Apie tuos, kurie leidžia jaustis saugiau

Į Šilutę pasveikinti savo profesinę šventę Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų atvyko daug norinčiųjų. Tądien daug gražių žodžių skambėjo policijos pareigūnams, kurie visuomenei leidžia jaustis saugiau ir ateina į pagalbą sunkią minutę.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Eglė Vaitkutė įvertinta dviem garbingais apdovanojimais.

LR Seimo vicepirmininko žodis
Tarp kitų svečių, susirinkusių į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pasveikinti Šilutės tvarkos saugotojų profesinės šventės proga, į sceną kopė ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis sakė turėjęs nemažai pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose Vilniuje, tačiau pasirinkęs Šilutę. „Pasirinkau Šilutę neatsitiktinai. Šilutės policijos komisariatas yra vienas iš geresnių šalies komisariatų. Tegul neįsižeidžia Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, bet mums buvo labai gaila, kad Šilutės policijos komisariatas tapo pavaldus Tauragei. Šiandien džiaugiuosi, kad be reikalo nuogąstavome. Darbas vyksta gana sklandžiai.
Šiandien džiaugiamės, kad pasitikėjimas jumis yra vienas iš didžiausių. Mes, politikai, to labai pavydime. Toks pasitikėjimas rodo, kad policija šiuo metu eina gera linkme. Išvengiama politikavimų ir kitų nereikalingų dalykų, kurių sunku išvengti mažesniuose regionuose. Džiaugiuosi, kad Šilutėje galima jaustis saugiai. Noriu palinkėti geros kloties, susiklausymo ir sveikatos“, – sveikindamas Šilutės policininkus Angelų sargų dienos proga kalbėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Jis įteikė apdovanojimus Šilutės policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei ir Patrulių būrio vyriausiajai patrulei Eglei Vaitkutei. Pasak K. Komskio, LR Seimo medaliu, kurį už nuopelnus tarnyboje ir sporte gavo pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, dar nedažnas tegali pasigirti.
Gausus sveikintojų būrys
Policijos dienai skirtas minėjimas, kuris pagal scenarijų turėjo trukti pusvalandį, dėl gausaus sveikintojų būrio gerokai užsitęsė. Pirmiausiai pareigūnus sveikino saviškiai. Tauragės aps. VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys šio komisariato viršininko Mariaus Draudvilos įsakymu už puikius sporto rezultatus vardiniu laikrodžiu apdovanojo Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausiąją patrulę inspektorę Eglę Vaitkutę, tądien gavusią dvi garbingas dovanas.
Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis policininkas Robertas Šmitas, inspektorei Daivai Valeikei pareikšta padėka.
Už visuomeninę veiklą, pagalbą policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu, aktyvų dalyvavimą prevencinėje veikloje padėkos pareikštos policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui.
Už glaudų bendradarbiavimą su policija, steigiant prizus 2012-2013 m. teisinių žinių konkursui „Temidė“, įteiktos padėkos 14 įmonių ir įstaigų vadovų. Ne vieną kartą ant scenos teko lipti pasiimti dovanų prevencijos poskyrio vyresniajai tyrėjai Nerijai Ropienei, aktyviai bendradarbiaujančiai su visuomene.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius dėkojo savo pavaldiniams, kurie esą šaunūs, narsūs ir mokantys įveikti sudėtingiausias problemas, garbingai ir atsakingai vykdantys savo pareigas. „Lietuvos žmonės nori jaustis saugūs savo valstybėje, telydi jus visuomenės pasitikėjimas ir piliečių pagarba. Ir toliau likite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi“, – linkėjo S. Mikutavičius.
Tvarkos saugotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės policijos komisariato viršininkui Sigitui Mikutavičiui įteikė kintiškių Romo ir Ritos Tarvydų sukurtą suvenyrą.
Po to sveikinti į sceną vienas po kito užlipo beveik visų mūsų mieste ir ne tik čia veikiančių įstaigų atstovai. Šventinis minėjimas baigėsi Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujamų kolektyvų koncertu.

Berniukus labiausiai domino pareigūnų ginkluotė.

Vaikus džiugino ginklai
Prie kultūros ir pramogų centro policija demonstravo naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones. Pareigūnai atsakinėjo į berniukų, smalsiai apžiūrinėjusių „Glock“, „Makarov“ sistemų pistoletus, „Winchester“ šautuvą ir sutrumpintą Kalašnikovo automatą, klausimus. Kai kurie matavosi apsaugines liemenes, šalmus, kuriuos su šypsena pritaikyti savo ūgiui mažiesiems padėjo čia pat buvę policininkai.
Paklausti, ar dažnai tenka panaudoti ginklą, pareigūnai sakė, kad pistoletą tenka nešiotis per budėjimus ir pašaudo iš jų į agresyvius gyvūnus, sprunkančių teisėtvarkos pažeidėjų padangas. Kiti ginklai naudojami retai. Pavyzdžiui, Kalašnikovo automatus paprastai pasiima tik pervežamus nusikaltėlius saugantys pareigūnai, o šiaip jie laikomi ekstremaliems atvejams.
Šiuolaikinės greičio matavimo priemonės, mobilūs metalo ieškikliai ir kita sudėtinga įranga labiau domino suaugusius, kurių teatėjo nedaug. Šalia kitos technikos stovėjo didelio pravažumo mikroautobusas SCAM, kuris naudojamas potvynio metu nuvažiuoti į Rusnę ar kitas sunkiau pasiekiamas vietoves. Nors pareigūnai sakė, kad šį automobilį turį jau apie penketą metų, gatvėmis juo važinėja retai.

Vaidotas VILKAS

Hits: 127

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite