Angliški langai – išskirtinis variantas, sulaukiantis vis didesnio klientų susidomėjimo

Ieškote kitokio varianto nei kiekviename aplinkiniame name matomi langai? Netraukia masinės gamybos plastikiniai langai?

Galbūt jūsų poreikius atitiktų angliški langai, pagaminti iš klijuotos pušies, raudonmedžio ar ąžuolo medienos? Jei, pažadinti viduryje nakties, negalite įvardinti medienos, kaip langų gamybos žaliavos, privalumų, o ir angliškų langų pavadinimas jums nesukelia jokios asociacijos, skaitote tinkamą straipsnį. Pabandysime apžvelgti klausimus, susijusius su šia tema.

Kodėl mediena visais laikais buvo ir yra bene geriausia žaliava langų gamybai?

Reikia sutikti, jog namų langų „plastikizacija“ palietė daugelį, tačiau pastaruoju metu statydami, renovuodami namus ar tiesiog keisdami langus, gyventojai vis dažniau renkasi ne plastikinius, bet būtent medinius langus. Tikėtina, jog šį sprendimą lemia ne mados vėjai, tačiau žemiau pateiktos savybės, kuriomis pasižymi mediniai langai.

Gera šilumos izoliacija. Vertinant visumą, mediena pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Žinoma,  galutinis rodiklis priklauso nuo to, koks bus rėmo storis, iš kokios medienos rūšies bei kokybės pagamintas ir panašiai. Svarbus ir faktas, jog mediena išsiskiria mažu šilumos plėtimosi koeficientu, o tai lemia atsparumą temperatūros svyravimams.

Ilgaamžis sprendimas. Mediniai langai, laikantis minimalių priežiūros reikalavimų, savo tarnavimu gali džiuginti ir šimtą ar net daugiau metų. Vadinai tai investicija ir ateinančioms kartoms. Ne, langams, juos deramai prižiūrint, vergauti tikrai neteks. Užteks kartkartėmis apvalyti nuo jų nešvarumus, o maždaug kas 5-10 metų nušveisti seną dažų sluoksnį, impregnuoti, perdažyti, padengti laku.

Rėmo tvirtumas. Lyginant su plastiku, mediniai langai yra tvirtesni, tad ir stiklo paketas gali būti montuojamas didesnis.

Draugiškumas aplinkai. Langų gamybai imdami medieną jūs neskriaudžiate gamtos, nes tai – atsinaujinantis išteklius. O papildomos medžiagos, naudojamos jų gamybai, išsiskiriančios naudojimo metu ar utilizuojant, nėra kenksmingos.

Plačios estetinių sprendimų galimybės. Galiausiai, mediniai langai, lyginant su plastikiniais, yra kur kas lankstesni dizaino galimybių atžvilgiu. Forma, dydis, tekstūra, modelis – medinius langus galima priderinti prie bet kokio interjero ar eksterjero.

Angliški langai. Susipažinkite iš arčiau

Kalbant apie medinių langų įvairovę, galima išskirti ir vadinamojo angliško stiliaus langų modelį. Mūsų šalyje tai dar gana nedažnai sutinkamas sprendimas, tad turėtų patraukti dėmesį tų, kurie ieško originalesnių variantų.

Angliško tipo langai gali būti montuojami tiek naujai statomuose, tiek renovuojamuose pastatuose, tai – populiarus variantas paveldo objektuose, taip išsaugant prieš tai buvusio lango vaizdą. Šio modelio langai neretai dekoruojami stiklajuostėmis, kurios ne tik suteikia daugiau originalumo, bet ir, šias pritvirtinus abiejose lango pusėse, garantuoja didesnį saugumą bei šilumą.

Priklausomai nuo individualių pageidavimų, angliško tipo langai gali būti tradiciniai su svoriais arba modernesnis, su sraigtais.

Angliški langai – itin originalus, dekoratyvus sprendimas. Klientai gali rinktis iš plačios RAL ar NCS spalvų paletės, o norintys išsaugoti natūralią medienos faktūrą rinktis rėmo padengimą laku. Rėmas gali būti dažomas ne tik viena, bet ir keliomis spalvomis. Dažant itin didelio kruopštumo reikalaujantį rėmą, naudojamas teptukas.

Dekoratyvumą galima išgauti ne tik „žaidžiant“ su spalvomis, bet ir užsisakant/koreguojant papildomas puošybos detales, pavyzdžiui, apvadų formas, dekoratyvinius padalijimus, ventiliacines groteles ir kita.

AB „Stalių gaminiai“, sukdamiesi nesibaigiančioje užsakymų karuselėje, džiaugiasi, jog klientai ir vėl atrado medieną bei šią aktyviai taiko savo namų interjere bei eksterjere. Džiugu, jog tokie, šiek tiek netradiciniai sprendimai, kaip angliški langai, pasirenkami ne tik renovuojant paveldo objektus, bet ir statant ar restauruojant gyvenamuosius pastatus.

pr2021/28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip karštą dieną tinkamai laikyti maisto produktus?

Atėjus karščiams labai svarbu tinkamai laikyti maisto produktus. Juk kartu su vasariška šiluma išauga ir apsinuodijimų maistu rizika. Kad to išvengtume, Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės ekspertė, dalijasi patarimais, kaip termometro stulpeliui kylant į viršų tinkamai laikyti maistą, kokie produktai kelia daugiausia rizikos ir kokių klaidų geriau nedaryti. „Oro temperatūrai šylant maisto produktai ima greičiau gesti, o ypač tie, kurie yra netinkamai laikomi. Dėl gana aukštos temperatūros ir ultravioletinių spindulių poveikio šviežias maistas itin greitai genda, todėl jį būtina

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Taip pat skaitykite