Anot posakio: „Ta pati panelė, tik kita suknelė“

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai  2019 m. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Kitų metų pavasarį vyks savivaldybių tarybų rinkimai ir kartu tiesioginiai merų rinkimai. Ketverių metų kadencijai buvo išrinkti 25 Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai, vienas iš jų – Vytautas Laurinaitis, tiesiogiai išrinktas meru. Mero pavaduotoją, kurio kandidatūrą pasiūlo meras, slaptu balsavimu renka Savivaldybės taryba. Taip yra paskiriami ir Savivaldybės administracijos direktorius bei direktoriaus pavaduotojas.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas yra socialdemokratas Sigitas Šeputis, administracijos direktoriumi paskirtas buvęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Virgilijus Pozingis. Buvęs, nes šios sąjungos Šilutės skyrius buvo panaikintas, buriamas naujas, į kurį nepakviesti nei V. Pozingis, nei trys jo bendraminčiai Savivaldybės taryboje Sigitas Majus, Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas.

Gavo „valstiečiai“ Savivaldybės taryboje 4 vietas. Kai V. Pozingis užėmė administracijos vadovo pareigas, būti Savivaldybės tarybos nariu jau negalėjo, laisva vietas atiteko pagal „valstiečių“ sąrašą Lijanai Jagintavičienei. Pastaroji po Šilutės „valstiečių“ skyriaus griūties įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių, paliko „valstiečių“ frakciją Šilutės rajono savivaldybės taryboje ir tapo kitos frakcijos nare. Ta kita frakcija – tai visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ į Tarybą išrinkti Daiva Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Kai D. Žebelienė buvo paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja,  tokiu atveju negalima būti Tarybos nariu, jos vietą Savivaldybės taryboje užėmė kitas „Už žmonių valdžią“ komiteto sąrašo narys Vladas Kainovaitis, pastarasis netrukus pareiškė nedirbsiąs Taryboje, tad mandatą gavo kitas sąrašo atstovas Arūnas Jagminas. Pastarasis su E. Jurjonu ir L. Jagintavičiene sudaro frakciją.

Šilutės rajono savivaldybė skelbia Tarybos frakcijas, vadovus ir narius. Tad ir peržvelkime, kas su kuo, o kodėl, bene kas rinkėjams linkęs aiškintis… Primename, kad Seimas pakeitė Konstituciją ir įteisino tiesioginius merų rinkimus. Kaip yra paskelbęs Konstitucinis Teismas, tiesioginiai merų rinkimai prieštaravo Lietuvos Konstitucijai.

Gausiausia frakcija – Demokratai „Vardan Lietuvos“, jai vadovauja Laimutė Uselienė, priklauso Vygantas Kamarauskas, Alina Urbonienė, Steponas Kazlauskas, Vygantas Stoškus, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus.

Meras V. Laurinaitis išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šilutės skyriaus pirmininku, skelbia, jog skyrius turi per 300 narių.

V. Laurinaitis su bendraminčiais į šios kadencijos Tarybą buvo išrinkti kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, vėliau priklausė partijai „Laisvė ir teisingumas“, o dabar tapo demokratais „Vardan Lietuvos“…

A. Pupšys ir R. Stonkus, į vietos politiką išrinkti būdami Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariais, šiuo metu priklauso minėtajai Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, tad ir frakcija jau tokia.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai vadovauja Žygimantas Kurlianskas, joje yra Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas, Sandra Tamašauskienė.

Liberalų frakcijai vadovauja Algirdas Gečas, nariai Daiva Plikšnienė  ir Audrius Endzinas.

Abi šios frakcijos sudaro Tarybos opoziciją, kuriai vadovauja Žygimantas Kurlianskas.

Nepriklausomų frakcijai vadovauja Sigitas Majus, nariai Edgaras Padimanskas ir Genovaitė Kimbrienė. Tai buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai vadovauja Tomas Budrikis, priklauso Sigitas Šeputis ir Antanas Martinkus.

Tarybos narių grupei, pasivadinusiai „Naująja” frakcija, kaip paskelbta šių metų sausio 27 d., priklauso Lijana Jagintavičienė, Edvardas Jurjonas ir Vladas Kainovaitis. Vietoj pastarojo čia turėtų būti Arūnas Jagminas.

Artėjantį pavasarį Šilutės rajono gyventojai per savivaldos rinkimus ir įvertins vietos politikų darbus, jų klaidžiojimus ieškant, kur geriau ir atradimus…

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite