Apie tuos, kurie leidžia jaustis saugiau

Į Šilutę pasveikinti savo profesinę šventę Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų atvyko daug norinčiųjų. Tądien daug gražių žodžių skambėjo policijos pareigūnams, kurie visuomenei leidžia jaustis saugiau ir ateina į pagalbą sunkią minutę.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Eglė Vaitkutė įvertinta dviem garbingais apdovanojimais.

LR Seimo vicepirmininko žodis
Tarp kitų svečių, susirinkusių į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pasveikinti Šilutės tvarkos saugotojų profesinės šventės proga, į sceną kopė ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis sakė turėjęs nemažai pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose Vilniuje, tačiau pasirinkęs Šilutę. „Pasirinkau Šilutę neatsitiktinai. Šilutės policijos komisariatas yra vienas iš geresnių šalies komisariatų. Tegul neįsižeidžia Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, bet mums buvo labai gaila, kad Šilutės policijos komisariatas tapo pavaldus Tauragei. Šiandien džiaugiuosi, kad be reikalo nuogąstavome. Darbas vyksta gana sklandžiai.
Šiandien džiaugiamės, kad pasitikėjimas jumis yra vienas iš didžiausių. Mes, politikai, to labai pavydime. Toks pasitikėjimas rodo, kad policija šiuo metu eina gera linkme. Išvengiama politikavimų ir kitų nereikalingų dalykų, kurių sunku išvengti mažesniuose regionuose. Džiaugiuosi, kad Šilutėje galima jaustis saugiai. Noriu palinkėti geros kloties, susiklausymo ir sveikatos“, – sveikindamas Šilutės policininkus Angelų sargų dienos proga kalbėjo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Jis įteikė apdovanojimus Šilutės policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei ir Patrulių būrio vyriausiajai patrulei Eglei Vaitkutei. Pasak K. Komskio, LR Seimo medaliu, kurį už nuopelnus tarnyboje ir sporte gavo pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, dar nedažnas tegali pasigirti.
Gausus sveikintojų būrys
Policijos dienai skirtas minėjimas, kuris pagal scenarijų turėjo trukti pusvalandį, dėl gausaus sveikintojų būrio gerokai užsitęsė. Pirmiausiai pareigūnus sveikino saviškiai. Tauragės aps. VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys šio komisariato viršininko Mariaus Draudvilos įsakymu už puikius sporto rezultatus vardiniu laikrodžiu apdovanojo Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausiąją patrulę inspektorę Eglę Vaitkutę, tądien gavusią dvi garbingas dovanas.
Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis policininkas Robertas Šmitas, inspektorei Daivai Valeikei pareikšta padėka.
Už visuomeninę veiklą, pagalbą policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu, aktyvų dalyvavimą prevencinėje veikloje padėkos pareikštos policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui.
Už glaudų bendradarbiavimą su policija, steigiant prizus 2012-2013 m. teisinių žinių konkursui „Temidė“, įteiktos padėkos 14 įmonių ir įstaigų vadovų. Ne vieną kartą ant scenos teko lipti pasiimti dovanų prevencijos poskyrio vyresniajai tyrėjai Nerijai Ropienei, aktyviai bendradarbiaujančiai su visuomene.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius dėkojo savo pavaldiniams, kurie esą šaunūs, narsūs ir mokantys įveikti sudėtingiausias problemas, garbingai ir atsakingai vykdantys savo pareigas. „Lietuvos žmonės nori jaustis saugūs savo valstybėje, telydi jus visuomenės pasitikėjimas ir piliečių pagarba. Ir toliau likite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi“, – linkėjo S. Mikutavičius.
Tvarkos saugotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės policijos komisariato viršininkui Sigitui Mikutavičiui įteikė kintiškių Romo ir Ritos Tarvydų sukurtą suvenyrą.
Po to sveikinti į sceną vienas po kito užlipo beveik visų mūsų mieste ir ne tik čia veikiančių įstaigų atstovai. Šventinis minėjimas baigėsi Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujamų kolektyvų koncertu.

Berniukus labiausiai domino pareigūnų ginkluotė.

Vaikus džiugino ginklai
Prie kultūros ir pramogų centro policija demonstravo naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones. Pareigūnai atsakinėjo į berniukų, smalsiai apžiūrinėjusių „Glock“, „Makarov“ sistemų pistoletus, „Winchester“ šautuvą ir sutrumpintą Kalašnikovo automatą, klausimus. Kai kurie matavosi apsaugines liemenes, šalmus, kuriuos su šypsena pritaikyti savo ūgiui mažiesiems padėjo čia pat buvę policininkai.
Paklausti, ar dažnai tenka panaudoti ginklą, pareigūnai sakė, kad pistoletą tenka nešiotis per budėjimus ir pašaudo iš jų į agresyvius gyvūnus, sprunkančių teisėtvarkos pažeidėjų padangas. Kiti ginklai naudojami retai. Pavyzdžiui, Kalašnikovo automatus paprastai pasiima tik pervežamus nusikaltėlius saugantys pareigūnai, o šiaip jie laikomi ekstremaliems atvejams.
Šiuolaikinės greičio matavimo priemonės, mobilūs metalo ieškikliai ir kita sudėtinga įranga labiau domino suaugusius, kurių teatėjo nedaug. Šalia kitos technikos stovėjo didelio pravažumo mikroautobusas SCAM, kuris naudojamas potvynio metu nuvažiuoti į Rusnę ar kitas sunkiau pasiekiamas vietoves. Nors pareigūnai sakė, kad šį automobilį turį jau apie penketą metų, gatvėmis juo važinėja retai.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite