Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

alternatyvus finansavimasGlobalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius.

Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui

Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios inovatyvius sprendimus, siūlo įvairių produktų, kurie skiriasi nuo įprastų bankų pasiūlymų.

Dabar įmonėms suteikiama galimybė gauti lėšų greičiau, mažiau popierizmo ir dažnai lankstesnėmis sąlygomis.

Sutelktinis finansavimas kūrybingų startuolių svajonėms įgyvendinti

Dar viena alternatyva – sutelktinio finansavimo platformos, leidžiančios įmonėms surinkti nedideles pinigų sumas iš daugybės asmenų. Daugeliui Lietuvos pradedančiųjų įmonių tai ne tik suteikia reikalingų lėšų, bet ir patvirtina jų verslo koncepciją bei padeda sukurti pradinę klientų bazę.

Rizikos kapitalas – didelis šuolis

Rizikos kapitalas dažnai laikomas kitu žingsniu verslui, kuris įrodė savo koncepciją ir nori plėstis. Lietuvoje pastebimas rizikos kapitalo aktyvumo augimas – šalies startuoliais domisi tiek vietos, tiek tarptautinės įmonės.

Vertas paminėti CapitalBox

Aptariant alternatyvias finansavimo galimybes Lietuvoje, būtų nedovanotina nepaminėti „CapitalBox“. Siūlanti sklandų paraiškų teikimo internetu procesą ir greitą sprendimų priėmimą, ji yra pirmaujanti platforma tiems, kuriems reikia greitų lėšų.

Svarstantiems, kur kreiptis dėl patikimo ir efektyvaus finansavimo sprendimo, CapitalBox yra puiki galimybė gauti verslo paskolą. Dėl skaidrių sąlygų ir į klientą orientuoto požiūrio ji jau padėjo augti daugeliui Lietuvos įmonių.

 

Išrašytų sąskaitų faktūrų finansavimas atlaisvina pinigų srautą

Galiausiai, Lietuvoje įsitvirtina sąskaitų faktūrų finansavimas, padedantis įmonėms išlaikyti nuolatinį pinigų srautą. Užuot laukusios, kol bus apmokėtos sąskaitos faktūros, įmonės gali gauti tam tikros sąskaitos faktūros dalies avansą, todėl gali nedelsdamos vėl investuoti į savo veiklą.

Apibendrinant galima teigti, kad Lietuvos ekonomikai ir verslo aplinkai toliau vystantis, keičiasi ir jos verslininkams prieinamos finansavimo galimybės. Alternatyvaus finansavimo augimas liudija ne tik šalies inovacinę dvasią, bet ir jos verslo bendruomenės atsparumą ir gebėjimą prisitaikyti. Nesvarbu, ar tai būtų fintech sprendimai, sutelktinis finansavimas, rizikos kapitalas, platforma CapitalBox, ar sąskaitų faktūrų finansavimas, Lietuvos įmonės yra gerai pasirengusios įveikti šiuolaikinės finansinės aplinkos iššūkius.

pr2023/180

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Elektroninių sukčių Kalėdos prasideda anksčiau: kaip nepasimauti ant jų kalbiuko?

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras informuoja, kad per trečiąjį metų ketvirtį, nuo liepos iki rugsėjo, elektroniniai sukčiai iš mūsų šalies gyventojų ir įmonių siekė išvilioti 5,1 mln. eurų – net penktadaliu daugiau nei per tą patį laiką pernai. Tačiau, nepaisant suintensyvėjusių atakų, šalies finansų institucijų atsparumas sukčiavimui taip pat auga. Realūs nuostoliai, kuriuos sugebėjo padaryti sukčiai, minėtu laikotarpiu, palyginus su 2022-aisiais, sumažėjo 3 procentais, iki 2,3 mln. eurų. Vidutinė išviliojama suma šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 871 eurą. Skaičiuojama, kad

Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse mažėja dūmų detektorius namuose turinčių asmenų, o gaisruose žuvusių žmonių skaičius mūsų šalyje auga. Tyrimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais šiuos įrenginius nuosavame būste buvo įsirengę 70 proc. Lietuvos gyventojų, šiemet – 64 proc. mūsų šalies žmonių. Ši tendencija akivaizdi ir Latvijoje (detektorių nuo 78 proc. sumažėjo iki 73 proc.) bei Estijoje (detektorių nuo 93 proc. sumažėjo iki 90 proc.). Be to, gerokai mažiau lietuvių, lyginant su latviais ir estais, savo būstuose turi šiuos namų

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai panaudotų milijardų

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl COVID valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra. STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus

Orai antrąją savaitės pusę, kai baigiasi kalendorinis ruduo

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie neramius orus, kurie prasidės jau šiandien, lapkričio 29 d., trečiadienį. Tarnybos įspėja, kad trečiadienį jau turėtų būti itin neramu ir bent jau Rytų Lietuvoje sulauksime itin smarkaus snygio. Trečiadienio naktis buvo ir rūku, plikledžiu, šerkšnu. Vėjas buvo silpnas. Temperatūra siekė 6-11, rytiniuose rajonuose kai kur –12-15,pajūryje – 3-5 laipsnius šalčio. Dieną daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis smarkiai. Kai kur pustys. Vėjas besikeičiančios krypties, 6-11 m/s. Temperatūra 1-6 laipsniai šalčio, Kuršių nerijoje 0-2 laipsniai šilumos. Orų

Taip pat skaitykite