Aiškėja Europos automobilių kroso čempionato etapo Vilkyčiuose dalyvių sąrašas

Jau birželio 8-9 dienomis Šilutės rajone, Vilkyčių automobilių sporto komplekse, vyks trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Tomis dienomis trasoje varžysis ir Lietuvos čempionato lenktynininkai. Tokio jungtinio, du čempionatus jungiančio autokroso festivalio Vilkyčiuose iki šiol nėra buvę.

Iki renginio likus kiek daugiau nei savaitei organizatoriai jau paskelbė dalyvių sąrašą. Nors registracija dar nėra sustabdyta ir dalyvių gretos gali plėstis, tačiau bendrą vaizdą apie tai, ką žiūrovai išvys antrąjį birželio savaitgalį, susidaryti jau galima.

Bagių klasė

Registraciją į Europos automobilių kroso čempionato klasę „Buggy 1600“ jau pabaigė 22 dalyviai. Jų gretose matysime ir tris lietuvius – Tomą Zavarskį, Saulių Žundą ir Kęstutį Krakį. Pastariesiems teks kovoti su tokiomis Senojo žemyno autokroso legendomis kaip čekas Jakub Novotny, vokietis Markus Wibbeler, olandas Styn Jaspers ar austras Remo Kobras. Tarp gausaus būrio šios klasės dalyvių bus galima išvysti ir vieną kaimyninės Latvijos atstovą – Andrį Kulikovskį.

23 dalyviai užsiregistravo į pačią galingiausią kategoriją „Super Buggy“. Tai bagiai, kurie ne retai generuoja tokią galią, kuri lenkia net paties bagio svorį kilogramais. Dėl šios priežasties šie monstrai Vilkyčių trasoje išvysto didžiausią greitį ir visuomet žiūrovus verčia sulaikyti kvėpavimą stebint kovą dėl vietos pirmame posūkyje.

Šios klasės favoritais galima vadinti čeką Petr‘ą Nikodem, olandą Mike Bartelen. Greitas turėtų būti ir prancūzas Robert Theuil. Tačiau autokroso lenktynės būtent tuo ir žavios, kad čia prognozės ir tikimybių koeficientai gali labai greitai keistis.

Tie, kas stebi Europos autokroso čempionato etapus Vilkyčiuose jau daugelį metų, puikiai prisimena 2022-ųjų metų finalus, kai juos dėl trasoje įvykusių incidentų stabdyti teko bene dešimt kartų keliant raudonas vėliavas.

Lenktyniaus ir merginos

11 bagių registruota klasėje „Junior Buggy“. Čia tradiciškai varžosi jaunimas, kurie vėliau karjerą tęsia „Buggy 1600“ ar net „Super Buggy“ karegorijose. Šįkart Vilkyčiuose šioje įskaitoje startuos ir trys merginos. Visos jos – Čekijos lenktynininkės.

Šiais metais kaip niekada gausi „X Car“ įskaita. Čia užsiregistravo net 28 dalyviai iš įvairių šalių:  Vokietija, Olandija, Prancūzija, Čekija, Suomija, Belgija, Italija, Vengrija, Ispanija ar Liuksemburgas.

Tai pačių mažiausių bagių klasė, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad čia nebus greičio. „Cross Car“ arba „X Car“ vadinami bagiai varomi aukštasūkiais motociklų varikliais, tad generuoja ne tik įspūdingą garsą, bet ir didžiulį greitį, kadangi yra labai lengvi.

Lietuvos čempionatas

Registracija įgauna pagreitį ir Lietuvos automobilių kroso čempionato antrojo etapo varžyboms Vilkyčiuose. Gana solidžiai čia atrodo „Super 2000“ klasė, kurioje publika išvys septynių dalyvių rikiuotę. Galingiausioje „SuperCars“ kategorijoje lenktyniauti norą pareiškė keturi dalyviai. „Super 1600“ kategorijoje startuos penki sportininkai. 1600 klasės dalyviai veikiausiai jungsis prie klasės 2000, todėl čia žiūrovai išvys septynių automobilių rikiuotę. RWD 3000 klasėje registruoti penki sportininkai. Jų gretose – legendinis ir visuomet beprotiško publikos palaikymo sulaukiantis Donatas Krasauskas su kultiniu VAZ-2101.

Trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas bei kartu vyksiančios antrojo Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyks jau birželio 8-9 dienomis.

Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis.

Daugiau naujienų apie artėjančias varžybas, jų dienotvarkę, bilietų kainas ir kitą žiūrovams aktualią informaciją galima rasti ASK „Vilkyčiai“ „Facebook“ paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite