Apie pakantumą, patyčias, draugystę…

Pagėgių vaikų globos namų globotiniai taip pat dalyvavo akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Kovo paskutinę savaitę buvo surengta daug įvairių renginių.

Savaitė pradėta renginiu „Vardan draugystės nesityčiok“. „Lašiukų“ šeimynos socialinė pedagogė Nijolė Laugalienė papasakojo, kas yra patyčios, kaip ir kur kreiptis pagalbos. „Išdykėlių“ šeimynos socialinė pedagogė Vitalija Paulikienė priminė apie praėjusių metų renginius, pristatė iš kitų švietimo įstaigų filmuotą internetinę medžiagą, vaidybines situacijas. „Spindulio“ šeimynos socialinė pedagogė Irena Rimkienė ir pačių mažiausių „Voriukų“ šeimynos socialinė pedagogė Daiva Austynienė subūrė vaikus ir kartu aptarė Roberto Povilaičio bei Jurgitos Smiltės Jasiulionės knygelę „Moku bendrauti be patyčių“.
Sulaukta svečių iš Viešvilės vaikų globos namų, su kuriais sieja ne vieneri bendradarbiavimo ir draugystės metai.
„Šiandien apie patyčias nekalbėsime, tik draugiškai smagiai praleisime laiką. Šios dienos susitikimą galėtume pavadinti „tolerantišku bendravimu“ – žaisime, vaišinsimės arbata ir dalinsimės savo patirtimi“, – taip svečius į bendravimo ratą pakvietė soc. pedagogė Vitalija. Visą popietę vaikai šurmuliavo Pagėgių vaikų globos namų aktų salėje. Nuoširdus ir paprastas vaikų bendravimas, noras parodyti kažką gražaus ir padaryti gera kitiems suteikia viltį, kad smurto ateityje tikrai bus mažiau. Šios popietės atliktos užduotys ir palinkėjimai buvo įamžinti „Draugystės knygoje“.
Kitą dieną vaikai žiūrėjo filmą apie patyčias mokykloje, vėliau diskutavo. Surengta ir dailės terapija „Aš ir patyčios“, galiausiai buvo suorganizuota anketinė apklausa. Klausimus apie patyčias paruošė globos namuose vaikams psichologinę pagalbą teikianti Tauragės reabilitacinių paslaugų centro psichologė Sandra Leonovienė. Apklausos rezultatai ir piešiniai parodė, jog vaikai vis geriau supranta patyčių esmę, suvokia, kokios jų priežastys, kaip jų išvengti, kaip vertinti pagalbos prašymą ir kur jos ieškoti. Jie tampa pakantesni, šiltesni ir geresni vieni kitiems.

Nijolė Laugalienė
Pagėgių vaikų globos namų socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite