Anot posakio: „Ta pati panelė, tik kita suknelė“

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai  2019 m. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Kitų metų pavasarį vyks savivaldybių tarybų rinkimai ir kartu tiesioginiai merų rinkimai. Ketverių metų kadencijai buvo išrinkti 25 Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai, vienas iš jų – Vytautas Laurinaitis, tiesiogiai išrinktas meru. Mero pavaduotoją, kurio kandidatūrą pasiūlo meras, slaptu balsavimu renka Savivaldybės taryba. Taip yra paskiriami ir Savivaldybės administracijos direktorius bei direktoriaus pavaduotojas.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas yra socialdemokratas Sigitas Šeputis, administracijos direktoriumi paskirtas buvęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Virgilijus Pozingis. Buvęs, nes šios sąjungos Šilutės skyrius buvo panaikintas, buriamas naujas, į kurį nepakviesti nei V. Pozingis, nei trys jo bendraminčiai Savivaldybės taryboje Sigitas Majus, Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas.

Gavo „valstiečiai“ Savivaldybės taryboje 4 vietas. Kai V. Pozingis užėmė administracijos vadovo pareigas, būti Savivaldybės tarybos nariu jau negalėjo, laisva vietas atiteko pagal „valstiečių“ sąrašą Lijanai Jagintavičienei. Pastaroji po Šilutės „valstiečių“ skyriaus griūties įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių, paliko „valstiečių“ frakciją Šilutės rajono savivaldybės taryboje ir tapo kitos frakcijos nare. Ta kita frakcija – tai visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ į Tarybą išrinkti Daiva Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Kai D. Žebelienė buvo paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja,  tokiu atveju negalima būti Tarybos nariu, jos vietą Savivaldybės taryboje užėmė kitas „Už žmonių valdžią“ komiteto sąrašo narys Vladas Kainovaitis, pastarasis netrukus pareiškė nedirbsiąs Taryboje, tad mandatą gavo kitas sąrašo atstovas Arūnas Jagminas. Pastarasis su E. Jurjonu ir L. Jagintavičiene sudaro frakciją.

Šilutės rajono savivaldybė skelbia Tarybos frakcijas, vadovus ir narius. Tad ir peržvelkime, kas su kuo, o kodėl, bene kas rinkėjams linkęs aiškintis… Primename, kad Seimas pakeitė Konstituciją ir įteisino tiesioginius merų rinkimus. Kaip yra paskelbęs Konstitucinis Teismas, tiesioginiai merų rinkimai prieštaravo Lietuvos Konstitucijai.

Gausiausia frakcija – Demokratai „Vardan Lietuvos“, jai vadovauja Laimutė Uselienė, priklauso Vygantas Kamarauskas, Alina Urbonienė, Steponas Kazlauskas, Vygantas Stoškus, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus.

Meras V. Laurinaitis išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šilutės skyriaus pirmininku, skelbia, jog skyrius turi per 300 narių.

V. Laurinaitis su bendraminčiais į šios kadencijos Tarybą buvo išrinkti kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, vėliau priklausė partijai „Laisvė ir teisingumas“, o dabar tapo demokratais „Vardan Lietuvos“…

A. Pupšys ir R. Stonkus, į vietos politiką išrinkti būdami Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariais, šiuo metu priklauso minėtajai Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, tad ir frakcija jau tokia.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai vadovauja Žygimantas Kurlianskas, joje yra Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas, Sandra Tamašauskienė.

Liberalų frakcijai vadovauja Algirdas Gečas, nariai Daiva Plikšnienė  ir Audrius Endzinas.

Abi šios frakcijos sudaro Tarybos opoziciją, kuriai vadovauja Žygimantas Kurlianskas.

Nepriklausomų frakcijai vadovauja Sigitas Majus, nariai Edgaras Padimanskas ir Genovaitė Kimbrienė. Tai buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai vadovauja Tomas Budrikis, priklauso Sigitas Šeputis ir Antanas Martinkus.

Tarybos narių grupei, pasivadinusiai „Naująja” frakcija, kaip paskelbta šių metų sausio 27 d., priklauso Lijana Jagintavičienė, Edvardas Jurjonas ir Vladas Kainovaitis. Vietoj pastarojo čia turėtų būti Arūnas Jagminas.

Artėjantį pavasarį Šilutės rajono gyventojai per savivaldos rinkimus ir įvertins vietos politikų darbus, jų klaidžiojimus ieškant, kur geriau ir atradimus…

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite