Abejonės rinkimų skaidrumu ir pirmosios koalicijos

Vakar Šilutėje žiniasklaidininkus į spaudos konferencijas (jos vyko skirtingu laiku) kvietė abu kandidatai į merus antrajame rinkimų ture: Arvydas Jakas ir kadenciją siekiantis pratęsti meras Vytautas Laurinaitis. Dienai baigiantis įvyko Savivaldybių rinkimų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo iš Vilniaus atvykę Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai.

Po spaudos konferencijos kažkada vienoje partijoje buvę Arvydas Jakas ir Vytautas Laurinaitis priekaištavo vienas kitam dėl esą jiems žinomų rinkėjų balsų pirkimo atvejų.

Pranešė apie pažeidimus
Apie rinkimų metu pastebėtus žiniasklaidininkams pranešė kandidatas į mero postą Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Daiva Žebelienė (visuomeninis komitetas „Už žmonių valdžią“, Raimundas Ambrozaitis (LR liberalų sąjūdis), Zigmantas Jaunius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų partija).
Minėtieji partijų atstovai pranešė, kad rinkimų metu pastebėta nemažai pažeidimų ir išplatino 6 partijų atstovų pasirašytą pareiškimą Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui dėl išankstinio balsavimo, biuletenių, vokų lipdukų apskaitos kontrolės.
Rašte teigiama, kad išankstinio balsavimo Savivaldybės pastate metu nebuvo jokios biuletenių. vokų, lipdukų apskaitos. Pasibaigus išankstiniam balsavimui, antspauduoti ir nepanaudoti biuleteniai nustatyta tvarka nebuvo anuliuoti. 47-os apygardos rinkimų komisijos nariai juos dar matė komisijos patalpose netvarkingai sumestus į nestandartines dėžes. Nuo šios patalpos raktą turėjo tik apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas. Pažymima, kad išankstinio balsavimo bei balsavimo specialiuoju paštu biuleteniai buvo laikomi neužplombuotoje patalpoje iki sekmadienio, t. y. iki 2015 kovo 1-os vakaro.
Šilutės rajono rinkimų apylinkių komisijų pirmininkai taip pat skundęsi, kad jiems biuletenius, vokų lipdukus, vokus ir kitas reikalingas priemones A. Gorodeckas dalijo asmeniškai, neduodamas pasirašyti už gautas biuletenių bei lipdukų serijas bei vokus. Į jų pastabas A. Gorodeckas atsakydavo, jog „spės pasirašyti vėliau“.
Po rinkimų kai kurie Šilutės rajono apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai (pavyzdžiui, Rasa Balandienė, Vainuto apylinkė Nr. 33 ) atsisakė pasirašyti atgaline data pateiktus biuletenių, vokų ir lipdukų perdavimo aktus. Kai ši informacija pasiekė savivaldybės apygardos rinkimų komisijos narius, buvo paprašyta pateikti šiuos perdavimo aktus. Pirmininkas A. Gorodeckas atsisakęs tai padaryti.
Pareiškime rašoma, kad analizuojant balsavimo paštu rezultatus, kyla įtarimas, jog buvo keičiami mažieji vokai ar jų turinys, perklijuojant didžiųjų vokų lipdukus ar keičiant didžiuosius vokus naujais. „Mes, Šilutės rajono politinių partijų ir visuomeninio rinkimų komiteto lyderiai, manome, kad šiame pareiškime išvardinti pažeidimai galėjo įtakoti Vietos savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus Šilutės rinkiminėje apygardoje Nr. 47. Prašome Jus visu rimtumu atsižvelgti į mūsų pareiškimą ir atlikti tyrimą“, – teigiama spaudos konferencijoje paviešintame pareiškime.
Į tarybą išrinktas TS-LKD atstovas Z. Jaunius sakė, kad dėl pastebėtų pažeidimų parengtas raštas teisėsaugos organams, tačiau spaudos konferencijos metu partijų atstovai jo dar nebuvo pasirašę. Daug priekaištų dėl savo veiklos susilaukė apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas. D. Žebelienė sakė mačiusi, kad minėtasis asmuo rinkimų reikalais užsiiminėjo savo tiesioginio darbo laiku, be to pastebėta atvejų, kai jis buvo vienas prie atplėštų vokų…
Tokie ir panašūs veiksmai ir sukėlė įtarimų, juo labiau, kad į pareikštą kritiką ir klausimus iš rinkimų komisijos pirmininko negauta jokių atsakymų.
Kitoje spaudos konferencijoje paklausus, ką apie galimus savo partiečio Arvydo Gorodecko pažeidimus mano Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis, jis atsakė, kad tai turėtų vertinti Vyriausioji rinkimų komisija: „Mes savo partijos atžvilgiu jokių pažeidimų nematėme“.
S. Šeputis pasakojo, kad buvo susitikęs su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus atstovais Sandra Tamašauskiene ir Z. Jauniumi, kurie klausė, ką daryti dėl pažeidimų. Šiems jis taip pat pataręs kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją.
Artėjant antram rinkimų turui įtampa auga. Pasibaigus spaudos konferencijai, kandidatai į merus A. Jakas ir spaudos konferencijoje tarp žiniasklaidininkų sėdėjęs meras V. Laurinaitis apsikeitė piktokomis frazėmis. Kažkada vienoje partijoje buvę A. Jakas ir V. Laurinaitis priekaištavo vienas kitam dėl esą jiems žinomų balsų pirkimo atvejų…
Pirmoji koalicija
Mero V. Laurinaičio, jo bendrapartiečio Vaido Pavilonio, Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininko S. Šepučio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko Virgilijaus Pozingio spaudos konferencija buvo skirta pranešti apie sudaromą koaliciją.
Spaudos konferencijos organizatoriai informavo, kad Tvarkos ir teisingumo, Socialdemokratų partija, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sudaro bendrą koaliciją, kuri naujoje Savivaldybės taryboje gali turėti 13 iš 24 balsų. Partijų skyrių vadovai sakė, kad ši koalicija kol kas patvirtinta tik žodiniu susitarimu.
S. Šeputis priminė, kad jungtis į koaliciją socdemai ir tvarkiečiai buvo pasirengę dar prieš rinkimus. Tad dabar, kai šios dvi partijos kartu gavo 11 Tarybos narių mandatų, tai dar kartą patvirtiną.
V. Pozingis tikino, kad valstiečiai taip pat laikosi anksčiau pasirinktos politikos ir prisidės prie daugiausiai balsų surinkusios partijos.
Pasak į mero postą kitai kadencijai kandidatuojančio V. Laurinaičio, kuris pirmajame rinkimų ture surinko daugiausiai balsų, jų koalicija yra atvira ir kitoms partijoms. Anot jo, Šilutės rajono rinkėjai labiau žiūri į asmenybes, o ne į partiškumą, todėl jei bus norinčių prisidėti prie dabartinės koalicijos – jie mielai kviečiami.
Pasiteiravus, kas atsitiktų, jei daugiausiai balsų surinkusių partijų remiamas kandidatas V. Laurinaitis nebūtų išrinktas meru, jis sakė, kad pralaimėjimo atveju vargu ar taptų naujojo mero opozicija.
„Negalima ignoruoti žmonių pasirinkimo, reikia bendromis jėgomis siekti, kad gyvenimas mūsų rajone gerėtų“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Tuo tarpu apie tai, kad remia mero posto siekiantį Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininką Arvydą Jaką, viešai patvirtino tik Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus narys Z. Jaunius. Pasak Z. Jauniaus, jų partija atsisakanti dirbti vienoje koalicijoje su partija Tvarka ir teisingumas.
Visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ pirmininkė Daiva Žebelienė, LR liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas R. Ambrozaitis teigė dar nesą apsisprendę, su kuo bendradarbiaus Taryboje – lauks tiesioginių mero rinkimų rezultatų.

Patikrins 7000 biuletenių
Į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai: Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovas Simas Simanauskas.
Posėdžio metu sudaryta trijų asmenų darbo grupė dėl balsų pirkimo ir 6 asmenų dokumentų tikrinimo grupė. Kovo 10 d. pradėsianti dirbti dokumentų tikrinimo grupė, tikrindama VRK adresuotus skundus, turės perskaičiuoti Žalgirio, Švėkšnos, Pagrynių, Vainuto, Kivylių, Žemaitkiemio ir Pašyšių balsavimo biuletenius, kurių esama apie 7000. Nuo šios patikros rezultatų priklausys, ar rinkimai Šilutės rajone bus pripažinti galiojančiais. Tikrinant biuletenius galės dalyvauti po du stebėtojus iš partijų.
Šilutės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl 2 galimų balsų pirkimo atvejų.
Taip pat bus patikrinti griežtos apskaitos dokumentai, kuriuos, kaip pats pripažino, be parašų išdavė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 81

15 komentarai

 • Vat

  Va jums ir baltos pirstines, ir deklaracijos pasirasytos neva viskas bus skaidru… Kaip visada, taip ir dabar: sukčiu pulkas, o kaltu nebus.

 • Matai

  Jakas spaudos konferencijoje pasakė kad jeigu jis bus meras, tai jis formuos ir valdžios daugumos koaliciją. O tai kas mes, rinkėjai, beveik 50 proc. valdzios (11 mandatų iš 25) savo basais atidave dviems partijoms tai tvarkiečiams ir socdemams? Mes vanasi pabalsavome ir jau esame niekas, o jie, gavę po du balselius biednus, susiburs ir sudarys valdžią? Vėl bus kaip žirniu kruvelė, kuri skirstysis ir dalysis kėdes. Valdžios pagrindą mes jau išrinkome – 11 tarybos narių mandatų atidavėme dviems partijoms, tai prie jų gali dar kas prisidėti ir turi būti tokia valdžia. Tokia rinkejų valia. Ne koks Jakas susirinks ka panorėjęs.

  • Irma

   Tai, kad nesaziningai tas 50proc balsu atsirado 🙂 paskaitykit laikrascius naujesnius 🙂 kokiomis aplinkybemis ir kieno pagalba atsirado tie jusu “50%” ?

 • Klausimas

  Ar reikia valdzion beveik alkoholiko, kuris pila po kelias dienas? Beveik visi tai zino. Juk gėda valdžioje turėti pijoką.

  • Irma

   Man butu geda valdzioje tureti, toki kaip Laurinaitis. Nesazininga, meluojanti, drabstanti purva ir netiesa ant kitu!
   Jus labiau pasidomekite siu dienu ivykiais, kas vyksta, kokiom priemonem jis nori laimeti ir apgauti zmones, sudarydamas ispudi koks jis geras ir nekaltas!!!
   Atsibuskit zmones!!!!
   Labai gera taktika – pats perki balsus, tuo pat metu “saziningai” saukdamas kad perka kitas!
   Bailys netinka MERO POSTUI 🙂

 • dsafhdfg

  Net bloga klausytis “tikro mero” “diskusijų”. Jis to nemoka daryti. Jo visos kalbos į “vienus vartus”. Ir kad jis sako, jog nėra kerštingas- MELAS. Kas jį tikrai pažįsta ir žino jo metodus, tam situacija aiški. Tai JIS šmeižia žmones, tik pirmas klykiantis lekia skūstis.

 • ne ne

  nereikia, mums tikrai nereikia TIKRO MERO, nei tulpių dalinamų Kovo 8-osios proga ir visų kitų reklaminių triukų..;)

 • rinkėjas

  Man gėda klausytis Laurinaičio, kaip gali žmogus būti pilnas pykčio. toks atrodo netikras, sako kas papuola, kad tik gauti postą. Jakas kaip visada taktiškas

 • ne ne

  Nereikia mums TIKRO MERO 😉 nuoširdžiai- nereikia nei tulpių, nei šokoladų. 😉

 • hmm

  Už laurinaiti

 • rinkeja

  Zmones,neparsiduokit komskiniams nejaugi nematot kas vyksta ,balsuokit tik uz Jaka ,nes jis tikrai neparduos Silutes ,bukim vieningi……

  • Leonas

   Viena karta pardave, parduos ir antra. Paziurek kiek Jakas skolu (VRK puslapyje informacija) turi, kaip manai is ko jis dengs ?

 • Irmai

  Eik miegot arba pagiriotis kartu su savo numylėtiniu, kuris rinkimus prapylė tai dabar pils kelias dienas… Vieša paslaptis. Skolose paskendęs. O kada jis ir jo žmonelė ką dirbo, kaip visi kad dirba kasdien. Tegul padirba už minimumą, gal girtaut noras dings. Ponu grafu šeimynėlė. Tinginiai. Lodariai. O dar vadovaut rajonui taikosi.

 • Onele

  Valdyti gimę, dirbti nemoka…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite