Apie Šilutės rajono savivaldybės tarybos Joninių laužą…

Dalia Rudienė. Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Joninių išvakarėse, birželio 23 d., kai žmonės ruošėsi kūrenti laužus ir švęsti, dieną posėdžiavo Šilutės rajono savivaldybės taryba. Į posėdį susirinko 24 Tarybos nariai (nedalyvavo Genovaitė Kimbrienė). Dar iki posėdžio sukrautame politiniame lauže „sudeginta“ Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė – ji slaptu balsavimu atleista iš pareigų. Už tai balsavo 13 Tarybos narių. Tai minimalus skaičius, kuris būtinas tokiam sprendimui priimti.

25 narių Taryboje 17 priklauso valdančiajai daugumai, 8 – opozicijai (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio atstovai). Kas nepritarė D. Rudienės atleidimui, nespėliosime, tačiau panašu, kad galbūt ir ne visi valdantieji tam pritarė. Balsavimas juk slaptas

Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo paskelbta, kad planuojama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja skirti Daivą Žebelienę, Savivaldybės tarybos narę, išrinktą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ sąrašą. Jų Taryboje yra du: D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Abu politikai priklauso valdančiajai daugumai, į kurią susibūrus šiam komitetui teko teisė deleguoti savo atstovą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Taip susiklostė, kad tuomet Saugų seniūne buvusi Dalia Rudienė, pasiūlius minimam rinkimų komitetui, buvo paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja. O Saugų seniūnija po konkurso netrukus sulaukė kito vadovo. D. Rudienė atėjo dirbti į Savivaldybės vadovų komandą, kurioje buvo tiesiogiai meru išrinktas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotoju dirbo socialdemokratas Sigitas Šeputis, administracijos direktoriumi – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Virgilijus Pozingis.

Norėjosi pakalbinti tuomet D. Rudienę, tačiau jos atsakymas buvo: „Kai išsikovosiu vietą po saule…“.

Birželio 25 d., kai D. Rudienė jau nebebuvo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, pokalbis telefonu buvo ilgokas, atviras, nuoširdus. Ta vietos politika juk kaip voratinklis – matosi ir tai, ką norėtųsi pridengti… Todėl D. Rudienės atvirumas visiškai sutapo su šių dienų vietos politikos vaizdeliu. Jau užsimojus atleisti D. Rudienę, buvo paviešintas ir kitas užmojis: skirti D. Žebelienę Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Kaip esame informavę, nespėjus gauti STT pažymos dėl D. Žebelienės, kas būtina skiriant asmenį į tokias pareigas, Taryba įvykusiame posėdyje nesvarstė šio klausimo. Tarybos ir mero sekretoriato vedėjas Andrius Jurkus informavo, kad gali būti sušauktas neeilinis Tarybos posėdis ir slaptu balsavimu apsispręsta dėl D. Žebelienės skyrimo į pareigas, kurias užėmusi ši politikė netektų Savivaldybės tarybos nario mandato, ją Taryboje pakeistų pagal per rinkimus gautus balsus trečioje vietoje likęs Vladas Kainovaitis, to paties rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovas, jau irgi buvęs Savivaldybės tarybos nariu.

Atleidimą iš darbo D. Rudienė vadina politiniu. Būtent visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ nusprendė atšaukti D. Rudienę iš pareigų, į kurias pasiūlyta D. Žebelienė.

„Pagrįstų priežasčių mane atleisti nebuvo. Manau, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ vadovė Daiva Žebelienė panoro mano kėdės. Skaudžiausia, kad tuomet, kai mane, dirbusią Saugų seniūne, kalbino sutikti, eiti į šias pareigas Savivaldybėje, rodos, neužmiršau ir argumentų, kad Daiva Žebelienė nenorinti palikti savo verslo, netekti Savivaldybės tarybos nario mandato, lyg jautėsi nenoras, kad į Savivaldybės tarybą sugrįžtų Vladas Kainovaitis… Matyt, norai pasikeitė. Verslas ir politika…“ – be kategoriškumo prisiminė praeitį D. Rudienė, beje, anksčiau iš D. Žebelienės komandos sulaukusi siūlymo pačiai trauktis iš pareigų Savivaldybėje, nors priekaištų dėl darbo nebuvę, tik užuominų, kad neva mažai matoma spaudoje…

Buvęs sukviestas ir D. Rudienę delegavusio komiteto posėdis, tačiau jos nepakvietę, tik gavusi žinių, kad nuspręsta inicijuoti atleidimą. „Nedalyvavau politikoje, neturiu patirties regzti intrigas, o Daivą Žebelienę pažįstu tiek, kad mudviejų vaikai mokėsi vienoje klasėje. Savivaldybės keturių vadovų komandoje jaučiausi nereikalinga, ne viską žinojau, o kai ko ir paprašiusi nesužinodavau… Iki darbo Savivaldybėje nė neįsivaizdavau, kad taip gali būti. Tačiau prisidėjau ir gindama kultūrą, vaikų vasaros poilsio finansavimą bei kita. Dirbau, nebuvau minima skandaluose, gėdos Savivaldybei neužtraukiau“, – sakė D. Rudienė, kukliai nutylėjusi, kiek tokie reikalai gadina sveikatą.

„Kur praradau politinį pasitikėjimą?“ – to D. Rudienė klausė Savivaldybės tarybos posėdyje, kai buvo svarstytas jos atleidimas iš pareigų. Į tai atsakė E. Jurjonas: trūkę bendravimo su ją delegavusiu komitetu „Už žmonių valdžią“… D. Rudienė stebisi, gal priežasčių kūrėjai bus užmiršę pandemiją, karantinus ir visus su tuo susijusius suvaržymus?

Jau esme informavę, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija gavo informacijos, kad UAB „Toluta“ direktorė D. Žebelienė yra pasirašiusi rangos darbų sutarčių su Savivaldybe. Politikės vadovaujama bendrovė kepa šakočius, sausainius, užsiima su statybomis susijusiu verslu, langais, stogų dangomis ir kt. Komisija spręs, ar tirti galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą, ar D. Žebelienė bus šiuos interesus supainiojusi.

Stasė Skutulienė

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite