Ant naujojo Lietuvos pašto ženklo – skiautere pasidabinęs kukutis

Šiandien, rugsėjo 16 d., Lietuvos paštas išleidžia menininko Tomo Dragūno sukurtą pašto ženklą, skirtą Lietuvoje saugomam paukščiui kukučiui. Pašto ženklo nominalas – 0,85 Eur, tiražas – 35 tūkst. vnt.

Naujasis pašto ženklas priklauso „Lietuvos raudonosios knygos“ serijai. Po vieną ar kelis pašto ženklus, kuriame vaizduojami mūsų šalyje saugomi reti gyvūnai ar augalai, pasirodo kasmet nuo pat 1991 m.

Uputis, kukucis, luputis – tokiais pačiais įvairiausiais vardais kukutis yra vadinamas skirtinguose Lietuvos regionuose. Šis margais sparnais ir pašiaušta skiautere išskiriantis paukštis labiausiai paplitęs Dzūkijoje – būtent čia gyvena didžiausia lietuviškosios kukučių populiacijos dalis. Maža to, dzūkai 2015 m. jam suteikė ir regiono paukščio titulą.

Įdomi detalė ir ta, kad nacionaliniu paukščiu kukutį yra išrinkęs ir Izraelis. Taip, minint 60-ąsias šios valstybės nepriklausomybės metines, nusprendė specialioje apklausoje savo balsą atidavę izraeliečiai.

Nors ryški ir išsiskirianti kukučio išvaizda patraukia žmonių dėmesį, tačiau pats paukštis, anot gamtininkų, į juos dėmesio beveik nekreipia. Tai judrus ir gana drąsus paukštis, itin mėgstantis vietoves su neaukšta žole.

Neretas atvejis, kuomet kukutis įsikuria žmonių gyvenamose sodybose, o lizdus šie paukščiai suka pačiose įvairiausiose vietose, pradedant drevėmis ir išpuvusiais kelmais, baigiant pastatų plyšiais, pastogėmis ar inkilais.

Lietuvoje į šalies raudonąją knygą kukutis buvo įtrauktas dar 1989 m.

Lietuvos pašto inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Renkamės vejos sėklą: gryną ar mišinius?

Lietuvoje šiuo metu galima įsigyti mažiausiai kelias dešimtis skirtingų vejos sėklų rūšių ir mišinių, pritaikytų įvairiems poreikiams: nuo dekoratyvinių iki sportinių, nuo pavėsiui skirtų iki lėtai augančių vejų. Anot namų aplinkos priežiūros ekspertų, ką rinktis, priklauso nuo konkrečių poreikių. Taip pat dirvožemio sąlygų ir pageidaujamo vejos tipo – rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.  „Vejų ir kitų augalų sėklos yra dviejų tipų: grynos, tik vienos veislės augalų, neturinčios priemaišų, ir sėklų mišiniai. Pastarieji – vieni populiariausių. Jų privalumas toks, kad jie

Praėjusią savaitę policija daugiausia užfiksavo smurtavimo atvejų

policijos

Birželio 2-8 d. Tauragės apskr. VPK pareigūnai užregistravo 336 įvykius ir pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 11 ikiteisminių tyrimų buvo pradėta dėl fizinio skausmo sukėlimo. Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi.  Birželio 8 d. naktį Kebelių k., Saugų sen., nepažįstami asmenys sužalojo neblaivų (0,75 prom.) vyrą, gim. 1984 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Patiriate smurtą? Netylėkite, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 ir policijos pareigūnai jums suteiks visokeriopą pagalbą. Netoleruokime smurto! Nustatyti 92

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Taip pat skaitykite