Airijos regbininkė iš Ramučių

Beveik metus laiko Šilutėje veikia regbio klubo „Klaipėdos kovas“ filialas vaikams. Jam vadovauja Airijoje regbį žaidusi Austėja Minkevičiūtė. Po pirmųjų nesėkmių, kai vaikai vangiai rinkosi į pirmąsias treniruotes, šiandien juos skaičiuoja dešimtimis ir važinėja į varžybas Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose.

Austėja Minkevičiūtė, LTOK Lyčių lygybės sporte komisijos narė.
Petro Skutulo nuotr.

Krepšinį iškeitė į regbį
Austėja gimė ir užaugo Ramučiuose. Mokėsi Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, vėliau – Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Žaidė krepšinį. Klaipėdoje baigė verslo vadybos bakalauro studijas.
Norėdama šiek tiek užsidirbti, išvyko gyventi į Airiją. Ten taip pat žaidė krepšinį. Austėja pasakojo, kad draugės vasarą pasiūlė nueiti pasižiūrėti regbio rungtynių. „Patiko. Pradėjau lankyti treniruotes, žaidžiau nekontaktinį regbį, vėliau – kontaktinį, o rudenį jau pradėjau žaisti Dublino rinktinėje. Kartu mokiausi, įgijau trenerės kvalifikaciją. Airijoje sudarytos visos sąlygos mokytis. Vėliau ir vaikų grupės paskiriamos. Dirbau sporto salės trenere, treniruodavau ir vaikus. Su Dublino sporto klubu, kuris turi ir tris moterų komandas (treniruojasi apie šimtas merginų), dalyvavome turnyre Belgijoje. Žaidžiant Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve pelniau 5 įskaitinius taškus“.

Užsidegimo jauniesiems regbininkams nestinga.
Petro Skutulo nuotr.

Šilutėje regbis – naujiena
„Sugrįžusi į Lietuvą, nenorėjau apleisti savo pamėgtos sporto šakos. Šiandien aš žaidžiu Lietuvos regbio rinktinėje. Kas dvi savaites vyksta stovyklos Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, kitur. Treniruojamės, dalyvaujame varžybose. Norėdama turėti nuolatinės veiklos, nuvykau į Klaipėdą, kur yra įsikūręs regbio klubas „Klaipėdos kovas“. Klubo pirmininkas Donatas Streckis praėjusią vasarą pasiūlė man pabandyti treniruoti vaikus. Kūno kultūros departamente turėjau gauti sportinės veiklos leidimą.
Sukūriau skrajučių, internetinį puslapį. Pamario mokyklos stadione paskelbtu laiku laukiau vaikų. Aplinkui žaidė futbolą, važinėjosi dviračiais, tačiau mokytis regbio neatėjo nė vieno… Svarsčiau, ką toliau daryti. Nebuvo lengva, mat žaidimas naujas, mažai žinomas Lietuvoje. Tėvai klausinėjo, ar jų vaikai nesusižeis. Ėjau į mokyklas, kalbėjausi su mokiniais. Šiandien daugiausiai vaikų treniruoju iš Pamario pagrindinės ir Žibų pradinės mokyklų. Treniruojamės išsinuomotoje sporto salėje, Meno mokyklos patalpose. Beveik po metų treniruočių, jau dalyvavome varžybose Klaipėdoje, o balandžio 12 dieną su mergaičių komanda išbandysime jėgas „Baltosios pirštinaitės“ turnyre“.
Regbis – komandinis žaidimas
Lietuvoje, nors ir yra Lietuvos regbio federacija, ši sporto šaka nėra labai populiari (2016 metais regbis įtrauktas į olimpinių sporto šakų sąrašą).
„Kai pasakau, kad žaidžiu regbį, žmonės trauko pečiais… Man regbis – komandinis žaidimas. Jame svarbu greitis, jėga, vikrumas. Žaidžia 15 dalyvių prieš 15 arba 7 prieš 7. Neįprastos formos (ovalo) kamuolį reikia nunešti į įskaitinį plotą, už tai skiriama taškų ir suteikiama galimybė spirti į H formos vartus.
Kamuolys regbyje rankomis perduodamas tik atgal, o koja galima spirti į priekį. Airijoje regbį žaidžia visi – įmonėse, firmose, universitetuose. Turės praeiti dar nemažai laiko, kol šis žaidimas išpopuliarės ir pas mus bus. Žaidžiant regbį būna daug adrenalino. Reikia išmokti ir priešininką apeiti, ir vytis, ir saugiai nugriūti ar užgriūti. Vyrų ar moterų regbis nesiskiria“.

Vaikai su trenere Austėja Minkevičiūte treniruotėje sustojo vadinamuoju regbyje įprastu „vėjeriu“.

LTOK Lyčių lygybės sporte komisijos narė
Austėja papasakojo, kad kovo 16 dieną vykusio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti LTOK Lyčių lygybės sporte komisijos nariai. Tarp komisijos narių pateko ir ji, Lietuvos regbio federacijos atstovė Austėja Minkevičiūtė. Aktyviai moterų regbį propaguojanti A. Minkevičiūtė šioje komisijoje (pirmininkė – LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė) dirbs su Dovile Pervazaite (Lietuvos čiuožimo federacija), Edvinu Eimontu (Lietuvos futbolo federacija), Justu Kalinausku (Lietuvos krepšinio federacija), Monika Ivanauskaite (Lietuvos žolės riedulio federacija) ir Agne Vanagiene (Lietuvos sporto federacijų sąjunga).
Balandžio 4 d. „Žinių radijo“ laidoje ,,Sportuok su Vlada“ Austėja Minkevičiūtė kalbėjo: „Būti Lyčių lygybės komisijos sudėtyje man reiškia labai daug. Visų pirma, tai ne tik didžiulis iššūkis, bet ir puiki galimybė prisidėti prie darbų, kurie padės, kad moterys ir vyrai būtų vertinami lygiai ir neliktų vertybinio susiskirstymo. Deja, ir šiais laikais sporto srityje vis dar stipriai dominuoja vyrai. Su lytimi siejami stereotipai turi įtakos ne tik moterų dalyvavimui priimant sprendimus sporto organizacijose, bet ir jų dalyvavimui sporto veiklose“.
Susitikim metu A. Minkevičiūtė atviravo: „ Lietuvoje labai trūksta moterų, dirbančių trenerėmis ne tik su vietinio regiono komandomis, bet ir tarptautinėmis. Taip pat ne visose Lietuvos sporto organizacijų valdybose ir komitetuose yra užtikrinta lyčių pusiausvyra. Tikiuosi, kad tokia padėtis gali pasikeisti, o komisija savo darbu padės sumažinti vyrų ir moterų susiskirstymą sporto srityje bei padidins moterų norą ir galimybes dalyvauti sportinėje veikloje“.

Regbis žaidžiamas su ovalo formos kamuoliu, panašiu į kiaušinį.

Nestokoja optimizmo
Sporto salėje netilo besitreniruojančių vaikų sportinis šurmulys. Mažieji vienas per kitą pasakojo įspūdžius, o trenerė dar kartą patikino, kad regbio klubo „Klaipėdos kovas“ (pelno nesiekianti asociacija) tikslas – skatinti vaikų užimtumą, sveiką gyvenseną bei sportinio meistriškumo ugdymą. Tačiau naujai suformuotai grupei Šilutėje reikia aprangos ir sporto inventoriaus, kuris reikalingas treniruočių kokybei gerinti. Naujas sporto inventorius padėtų pritraukti daugiau vaikų, mažintų užimtumo problemą, skatintų vaikus ir jaunimą siekti aukštesnių sportinių rezultatų. Žvalgomasi rėmėjų.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite