agresyvius gyvūnus, sprunkančių teisėtvarkos pažeidėjų padangas. Kiti ginklai naudojami retai. Pavyzdžiui, Kalašnikovo automatus paprastai pasiima tik pervežamus nusikaltėlius saugantys pareigūnai, o šiaip jie laikomi ekstremaliems atvejams.
Šiuolaikinės greičio matavimo priemonės, mobilūs metalo ieškikliai ir kita sudėtinga įranga labiau domino suaugusius, kurių teatėjo nedaug. Šalia kitos technikos stovėjo didelio pravažumo mikroautobusas SCAM, kuris naudojamas potvynio metu nuvažiuoti į Rusnę ar kitas sunkiau pasiekiamas vietoves. Nors pareigūnai sakė, kad šį automobilį turį jau apie penketą metų, gatvėmis juo važinėja retai.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite