Apie pakantumą, patyčias, draugystę…

Pagėgių vaikų globos namų globotiniai taip pat dalyvavo akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Kovo paskutinę savaitę buvo surengta daug įvairių renginių.

Savaitė pradėta renginiu „Vardan draugystės nesityčiok“. „Lašiukų“ šeimynos socialinė pedagogė Nijolė Laugalienė papasakojo, kas yra patyčios, kaip ir kur kreiptis pagalbos. „Išdykėlių“ šeimynos socialinė pedagogė Vitalija Paulikienė priminė apie praėjusių metų renginius, pristatė iš kitų švietimo įstaigų filmuotą internetinę medžiagą, vaidybines situacijas. „Spindulio“ šeimynos socialinė pedagogė Irena Rimkienė ir pačių mažiausių „Voriukų“ šeimynos socialinė pedagogė Daiva Austynienė subūrė vaikus ir kartu aptarė Roberto Povilaičio bei Jurgitos Smiltės Jasiulionės knygelę „Moku bendrauti be patyčių“.
Sulaukta svečių iš Viešvilės vaikų globos namų, su kuriais sieja ne vieneri bendradarbiavimo ir draugystės metai.
„Šiandien apie patyčias nekalbėsime, tik draugiškai smagiai praleisime laiką. Šios dienos susitikimą galėtume pavadinti „tolerantišku bendravimu“ – žaisime, vaišinsimės arbata ir dalinsimės savo patirtimi“, – taip svečius į bendravimo ratą pakvietė soc. pedagogė Vitalija. Visą popietę vaikai šurmuliavo Pagėgių vaikų globos namų aktų salėje. Nuoširdus ir paprastas vaikų bendravimas, noras parodyti kažką gražaus ir padaryti gera kitiems suteikia viltį, kad smurto ateityje tikrai bus mažiau. Šios popietės atliktos užduotys ir palinkėjimai buvo įamžinti „Draugystės knygoje“.
Kitą dieną vaikai žiūrėjo filmą apie patyčias mokykloje, vėliau diskutavo. Surengta ir dailės terapija „Aš ir patyčios“, galiausiai buvo suorganizuota anketinė apklausa. Klausimus apie patyčias paruošė globos namuose vaikams psichologinę pagalbą teikianti Tauragės reabilitacinių paslaugų centro psichologė Sandra Leonovienė. Apklausos rezultatai ir piešiniai parodė, jog vaikai vis geriau supranta patyčių esmę, suvokia, kokios jų priežastys, kaip jų išvengti, kaip vertinti pagalbos prašymą ir kur jos ieškoti. Jie tampa pakantesni, šiltesni ir geresni vieni kitiems.

Nijolė Laugalienė
Pagėgių vaikų globos namų socialinė pedagogė

Hits: 75

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite