Ansamblio „Canto Fiorito“ ir partnerių Advento pradžios koncertas

 

Šilutės katalikų bažnyčioje ansamblis „Canto Fiorito“ surengs Advento pradžios koncertą su vietos chorais

„Canto Fiorito“

Šių metų m. lapkričio 28 d. 14 val. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje adventas bus pasitiktas išskirtiniu renginiu – nemokamą koncertą bažnyčioje po šv. Mišių surengs Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, vadovaujamas brazilų kilmės muzikanto Rodrigo Calveyros.

LDK valdovų ir didikų dvaruose skambėjusi muzika

Koncerte skambės mūsų publikai mažai pažįstama XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika, atliekama istoriniais instrumentais.

Klausytojai turės galimybę susipažinti su LDK valdovų ir didikų dvaruose tarnavusiais kompozitoriais, kurie tais laikais dažniausiai buvo kviečiami iš Italijos. Būtent Italijoje susiformavo naujas baroko stilius ir ši šalis diktavo muzikos madas visam žemynui.

Išsamiausiai bus pristatomas kompozitorius Giovannio Battistos Cocciolos, kuris XVII a. pradžioje apie dvidešimt metų gyveno ir kūrė Vilniuje, LDK kanclerio Leono Sapiegos dvare. Ansamblis „Canto Fiorito“ 2014 metais įrašė šiam kompozitoriui skirtą kompaktinę plokštelę.

Programoje taip pat atliekami Abiejų Tautų Respublikos karališkojo dvaro kapelmeisterių Asprilio Pacelli ir Bartolomiejaus Penkelio, dvaro vargonininko Tarquinio Merulos kūriniai.

LDK muzikos paveldo programas „Canto Fiorito“ yra demonstravęs daugelyje festivalių užsienyje: Braitono senosios muzikos festivalyje Jungtinėje Karalystėje, Vienos festivalyje „Jeunesse“, Stokholmo senosios muzikos festivalyje, „Musiq’3“ Briuselyje, Namiūro muzikos festivalyje Belgijoje, Pordenone sakralinės muzikos festivalyje Italijoje, taip pat koncertuose Norvegijoje, Austrijoje, Slovėnijoje ir kitose šalyse.

Koncerte – ir šilutiškiai

Dalyvauti šiame koncerte ansamblis „Canto Fiorito“ pakvietė ir du Šilutės chorus – muzikos mokyklos vaikų chorą (vadovė Daiva Pielikienė) ir chorą „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė).

Šis koncertas yra „Canto Fiorito“ rezidencijos Kintuose dalis – tai tęstinių projektų serija, kuria ansamblis siekia dalintis žiniomis apie senąją muziką su Kintų ir Šilutės rajono bendruomenėmis, muzikos kolektyvais.

Šveicarijos fondo „Art Mentor“ finansuojamoje rezidencijoje, kuri rengiama bendradarbiaujant su VšĮ „Kintai Arts“, ansamblis jau kelis metus rengia tęstinius senosios muzikos kursus Šilutės meno mokyklos muzikos mokiniams ir mokytojams. Šią vasarą sukūrė ir Kintų muzikos festivalyje pristatė bendrą muzikinę programą su vietos folkloro ansambliu „Ramytė“. Šį kartą pasidalins baroko muzikos atlikimo subtilybėmis su Šilutės vaikų ir suaugusiųjų chorais.

Kartu su „Canto Fiorito“ penkių dainininkų komanda, korneto ir išilginių fleitų atlikėjais iš Brazilijos ir Meksikos bei norvegų vargonininku, chorai atliks G. B. Cocciolos kūrinį “Deus Deus Meus”, davusį pavadinimą šiam koncertui.

Koncerte dalyvauja:

  • Šilutės meno mokyklos vaikų choras (vadovė Daiva Pielikienė) ir choras „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė)
  • „Canto Fiorito“: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Povilas Vanžonis (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas), Josue Melendez (kornetas, išilginės fleitos), Nikolai Endresen Dahl (vargonai)
  • Rodrigo Calveyra (meno vadovas, kornetas, išilginės fleitos)

Koncertas nemokamas

Rėmėjai: „Art Mentor Lucerne“, VšĮ „Kintai Arts“

Partneris: Šilutės Šv. Kryžiaus parapija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite