Akistata su biblioteka ir bibliotekininkais

LR Seimas 2016 metus skelbia Bibliotekų metais. Juos pasitikdami Šilutės bibliotekininkai pakvietė savo ilgamečius partnerius, kolegas iš Estijos bei Vakarų Lietuvos regiono bibliotekininkus į tarptautinę konferenciją.
Draugystė ir bendradarbiavimas su Estijos Viljandžio miesto biblioteka šilutiškius sieja nuo 1974 metų. Šįkart F. Bajoraičio viešosios bibliotekos duris pravėrė 32 bibliotekininkai iš Viljandžio.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios ir Viljandžio (Estija) bibliotekų vadovės Dalia Užpelkienė ir Reet Lubi pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį.

Emigruoja ir iš Estijos
Kolegos estai jau senai audė mintį artimiau susipažinti su Pamario viešosios bibliotekos bei kitų Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų naujoviška veikla. Svečiai aplankė Švėkšnos filialą, grožėjosi miestelio urbanistiniu paveldu, lankėsi Klaipėdos ir Kretingos bibliotekose, dalyvavo Šilutėje surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Akistata su biblioteka ir bibliotekininku: įdomu, nes netikėta?“.
Viljandžio miesto bibliotekos direktorė Reet Lubi pripažino, kad ir Estijos neaplenkė emigracija, ir ten mažėja gyventojų. Iš 978 bibliotekų Estijoje 556 yra viešosios. Tradicinė biblioteka ieško įvairiausių bendravimo su skaitytojais formų ir būdų. Ieškant naujovių prireikia kūrybiškumo, kaip pritraukti skaitytojų, palengvinti knygų grąžinimą, kai biblioteka nedirba.
Estijoje populiarios bibliotekėlės, knygų lentynos veikia ligoninėse, oro uoste, autobusų ir traukinių stotyse, gatvėse. Ypač daug dėmesio skiriama skatinant skaityti vaikus. Į biblioteką mažieji gali ateiti net su savo augintiniais ir surengti jiems skaitymo pamokėlę…
Kuo patrauklios bibliotekos?
Patirtimi konferencijoje dalijosi Klaipėdos regiono bibliotekininkai. Šilutiškiai pristatė 2014 m. pasaulio literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-sosioms metinėms skirtą programą „Kristijonas Donelaitis: epochos ir dabarties sąskambiai“. Gargždų J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė patikino, kad šilutiškiai – nepailstantys, visada žengiantys priešakinėse linijose. Bibliotekininkė iš Gargždų gvildeno aktualią – laiko stokos – problemą. Laiką palyginusi su brangiausia valiuta, rekomendavo ją leisti bibliotekoje. Skaidrėmis demonstravo bibliotekininkų kolektyvinio gyvenimo akimirkas, demonstruodama, kur dingsta jų laikas.

Tarptautinė bibliotekininkų konferencija F. Bajoraičio bibliotekoje.

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius, fotomenininkas Sigitas Kancevyčius tikino, kad biblioteka be fotografijos – kaip parduotuvė be reklaminės nuotraukos vitrinoje būtų nuobodi ir nepatraukli. Anot jo, gera nuotrauka suprantama visomis pasaulio kalbomis, tad siūlė bibliotekų vadovams negailėti lėšų gerai fotografijos technikai pirkti ir fotografija sudominti kuo daugiau žmonių.
Apie Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos teikiamas mokymo ir mokymosi paslaugas pasakojo Jolita Baltrimienė, Informacinių technologijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja. Biblioteka disponuoja gausiais resursais: 110 kompiuterių tinklas, 2 informacinių technologijų klasės, 56 profesionalūs specialistai per metus moko ir konsultuoja per 900 vartotojų. „Mokomės, kad galėtume mokyti kitus“, – sakė J. Baltrimienė, įsitikinusi, kad biblioteka yra pasiekusi tokį lygį, kai vartotojams ateiti čia taip pat svarbu, kaip ligoniams pas gydytojus…
Biblioteka – pilaitėje
Konferencijos dalyviai neliko abejingi Plungės viešosios bibliotekos direktorės Violetos Skierienės pranešimui apie biblioteką, įsikūrusią kultūros paveldo objekte – restauruotoje Plungės dvaro laikrodinėje-oranžerijoje. Raudonų plytų pilaitę primenantis pastatas yra seniausias išlikęs Plungės dvaro statinys, statytas 1846 m., grafų Zubovų laikais. Pilaitė-laikrodinė yra maža Florencijoje esančių Palazzo Vecchio rūmų kopija. Ilgą laiką istoriniame Plungės parke stovėjęs statinys buvo apleistas. „Ėjome sunkiu keliu, turėjome tikslą prikelti nykstantį pastatą naujam gyvenimui. Esame vienintelė biblioteka Lietuvoje, tikriausiai ir Europoje, įsikūrusi kultūros paveldo objekte su senoviniu laikrodžiu su ypatingu mechanizmu, pagamintu XIX a. viduryje. Plungės laikrodis yra retas ir svarbus technikos istorijos paminklas, turintis tik vieną rodyklę“, – pasakojo V. Skierienė, pakvietusi paklausyti įrašo, kaip muša šio laikrodžio varpas.
Skuodo r. savivaldybės viešoji biblioteka išsiskiria žemaitiškų tradicijų puoselėjimu. Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Renata Griciūtė pasakojo apie bibliotekos organizuojamus konkursus, skatinančius skuodiškius vartoti žemaičių tarmę, puoselėti tarmės autentiškumą ir individualumą.
Konferencijoje buvo ne vien dalykinių pranešimų. Bibliotekininkai iš Šilalės netradiciškai pristatė vieną iš savo bibliotekos veiklų – savo išleistą kulinarinio paveldo knygą „Pasmuokavok, kap skane“. Šilališkės porino linksmas žemaitiškas istorijas, pasakojimus praturtino šmaikščiomis dainomis bei patarimais, kaip užauginti dideles kopūstų galvas, ką daryti, kad plaukai blizgėtų lyg sviestu patepti…
Savanoriai iš Europos
Konferencijos metu Šilutės F. Bajoraičio viešosios ir Viljandžio miesto bibliotekų vadovės Dalia Užpelkienė ir Reet Lubi pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį, kuria sutarta plėtoti draugiškus kultūros, bibliotekininkystės, projektų įgyvendinimo ir kitų sričių ryšius.
Renginyje taip pat dalyvavo savanoriai Marko Pavone iš Italijos, Stefanija Peri iš Graikijos, Bryan Pasaalacgua iš Prancūzijos, tuo metų talkinę Klaipėdos bibliotekoje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Tauragiškis S. Kancevyčius bibliotekos neįsivaizduoja be fotografijų.

Šilališkė Renata Gužauskienė ir linksmų pasakojimų paporino, ir dainų padainavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite