Angliški langai – išskirtinis variantas, sulaukiantis vis didesnio klientų susidomėjimo

Ieškote kitokio varianto nei kiekviename aplinkiniame name matomi langai? Netraukia masinės gamybos plastikiniai langai?

Galbūt jūsų poreikius atitiktų angliški langai, pagaminti iš klijuotos pušies, raudonmedžio ar ąžuolo medienos? Jei, pažadinti viduryje nakties, negalite įvardinti medienos, kaip langų gamybos žaliavos, privalumų, o ir angliškų langų pavadinimas jums nesukelia jokios asociacijos, skaitote tinkamą straipsnį. Pabandysime apžvelgti klausimus, susijusius su šia tema.

Kodėl mediena visais laikais buvo ir yra bene geriausia žaliava langų gamybai?

Reikia sutikti, jog namų langų „plastikizacija“ palietė daugelį, tačiau pastaruoju metu statydami, renovuodami namus ar tiesiog keisdami langus, gyventojai vis dažniau renkasi ne plastikinius, bet būtent medinius langus. Tikėtina, jog šį sprendimą lemia ne mados vėjai, tačiau žemiau pateiktos savybės, kuriomis pasižymi mediniai langai.

Gera šilumos izoliacija. Vertinant visumą, mediena pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Žinoma,  galutinis rodiklis priklauso nuo to, koks bus rėmo storis, iš kokios medienos rūšies bei kokybės pagamintas ir panašiai. Svarbus ir faktas, jog mediena išsiskiria mažu šilumos plėtimosi koeficientu, o tai lemia atsparumą temperatūros svyravimams.

Ilgaamžis sprendimas. Mediniai langai, laikantis minimalių priežiūros reikalavimų, savo tarnavimu gali džiuginti ir šimtą ar net daugiau metų. Vadinai tai investicija ir ateinančioms kartoms. Ne, langams, juos deramai prižiūrint, vergauti tikrai neteks. Užteks kartkartėmis apvalyti nuo jų nešvarumus, o maždaug kas 5-10 metų nušveisti seną dažų sluoksnį, impregnuoti, perdažyti, padengti laku.

Rėmo tvirtumas. Lyginant su plastiku, mediniai langai yra tvirtesni, tad ir stiklo paketas gali būti montuojamas didesnis.

Draugiškumas aplinkai. Langų gamybai imdami medieną jūs neskriaudžiate gamtos, nes tai – atsinaujinantis išteklius. O papildomos medžiagos, naudojamos jų gamybai, išsiskiriančios naudojimo metu ar utilizuojant, nėra kenksmingos.

Plačios estetinių sprendimų galimybės. Galiausiai, mediniai langai, lyginant su plastikiniais, yra kur kas lankstesni dizaino galimybių atžvilgiu. Forma, dydis, tekstūra, modelis – medinius langus galima priderinti prie bet kokio interjero ar eksterjero.

Angliški langai. Susipažinkite iš arčiau

Kalbant apie medinių langų įvairovę, galima išskirti ir vadinamojo angliško stiliaus langų modelį. Mūsų šalyje tai dar gana nedažnai sutinkamas sprendimas, tad turėtų patraukti dėmesį tų, kurie ieško originalesnių variantų.

Angliško tipo langai gali būti montuojami tiek naujai statomuose, tiek renovuojamuose pastatuose, tai – populiarus variantas paveldo objektuose, taip išsaugant prieš tai buvusio lango vaizdą. Šio modelio langai neretai dekoruojami stiklajuostėmis, kurios ne tik suteikia daugiau originalumo, bet ir, šias pritvirtinus abiejose lango pusėse, garantuoja didesnį saugumą bei šilumą.

Priklausomai nuo individualių pageidavimų, angliško tipo langai gali būti tradiciniai su svoriais arba modernesnis, su sraigtais.

Angliški langai – itin originalus, dekoratyvus sprendimas. Klientai gali rinktis iš plačios RAL ar NCS spalvų paletės, o norintys išsaugoti natūralią medienos faktūrą rinktis rėmo padengimą laku. Rėmas gali būti dažomas ne tik viena, bet ir keliomis spalvomis. Dažant itin didelio kruopštumo reikalaujantį rėmą, naudojamas teptukas.

Dekoratyvumą galima išgauti ne tik „žaidžiant“ su spalvomis, bet ir užsisakant/koreguojant papildomas puošybos detales, pavyzdžiui, apvadų formas, dekoratyvinius padalijimus, ventiliacines groteles ir kita.

AB „Stalių gaminiai“, sukdamiesi nesibaigiančioje užsakymų karuselėje, džiaugiasi, jog klientai ir vėl atrado medieną bei šią aktyviai taiko savo namų interjere bei eksterjere. Džiugu, jog tokie, šiek tiek netradiciniai sprendimai, kaip angliški langai, pasirenkami ne tik renovuojant paveldo objektus, bet ir statant ar restauruojant gyvenamuosius pastatus.

pr2021/28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite