Ansamblio „Canto Fiorito“ ir partnerių Advento pradžios koncertas

 

Šilutės katalikų bažnyčioje ansamblis „Canto Fiorito“ surengs Advento pradžios koncertą su vietos chorais

„Canto Fiorito“

Šių metų m. lapkričio 28 d. 14 val. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje adventas bus pasitiktas išskirtiniu renginiu – nemokamą koncertą bažnyčioje po šv. Mišių surengs Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, vadovaujamas brazilų kilmės muzikanto Rodrigo Calveyros.

LDK valdovų ir didikų dvaruose skambėjusi muzika

Koncerte skambės mūsų publikai mažai pažįstama XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika, atliekama istoriniais instrumentais.

Klausytojai turės galimybę susipažinti su LDK valdovų ir didikų dvaruose tarnavusiais kompozitoriais, kurie tais laikais dažniausiai buvo kviečiami iš Italijos. Būtent Italijoje susiformavo naujas baroko stilius ir ši šalis diktavo muzikos madas visam žemynui.

Išsamiausiai bus pristatomas kompozitorius Giovannio Battistos Cocciolos, kuris XVII a. pradžioje apie dvidešimt metų gyveno ir kūrė Vilniuje, LDK kanclerio Leono Sapiegos dvare. Ansamblis „Canto Fiorito“ 2014 metais įrašė šiam kompozitoriui skirtą kompaktinę plokštelę.

Programoje taip pat atliekami Abiejų Tautų Respublikos karališkojo dvaro kapelmeisterių Asprilio Pacelli ir Bartolomiejaus Penkelio, dvaro vargonininko Tarquinio Merulos kūriniai.

LDK muzikos paveldo programas „Canto Fiorito“ yra demonstravęs daugelyje festivalių užsienyje: Braitono senosios muzikos festivalyje Jungtinėje Karalystėje, Vienos festivalyje „Jeunesse“, Stokholmo senosios muzikos festivalyje, „Musiq’3“ Briuselyje, Namiūro muzikos festivalyje Belgijoje, Pordenone sakralinės muzikos festivalyje Italijoje, taip pat koncertuose Norvegijoje, Austrijoje, Slovėnijoje ir kitose šalyse.

Koncerte – ir šilutiškiai

Dalyvauti šiame koncerte ansamblis „Canto Fiorito“ pakvietė ir du Šilutės chorus – muzikos mokyklos vaikų chorą (vadovė Daiva Pielikienė) ir chorą „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė).

Šis koncertas yra „Canto Fiorito“ rezidencijos Kintuose dalis – tai tęstinių projektų serija, kuria ansamblis siekia dalintis žiniomis apie senąją muziką su Kintų ir Šilutės rajono bendruomenėmis, muzikos kolektyvais.

Šveicarijos fondo „Art Mentor“ finansuojamoje rezidencijoje, kuri rengiama bendradarbiaujant su VšĮ „Kintai Arts“, ansamblis jau kelis metus rengia tęstinius senosios muzikos kursus Šilutės meno mokyklos muzikos mokiniams ir mokytojams. Šią vasarą sukūrė ir Kintų muzikos festivalyje pristatė bendrą muzikinę programą su vietos folkloro ansambliu „Ramytė“. Šį kartą pasidalins baroko muzikos atlikimo subtilybėmis su Šilutės vaikų ir suaugusiųjų chorais.

Kartu su „Canto Fiorito“ penkių dainininkų komanda, korneto ir išilginių fleitų atlikėjais iš Brazilijos ir Meksikos bei norvegų vargonininku, chorai atliks G. B. Cocciolos kūrinį “Deus Deus Meus”, davusį pavadinimą šiam koncertui.

Koncerte dalyvauja:

  • Šilutės meno mokyklos vaikų choras (vadovė Daiva Pielikienė) ir choras „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė)
  • „Canto Fiorito“: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Povilas Vanžonis (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas), Josue Melendez (kornetas, išilginės fleitos), Nikolai Endresen Dahl (vargonai)
  • Rodrigo Calveyra (meno vadovas, kornetas, išilginės fleitos)

Koncertas nemokamas

Rėmėjai: „Art Mentor Lucerne“, VšĮ „Kintai Arts“

Partneris: Šilutės Šv. Kryžiaus parapija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite