Antanas Čepys: „Rotary“ jungia lyderius – tai yra milžiniškas potencialas“

„Mes esame kaimynai, bendruomenės vadovai, pasaulio piliečiai, susivieniję bendram labui. Su jumis mes galime pasiekti dar daugiau.“
„Rotary“ vienija lyderius, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, tobulindami bendruomenes visame pasaulyje. Prie valgio, kavos puodelio ar net internete jūs galite aptarti savo bendruomenės poreikius ir rasti būdų, kaip juos patenkinti; išplėsti savo profesinius ir vadovavimo įgūdžius; pabendrauti su gerais draugais ir įsigyti naujų.“

Grupė Šilutės „Rotary“ klubo brolių ir jų žmonų, dalyvavusių „Rotary“ 110 metinių minėjime.
Arūno Prielgausko nuotr.

Tai tik keletas visuomenei skelbiamų teiginių apie tarptautinę organizaciją „Rotary International“, kuriuos galima rasti interneto svetainėje www.rotary.com. Šioje svetainėje gausu fotografijų, kuriose su plačiomis šypsenomis veide puikuojasi ir moteriški veidai. Taip buvo ne visada, prisiminus pasaulinio „Rotary“ judėjimo istoriją. Tik 1987 metais vienas JAV teismas paskelbė verdiktą: moterys turi teisę būti priimamos į „Rotary“ klubus. Neilgai trukus, 1993 m. susibūrė, o 1996 m. Klaipėdoje buvo inauguruotas pirmasis „Rotary“ moterų klubas „Aditė“.
Apygardai vadovaus šilutiškis
Rotariečiai nešioja ženklelį, kuriame pavaizduotas auksinis 24 dantų dantratis su užrašu mėlyname fone „Rotary International“. Rotary judėjimo simbolis byloja, kad šių klubų nariai yra pasirengę permainoms. Antai, klubų prezidentai keičiasi kas vieneri metai. Tas metų terminas prasideda ir baigiasi liepos mėnesį. Pasaulinės „Rotary International“ organizacijos prezidentai, apygardų valdytojai keičiasi tokiu pat periodiškumu.
Iš viso „Rotary International“ šiuo metu jungia 34 tūkst. klubų su 1,2 mln. narių iš 200 pasaulio šalių. Tarptautinio „Rotary“ centras yra Čikagos priemiestyje Evanstone, Ilinojaus valstijoje, JAV.

Antano Čepio kalba Klaipėdos muzikiniame teatre „Rotary“ 110-mečio proga.

Vasario mėnesį Šilutės „Rotary“ klubo nariai, daugelis su antrosiomis pusėmis, vyko į Klaipėdą, kur su broliais ir sesėmis iš kitų klubų buvo iškilmingai paminėtos „Rotary“ gyvavimo 110-osios metinės. Ta proga kalbą pasakė 2014-2015 m. „Rotary“ apygardos Nr. 1462 valdytojas Vygintas Grinis, kurio vadovavimas baigiasi šių metų liepą.
Brolius ir seseris rotariečius taip pat sveikino būsimasis 2015-2016 m. apygardos valdytojas Antanas Čepys, vienas iš trijų „Rotary“ klubo kūrėjų Šilutėje. Neseniai Antanas sugrįžo iš „Rotary International“ asamblėjos San Diege, Kalifornijoje (JAV), kur atstovavo Lietuvos apygardai Nr. 1462 ir beveik 1500 Lietuvos rotariečių.
Kreipdamasis į susirinkusiuosius Klaipėdos muzikinio teatro salėje Antanas Čepys kalbėjo: „Mes, rotariečiai, galime didžiuotis, kad priklausome tokiai pasaulinei organizacijai, kurios istorijoje aukso raidėmis įrašytas poliomelito išnaikinimas visame pasaulyje. Sutelkusi rotariečių finansinius išteklius ir savanorius, panaudojusi visas „Rotary“ poveikio bendruomenėms, vietos ir šalių valdžiai galimybes pasaulinė mūsų „Rotary“ bendruomenė pasiekė, kad mažiau kaip per 30 metų poliomelito teliko keliasdešimt atvejų Pakistane ir Afganistane, rajonuose, kuriuos kontroliuoja talibanas. Prie šios baisios žmonijos, o ypač vaikų, rykštės naikinimo kasmetiniais savo įnašais prisidėjome ir mes, Lietuvos rotariečiai.
Šiandien švenčiant „Rotary International“ 110-ąsias metines keliais žodžiais sunku suskaičiuoti ir įvertinti mūsų – Klaipėdos krašto klubų – darbus. Viena aišku, be „Rotary“ rankų ir pagalbos, krašto ligoninės, gydymo įstaigos, vaikų namai, mokyklos būtų skurdesnės, mažiau gabių vaikų ir studentų galėtų tinkamai realizuoti savo gabumus.
Kartu mes galime daug, sujungę mūsų talentus, gebėjimus patirtį ir galimybes.“
Iškilmingo minėjimo proga skambėjo įspūdingas Klaipėdos muzikinio teatro koncertas grupės „Beatles“ muzikos motyvais, Liverpulio stiliumi.

 

Apie Lietuvos „Rotary“
Pirmasis Lietuvos „Rotary“ klubas įkurtas 1934 m. spalio 15 d. Kaune. 1935 m. gegužės 5 d. Kauno Rotušėje „Rotary International“ atstovas iš Suomijos F. Torval įteikė Kauno „Rotary“ klubui jo tarptautinio pripažinimo dokumentą – chartiją – ir ritualinį klubo atributą – medinį plaktuką su varpeliu.
1938 m. liepos 4 d. „Rotary“ klubas buvo įkurtas Šiauliuose. Netrukus, 1938 metais liepos 15 d., – Klaipėdoje. Jis veikė 11 mėnesių ir 1939 m. birželio 16-ąją buvo uždarytas, kai Vokietija okupavo Klaipėdos kraštą. Iki 1940 m. Lietuvoje taip pat veikė Vilniaus „Rotary“ klubas. Šio klubo veiklos nebuvo spėta oficialiai įteisinti, nes 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, „Rotary“ klubų veikla buvo nutraukta, daugelis rotariečių ištremta į Sibirą.

Lietuvoje šiuo metu veikia 49 „Rotary“ klubai, kuriems priklauso 1466 nariai.
Rotariečių žmonos buriasi į Vidinio rato („Inner Wheel“) klubus. Jaunimą nuo 18 iki 29 metų jungia „Rotarakt“ klubai.

21-ieji veiklos metai
Šilutėje „Rotary“ klubo užuomazgos siekia net 1991-uosius, nors oficialiai klubas buvo inauguruotas 1994 metais, mat pagal tradiciją pirmasis klubas turi būti registruojamas šalies sostinėje, vėliau didesniuose miestuose, o tada ateina eilė ir provincijai. Pernai Pamario krašto rotariečiai iškilmingai šventė savo veiklos 20-metį, pirmą „tikrą jubiliejų“ (pagal „Rotary“ tradiciją) – 25-metį – Šilutės klubas minės 2019 metais.
Dabartinis klubo prezidentas Darius Steponkus sako, kad šiuo metu klubas vienija 29 narius. Prezidentas pasidžiaugė, kad jo vadovavimo klubui metais rotariečių gretas papildė trys nauji klubo nariai: Gražvydas Raila, Dainius Gricevičius, Petras Skutulas. Anot klubo prezidento, netrukus į klubą turėtų ateiti ir 30-asis narys. „Trisdešimt klubo narių yra optimalus skaičius“, – mano D. Steponkus.

2015-2016 m. Lietuvos „Rotary“ apygardos Nr. 1462 valdytojas Antanas Čepys su būsimu „Rotary International“ prezidentu K. R Ravindranu iš Šri Lankos „Rotary International“ asamblėjoje San Diege, Kalifornijoje (JAV) su žmonomis.

Apygardos vadovo pareigas šią vasarą pradėsiantis eiti Antanas Čepys pastebi, kad „Rotary“ klubų ir narių skaičius savotiškai atspindi skirtingų šalių demokratijos lygį. Pavyzdžiui, Lietuvoje šiuo metu gyvuoja 49 klubai, vienijantys beveik 1500 narių. Nuo praėjusių metų Lietuva sudaro atskirą „Rotary“ apygardą (anksčiau priklausė vienai Danijos apygardai). Tuo tarpu kaimyninėje Baltarusijoje tėra 50 narių, didžiulėje Rusijoje – tik dvi apygardos, kai Danijoje suformuotos net 5 „Rotary“ apygardos.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite