Analizavome vietos aktualijas ir atskleidėme, koks svarbus ES sanglaudos politikos vaidmuo regionui vystyti

Marijampolės apskrities laikraštis „Suvalkietis“ baigia įgyvendinti Europos Komisijos, atstovaujančios Europos Sąjungai (ES), remiamą projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“.

 

Birutė MONTVILIENĖ

Realizuodamas praėjusių metų rugsėjį startavusį projektą „Suvalkietis“ drauge su projekto partneriais Marijampolės televizija, taip pat vietos savivaldos vadovais, kompetentingais įvairių sričių ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais ir verslininkais kompleksiškai išanalizavo dvylika temų, skirtų socialinei atskirčiai mažinti, sveikatos priežiūrai gerinti, smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui didinti ir žaliajai ekonomikai bei energetikai plėtoti.

„Suvalkiečio“ parengtos analitinės autorinės pub­likacijos ir specialūs Marijampolės televizijos reportažai, vebinarai ir tinklalaidės buvo orientuoti į penkis pagrindinius 2021–2027 metų ES sanglaudos politikos programos tikslus. Laikraštyje publikuotus analitinius straipsnius, be to, buvo galima perskaityti ir „Suvalkiečio“ interneto tinklapyje www.suvalkietis.lt, taip pat socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia daugiau nei 14 tūkst. „Suvalkiečio“ paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ sekėjų turėjo galimybę neakivaizdžiai sudalyvauti Marijampolės televizijos parengtuose vebinaruose, peržiūrėti tinklalaides, o vienąkart per mėnesį vakarinėje televizijos programoje – ir specialius Marijampolės televizijos reportažus, kurie „Suvalkietyje“ publikuotuose straipsniuose aptartas aktualijas papildė ne tik filmuotais siužetais, bet ir padėjo nagrinėjamas temas išanalizuoti dar išsamiau ir visapusiškiau.

Projekto „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“ ašis, vienijanti visas temas, – tvari regiono plėtra: aplinkos apsaugos, žiedinės ekonomikos ir socialinės plėtros tikslų derinimas. Projektas startavo diskusija apie tvarią regionų plėtrą. Vėliau pasitelkus kompetentingus specialistus aptartos žiedinės ekonomikos Lietuvoje perspektyvos, analizuota, kas daroma Marijampolėje ir regione, siekiant sumažinti į aplinką išmetamą CO2 kiekį, diskutuota, ar išties žalioji energetika – išsigelbėjimas regionams.

Daug dėmesio įgyvendinant projektą skirta klimato kaitos prob­lemos analizuoti. Atsižvelgdamas į tai, kad Marijampolės regione dar yra nemažai pelkėtų vietovių, be to, Marijampolės savivaldybės teritorijoje yra dalis Žuvinto biosferos rezervato, „Suvalkietis“ nagrinėjo temą „Pelkės ir klimato kaita“, o Marijampolės televizija papildydama „Suvalkietyje“ publikuotus straipsnius „Pelkės – paskutinieji mūsų sąjungininkai kovojant su klimato kaita“, „Kiekvienas gamtos kūrinys yra naudingas ir vertingas“, „Pasaulinė pelkių diena“, parengė reportažą iš Žuvinto biosferos rezervato „Bioįvairovė – neatsiejama Žaliojo kurso dalis“. Be to, ta tema buvo surengtas vebinaras, kuriame svečiavosi žinomas gamtininkas, aplinkosaugininkas, fotografas, knygų autorius Selemonas Paltanavičius.

Analizuodamas, kokie pokyčiai atskiruose ūkio sektoriuose turėtų reikšmingos įtakos siekiant sušvelninti klimato įtaką, „Suvalkietis“ parengė straipsnius „Ekologinis ūkininkavimas savaime prisideda prie aplinkos tausojimo“, „Pokyčiai žemės ūkio sektoriuje sušvelnintų klimato kaitą“, „Tvarus judumas – ateities gairės“, taip pat „Prioritetas – aplinką tausojantiems projektams“.

Baigdamas įgyvendinti projektą „Suvalkietis“ aptarė daugeliui itin aktualią temą – kas ES ir Lietuvoje daroma sveikatos labui. Šia tema buvo parengti straipsniai „ES – sveikatos labui. Stiprūs kartu“, „Lietuvoje jau dirba gerovės konsultantai“ ir „Beždžionių raupus PSO pripažino tarptautine ekstremaliąja situacija“.

Realizuodamas projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“ „Suvalkietis“ regiono gyventojams pristatė realias ES lėšų įsisavinimo sėkmės istorijas, pateikė gerųjų sanglaudos politikos praktikos taikymo pavyzdžių. Pasitelkęs įvairias komunikacijos priemones ir kanalus „Suvalkietis“ parengtus analitinius straipsnius pristatė ne tik laikraščio prenumeratoriams ir kitiems skaitytojams Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio ir Šakių rajonų savivaldybėse, bet ir keliolikos tūkstančių auditorijai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, taip pat interneto portale. O štai Marijampolės televizijos parengti reportažai pasiekė ne tik Suvalkijos, bet ir kitų Lietuvos vietovių gyventojus.

Įgyvendindamas projektą „Suvalkietis“ atkreipė regiono gyventojų dėmesį į ES sanglaudos politiką ir atskleidė, koks svarbus jos vaidmuo regionui vystyti.

pr2022/141

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite