Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs.

Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus.

Daug šiurkščių pažeidimų

Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai.

Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamu laikotarpiu. Per akcijos laikotarpį išaiškinti šiurkštūs pažeidimai sudarė beveik 29 proc. visų nustatytų pažeidimų, o praėjusiais metais – beveik 17 procentų. Norėdami užkardyti pažeidimus neteisėtais žvejybos įrankiais, aplinkosaugininkai vykdė prevencinius reidus, rinko informaciją apie draudžiamus žvejybos įrankius, tikrino turgaviečių prekeivius, internetinius skelbimus.

Aplinkosaugininkai daugiausia nustatė šiurkščių neteisėtos lydekų žvejybos pažeidimų –  lydekos buvo sugautos draudžiamu laikotarpiu arba buvo naudojami šiuo laikotarpiu draudžiami žvejybos įrankiai, pvz., tinklai. Iš viso fiksuoti 57 tokie pažeidimai.

Stambiausi pažeidimai – Aukštaitijoje

Vienas didžiausių brakonieriavimo atvejų buvo nustatytas Švenčionių rajono Žeimenio ežere. Ne vieną kartą bausti už neteisėtos žvejybos pažeidimus, du asmenys vidurnaktį gaudė žuvis – po ledu pastatę net 12 statomųjų tinklų, kuriais sugavo didelį kiekį žuvų, tarp jų ir 22 lydekas ir taip padarė 5 648 eurų žalą žuvų ištekliams.

Kitas šiurkštus pažeidimas nustatytas per pasalą prie Antalieptės hidroelektrinės tvenkinio Zarasų rajone, kur du asmenys buvo pastatę 10 statomų tinklų ir jais neteisėtai sugavo šamą, vėgėlę, lyną, 2 sykus, 3 eršketus, 8 lydekas, 11 karšių, 6 kg ešerių ir 1 kg kuojų. Žala žuvų ištekliams – 5 865 eurai . Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtos žuvys, medinė irklinė valtis ir tinklai.

Akcijos metu buvo nustatyti 23 šiurkštūs žvejybos pažeidimai, kai draudžiamais žvejybos įrankiais buvo prekiaujama arba nustatytas jų laikymas. Antai Šakių rajone tikrindami įtariamą asmenį dėl neteisėtų žvejybos įrankių laikymo, jo sodybos ūkiniuose pastatuose pareigūnai rado net 20 tinklų. Bendras visų paimtų tinklų ilgis siekė per 800 metrų. Už neteisėtą šių žvejybos įrankių laikymą jam paskirta administracinė bauda.

Per šių metų akciją departamento pareigūnai surengė 347 reidus ir patikrino 2494 žvejus, tarp jų ir žvejybos įmones. Praėjusiais metais atlikti 566 reidai ir patikrinta 4814 žvejų, tarp jų ir žvejų verslininkų. Šiais metais pagausėjo šiurkščių pažeidimų. Iš nustatytų 278 pažeidimų 80 buvo šiukščių (pernai iš 399 – 66 šiurkštūs).

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai už pagalbą akcijos laikotarpiu dėkoja visiems aplinka besirūpinantiems asmenims, visuomeninėms organizacijoms ir policijos pareigūnams. Primename, kad svarbiausią informaciją žvejams mėgėjams rasite departamento parengtose žvejybos atmintinėse.

Pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite