Apdovanoti pavyzdingai tvarkantys ir prižiūrintys miškus

Vykusios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu  paskelbti ir apdovanoti kasmetinio tradicinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojai. Jiems įteikti Aplinkos ministerijos prizai ir aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos. Įvairiose kategorijose ir nominacijose iš viso apdovanota 16 miško savininkų.

Šių metu Lietuvos pavyzdingiausiai tvarkomos privačios miškų valdos nugalėtojais išrinkti Vita ir Meldas Lampickai iš Pakruojo rajono. Konkursą, kurio tikslas – skatinti privačių miškų savininkus darniai ūkininkauti savo miško valdose, organizavo Aplinkos ministerija ir Lietuvos miško savininkų asociacija.

Mažųjų miško savininkų, kurių valdos plotas iki 5 ha, kategorijoje apdovanoti: pirmąsias vietas pasidalino Juozas Politika iš Varėnos rajono ir Viktoras Rinkevičius iš Biržų rajono, antroji vieta atiteko Algiui Knatauskui iš Tauragės rajono, o trečioji – Aliui Balzai iš Panevėžio rajono.

Tarp miško savininkų, kurių valda siekia 5 ha ir daugiau, geriausiai tvarkoma pripažinta Daivos ir Gintauto Zinkevičių iš Ignalinos rajono miško valda. Antrąją vietą pelnė Antano Algirdo Ramanausko iš Šilutės rajono miško valda, o trečiąją –  Arūno Uznio iš Plungės rajono.

Tarp įmonių aukščiausias įvertinimas skirtas UAB „Miškų pirkimai“(Alytaus rajonas), antroji ir trečioji vieta atiteko UAB „Alinava“ iš Kelmės rajono ir E. Bundausko gamybinei-komercinei įmonei iš Šilalės rajono. Kaip ir kasmet, išrinkti ir apskričių nugalėtojai:  Kauno – Sergejus Lavrenovas,  Klaipėdos – Laima ir Marius Rimgailos, Panevėžio – Jolita Bernotienė ir Mantas Šuliūnas, Šiaulių – Remigijus Masilionis, Utenos – Saulius Kontautas.

Skatinamosios nominacijos suteiktos Antanui Algirdui Ramanauskui iš Šilutės rajono už medžių įvairovę nederlingoje miško žemėje. Taip pat  Valstybinės miškų tarnybos pareigūnams Artūrui Znutai iš Klaipėdos regiono, Jūratei Čepukienei, Gintarui Nagrockiui ir Valentinui Klimašauskui iš Panevėžio regiono ir Linai Bunikienei iš Utenos regiono už nuolatinę ugdomąją, šviečiamąją ir konsultacinę pagalbą privačių miškų savininkams.

Renkant geriausiai besitvarkančius miško savininkus, daugiausiai dėmesio skirta jų iniciatyvoms, neprivalomoms miško valdos tvarkymo priemonėms, ES paramos naudojimui, papildomi balai skaičiuoti už savanoriškus aplinkosauginius įsipareigojimus. Kaip ir kasmet konferencijoje vyko apskritojo stalo diskusija, kurios metu aptartos svarbiausios miškų sektoriaus aktualijos ir perspektyvos.

Aplinkos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite