Apie tuos, kurie leidžia jaustis saugiau

Į Šilutę pasveikinti savo profesinę šventę Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų atvyko daug norinčiųjų. Tądien daug gražių žodžių skambėjo policijos pareigūnams, kurie visuomenei leidžia jaustis saugiau ir ateina į pagalbą sunkią minutę.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Eglė Vaitkutė įvertinta dviem garbingais apdovanojimais.

LR Seimo vicepirmininko žodis
Tarp kitų svečių, susirinkusių į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pasveikinti Šilutės tvarkos saugotojų profesinės šventės proga, į sceną kopė ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis sakė turėjęs nemažai pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose Vilniuje, tačiau pasirinkęs Šilutę. „Pasirinkau Šilutę neatsitiktinai. Šilutės policijos komisariatas yra vienas iš geresnių šalies komisariatų. Tegul neįsižeidžia Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, bet mums buvo labai gaila, kad Šilutės policijos komisariatas tapo pavaldus Tauragei. Šiandien džiaugiuosi, kad be reikalo nuogąstavome. Darbas vyksta gana sklandžiai.
Šiandien džiaugiamės, kad pasitikėjimas jumis yra vienas iš didžiausių. Mes, politikai, to labai pavydime. Toks pasitikėjimas rodo, kad policija šiuo metu eina gera linkme. Išvengiama politikavimų ir kitų nereikalingų dalykų, kurių sunku išvengti mažesniuose regionuose. Džiaugiuosi, kad Šilutėje galima jaustis saugiai. Noriu palinkėti geros kloties, susiklausymo ir sveikatos“, – sveikindamas Šilutės policininkus Angelų sargų dienos proga kalbėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Jis įteikė apdovanojimus Šilutės policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei ir Patrulių būrio vyriausiajai patrulei Eglei Vaitkutei. Pasak K. Komskio, LR Seimo medaliu, kurį už nuopelnus tarnyboje ir sporte gavo pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, dar nedažnas tegali pasigirti.
Gausus sveikintojų būrys
Policijos dienai skirtas minėjimas, kuris pagal scenarijų turėjo trukti pusvalandį, dėl gausaus sveikintojų būrio gerokai užsitęsė. Pirmiausiai pareigūnus sveikino saviškiai. Tauragės aps. VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys šio komisariato viršininko Mariaus Draudvilos įsakymu už puikius sporto rezultatus vardiniu laikrodžiu apdovanojo Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausiąją patrulę inspektorę Eglę Vaitkutę, tądien gavusią dvi garbingas dovanas.
Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis policininkas Robertas Šmitas, inspektorei Daivai Valeikei pareikšta padėka.
Už visuomeninę veiklą, pagalbą policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu, aktyvų dalyvavimą prevencinėje veikloje padėkos pareikštos policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui.
Už glaudų bendradarbiavimą su policija, steigiant prizus 2012-2013 m. teisinių žinių konkursui „Temidė“, įteiktos padėkos 14 įmonių ir įstaigų vadovų. Ne vieną kartą ant scenos teko lipti pasiimti dovanų prevencijos poskyrio vyresniajai tyrėjai Nerijai Ropienei, aktyviai bendradarbiaujančiai su visuomene.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius dėkojo savo pavaldiniams, kurie esą šaunūs, narsūs ir mokantys įveikti sudėtingiausias problemas, garbingai ir atsakingai vykdantys savo pareigas. „Lietuvos žmonės nori jaustis saugūs savo valstybėje, telydi jus visuomenės pasitikėjimas ir piliečių pagarba. Ir toliau likite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi“, – linkėjo S. Mikutavičius.
Tvarkos saugotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės policijos komisariato viršininkui Sigitui Mikutavičiui įteikė kintiškių Romo ir Ritos Tarvydų sukurtą suvenyrą.
Po to sveikinti į sceną vienas po kito užlipo beveik visų mūsų mieste ir ne tik čia veikiančių įstaigų atstovai. Šventinis minėjimas baigėsi Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujamų kolektyvų koncertu.

Berniukus labiausiai domino pareigūnų ginkluotė.

Vaikus džiugino ginklai
Prie kultūros ir pramogų centro policija demonstravo naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones. Pareigūnai atsakinėjo į berniukų, smalsiai apžiūrinėjusių „Glock“, „Makarov“ sistemų pistoletus, „Winchester“ šautuvą ir sutrumpintą Kalašnikovo automatą, klausimus. Kai kurie matavosi apsaugines liemenes, šalmus, kuriuos su šypsena pritaikyti savo ūgiui mažiesiems padėjo čia pat buvę policininkai.
Paklausti, ar dažnai tenka panaudoti ginklą, pareigūnai sakė, kad pistoletą tenka nešiotis per budėjimus ir pašaudo iš jų į agresyvius gyvūnus, sprunkančių teisėtvarkos pažeidėjų padangas. Kiti ginklai naudojami retai. Pavyzdžiui, Kalašnikovo automatus paprastai pasiima tik pervežamus nusikaltėlius saugantys pareigūnai, o šiaip jie laikomi ekstremaliems atvejams.
Šiuolaikinės greičio matavimo priemonės, mobilūs metalo ieškikliai ir kita sudėtinga įranga labiau domino suaugusius, kurių teatėjo nedaug. Šalia kitos technikos stovėjo didelio pravažumo mikroautobusas SCAM, kuris naudojamas potvynio metu nuvažiuoti į Rusnę ar kitas sunkiau pasiekiamas vietoves. Nors pareigūnai sakė, kad šį automobilį turį jau apie penketą metų, gatvėmis juo važinėja retai.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite