Ansamblio „Canto Fiorito“ ir partnerių Advento pradžios koncertas

 

Šilutės katalikų bažnyčioje ansamblis „Canto Fiorito“ surengs Advento pradžios koncertą su vietos chorais

„Canto Fiorito“

Šių metų m. lapkričio 28 d. 14 val. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje adventas bus pasitiktas išskirtiniu renginiu – nemokamą koncertą bažnyčioje po šv. Mišių surengs Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, vadovaujamas brazilų kilmės muzikanto Rodrigo Calveyros.

LDK valdovų ir didikų dvaruose skambėjusi muzika

Koncerte skambės mūsų publikai mažai pažįstama XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika, atliekama istoriniais instrumentais.

Klausytojai turės galimybę susipažinti su LDK valdovų ir didikų dvaruose tarnavusiais kompozitoriais, kurie tais laikais dažniausiai buvo kviečiami iš Italijos. Būtent Italijoje susiformavo naujas baroko stilius ir ši šalis diktavo muzikos madas visam žemynui.

Išsamiausiai bus pristatomas kompozitorius Giovannio Battistos Cocciolos, kuris XVII a. pradžioje apie dvidešimt metų gyveno ir kūrė Vilniuje, LDK kanclerio Leono Sapiegos dvare. Ansamblis „Canto Fiorito“ 2014 metais įrašė šiam kompozitoriui skirtą kompaktinę plokštelę.

Programoje taip pat atliekami Abiejų Tautų Respublikos karališkojo dvaro kapelmeisterių Asprilio Pacelli ir Bartolomiejaus Penkelio, dvaro vargonininko Tarquinio Merulos kūriniai.

LDK muzikos paveldo programas „Canto Fiorito“ yra demonstravęs daugelyje festivalių užsienyje: Braitono senosios muzikos festivalyje Jungtinėje Karalystėje, Vienos festivalyje „Jeunesse“, Stokholmo senosios muzikos festivalyje, „Musiq’3“ Briuselyje, Namiūro muzikos festivalyje Belgijoje, Pordenone sakralinės muzikos festivalyje Italijoje, taip pat koncertuose Norvegijoje, Austrijoje, Slovėnijoje ir kitose šalyse.

Koncerte – ir šilutiškiai

Dalyvauti šiame koncerte ansamblis „Canto Fiorito“ pakvietė ir du Šilutės chorus – muzikos mokyklos vaikų chorą (vadovė Daiva Pielikienė) ir chorą „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė).

Šis koncertas yra „Canto Fiorito“ rezidencijos Kintuose dalis – tai tęstinių projektų serija, kuria ansamblis siekia dalintis žiniomis apie senąją muziką su Kintų ir Šilutės rajono bendruomenėmis, muzikos kolektyvais.

Šveicarijos fondo „Art Mentor“ finansuojamoje rezidencijoje, kuri rengiama bendradarbiaujant su VšĮ „Kintai Arts“, ansamblis jau kelis metus rengia tęstinius senosios muzikos kursus Šilutės meno mokyklos muzikos mokiniams ir mokytojams. Šią vasarą sukūrė ir Kintų muzikos festivalyje pristatė bendrą muzikinę programą su vietos folkloro ansambliu „Ramytė“. Šį kartą pasidalins baroko muzikos atlikimo subtilybėmis su Šilutės vaikų ir suaugusiųjų chorais.

Kartu su „Canto Fiorito“ penkių dainininkų komanda, korneto ir išilginių fleitų atlikėjais iš Brazilijos ir Meksikos bei norvegų vargonininku, chorai atliks G. B. Cocciolos kūrinį “Deus Deus Meus”, davusį pavadinimą šiam koncertui.

Koncerte dalyvauja:

  • Šilutės meno mokyklos vaikų choras (vadovė Daiva Pielikienė) ir choras „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė)
  • „Canto Fiorito“: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Povilas Vanžonis (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas), Josue Melendez (kornetas, išilginės fleitos), Nikolai Endresen Dahl (vargonai)
  • Rodrigo Calveyra (meno vadovas, kornetas, išilginės fleitos)

Koncertas nemokamas

Rėmėjai: „Art Mentor Lucerne“, VšĮ „Kintai Arts“

Partneris: Šilutės Šv. Kryžiaus parapija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite