Allepo muilo istorija ir gamybos procesas

Kilęs iš Alepo miesto šiaurės rytų Sirijoje, jis ten pradėtas gaminti beveik prieš 4000 metų.

Tai pirmasis žmonių sukurtas kietas muilas. Ir po 4000 metų Alepo muilo receptas nepasikeitė. Norėdami sukurti šį brangų muilą, Alepo muilo gamybos meistrai naudojo vietinį alyvuogių aliejų ir augalinę sodą. Tačiau jie turi komercinę paslaptį, kurią tūkstantmečius perduodavo iš kartos į kartą.

Jis tradiciškai gaminamas iš alyvuogių aliejaus, laurų aliejaus, vandens ir augalinės sodos. Tikrame Alepo muile nėra sintetinių produktų, tirpiklių, dažiklių, kvepalų fiksatorių, gyvūninių riebalų darinių. Ekologiškas muilas – 100% natūralus ir biologiškai skaidus.

Atpažinkite Alepo muilą

Tradicinis Allepo muilas visada būna rudas kubelio išorėje ir žalias viduje. Vienoje Alepo muilo pusėje yra pagrindinio muilo gamintojo antspaudas. Tai nurodo gamintojo pavadinimą, gamybos vietą (paprastai حلب – arabiškai Aleppo) ir muilo kokybę, ypač laurų aliejaus procentinę dalį.

Laurų aliejus gaunamas iš lauro vaisiaus (Laurus Nobilis) minkštimo. Kartais jį galima rasti pavadintu lauro lapų sviestu. Jo nereikėtų painioti su laurų eteriniu aliejumi.

Alepo muilo savybės ir privalumai

Teigiama, kad Alepo muilas yra labai riebus, nes jame perdozuota augalinio aliejaus, alyvuogių ir laurų aliejų. Šis muilas riboja odos išsausėjimą išsaugodamas hidrolipidinę plėvelę, kuri apsaugo odą. Juo galima plauti veidą, plaukus ar visą kūną. Taip pat galima naudoti kaip kaukę arba skutimosi.

Alepo muilas šiandien

Gamybos metodai ir pagrindiniai ingredientai, naudojami gaminant autentišką Alepo muilą, yra aktualūs ir šiandien. Alepas išlieka Alepo muilo amatininkų žinių lopšiu, pasaulietinės tradicijos garantu, gerbiant originalią kokybę. Tačiau politiniai ir socialiniai sunkumai, kuriuos patyrė šis regionas, paspartino Alepo muilo pramonės perkėlimo procesą. Todėl labiau nei bet kada vartotojas turi būti budrus dėl naudojamo Alepo muilo sudedamųjų dalių ir kilmės, kad užtikrintų nepriekaištingą kokybę.

Alepo muilo paruošimas

Alepo muilas gaminamas tik šaltaisiais gruodžio–kovo mėnesiais po alyvuogių derliaus nuėmimo. Jis visada gaminamas taip pat: kaitinant alyvuogių aliejų su norimu kiekiu lauro lapų aliejaus. Nuo laurų aliejaus kiekio vėliau priklausys muilo vertė ir kaina. Tačiau kokybė priklauso nuo visų ingredientų visumos, taip pat nuo gamybos proceso.

pr2023/137

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite