Apie tuos, kurie leidžia jaustis saugiau

Į Šilutę pasveikinti savo profesinę šventę Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų atvyko daug norinčiųjų. Tądien daug gražių žodžių skambėjo policijos pareigūnams, kurie visuomenei leidžia jaustis saugiau ir ateina į pagalbą sunkią minutę.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Eglė Vaitkutė įvertinta dviem garbingais apdovanojimais.

LR Seimo vicepirmininko žodis
Tarp kitų svečių, susirinkusių į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pasveikinti Šilutės tvarkos saugotojų profesinės šventės proga, į sceną kopė ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis sakė turėjęs nemažai pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose Vilniuje, tačiau pasirinkęs Šilutę. „Pasirinkau Šilutę neatsitiktinai. Šilutės policijos komisariatas yra vienas iš geresnių šalies komisariatų. Tegul neįsižeidžia Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, bet mums buvo labai gaila, kad Šilutės policijos komisariatas tapo pavaldus Tauragei. Šiandien džiaugiuosi, kad be reikalo nuogąstavome. Darbas vyksta gana sklandžiai.
Šiandien džiaugiamės, kad pasitikėjimas jumis yra vienas iš didžiausių. Mes, politikai, to labai pavydime. Toks pasitikėjimas rodo, kad policija šiuo metu eina gera linkme. Išvengiama politikavimų ir kitų nereikalingų dalykų, kurių sunku išvengti mažesniuose regionuose. Džiaugiuosi, kad Šilutėje galima jaustis saugiai. Noriu palinkėti geros kloties, susiklausymo ir sveikatos“, – sveikindamas Šilutės policininkus Angelų sargų dienos proga kalbėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Jis įteikė apdovanojimus Šilutės policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei ir Patrulių būrio vyriausiajai patrulei Eglei Vaitkutei. Pasak K. Komskio, LR Seimo medaliu, kurį už nuopelnus tarnyboje ir sporte gavo pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, dar nedažnas tegali pasigirti.
Gausus sveikintojų būrys
Policijos dienai skirtas minėjimas, kuris pagal scenarijų turėjo trukti pusvalandį, dėl gausaus sveikintojų būrio gerokai užsitęsė. Pirmiausiai pareigūnus sveikino saviškiai. Tauragės aps. VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys šio komisariato viršininko Mariaus Draudvilos įsakymu už puikius sporto rezultatus vardiniu laikrodžiu apdovanojo Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausiąją patrulę inspektorę Eglę Vaitkutę, tądien gavusią dvi garbingas dovanas.
Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis policininkas Robertas Šmitas, inspektorei Daivai Valeikei pareikšta padėka.
Už visuomeninę veiklą, pagalbą policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu, aktyvų dalyvavimą prevencinėje veikloje padėkos pareikštos policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui.
Už glaudų bendradarbiavimą su policija, steigiant prizus 2012-2013 m. teisinių žinių konkursui „Temidė“, įteiktos padėkos 14 įmonių ir įstaigų vadovų. Ne vieną kartą ant scenos teko lipti pasiimti dovanų prevencijos poskyrio vyresniajai tyrėjai Nerijai Ropienei, aktyviai bendradarbiaujančiai su visuomene.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius dėkojo savo pavaldiniams, kurie esą šaunūs, narsūs ir mokantys įveikti sudėtingiausias problemas, garbingai ir atsakingai vykdantys savo pareigas. „Lietuvos žmonės nori jaustis saugūs savo valstybėje, telydi jus visuomenės pasitikėjimas ir piliečių pagarba. Ir toliau likite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi“, – linkėjo S. Mikutavičius.
Tvarkos saugotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės policijos komisariato viršininkui Sigitui Mikutavičiui įteikė kintiškių Romo ir Ritos Tarvydų sukurtą suvenyrą.
Po to sveikinti į sceną vienas po kito užlipo beveik visų mūsų mieste ir ne tik čia veikiančių įstaigų atstovai. Šventinis minėjimas baigėsi Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujamų kolektyvų koncertu.

Berniukus labiausiai domino pareigūnų ginkluotė.

Vaikus džiugino ginklai
Prie kultūros ir pramogų centro policija demonstravo naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones. Pareigūnai atsakinėjo į berniukų, smalsiai apžiūrinėjusių „Glock“, „Makarov“ sistemų pistoletus, „Winchester“ šautuvą ir sutrumpintą Kalašnikovo automatą, klausimus. Kai kurie matavosi apsaugines liemenes, šalmus, kuriuos su šypsena pritaikyti savo ūgiui mažiesiems padėjo čia pat buvę policininkai.
Paklausti, ar dažnai tenka panaudoti ginklą, pareigūnai sakė, kad pistoletą tenka nešiotis per budėjimus ir pašaudo iš jų į agresyvius gyvūnus, sprunkančių teisėtvarkos pažeidėjų padangas. Kiti ginklai naudojami retai. Pavyzdžiui, Kalašnikovo automatus paprastai pasiima tik pervežamus nusikaltėlius saugantys pareigūnai, o šiaip jie laikomi ekstremaliems atvejams.
Šiuolaikinės greičio matavimo priemonės, mobilūs metalo ieškikliai ir kita sudėtinga įranga labiau domino suaugusius, kurių teatėjo nedaug. Šalia kitos technikos stovėjo didelio pravažumo mikroautobusas SCAM, kuris naudojamas potvynio metu nuvažiuoti į Rusnę ar kitas sunkiau pasiekiamas vietoves. Nors pareigūnai sakė, kad šį automobilį turį jau apie penketą metų, gatvėmis juo važinėja retai.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite