Abejonės rinkimų skaidrumu ir pirmosios koalicijos

Vakar Šilutėje žiniasklaidininkus į spaudos konferencijas (jos vyko skirtingu laiku) kvietė abu kandidatai į merus antrajame rinkimų ture: Arvydas Jakas ir kadenciją siekiantis pratęsti meras Vytautas Laurinaitis. Dienai baigiantis įvyko Savivaldybių rinkimų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo iš Vilniaus atvykę Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai.

Po spaudos konferencijos kažkada vienoje partijoje buvę Arvydas Jakas ir Vytautas Laurinaitis priekaištavo vienas kitam dėl esą jiems žinomų rinkėjų balsų pirkimo atvejų.

Pranešė apie pažeidimus
Apie rinkimų metu pastebėtus žiniasklaidininkams pranešė kandidatas į mero postą Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Daiva Žebelienė (visuomeninis komitetas „Už žmonių valdžią“, Raimundas Ambrozaitis (LR liberalų sąjūdis), Zigmantas Jaunius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų partija).
Minėtieji partijų atstovai pranešė, kad rinkimų metu pastebėta nemažai pažeidimų ir išplatino 6 partijų atstovų pasirašytą pareiškimą Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui dėl išankstinio balsavimo, biuletenių, vokų lipdukų apskaitos kontrolės.
Rašte teigiama, kad išankstinio balsavimo Savivaldybės pastate metu nebuvo jokios biuletenių. vokų, lipdukų apskaitos. Pasibaigus išankstiniam balsavimui, antspauduoti ir nepanaudoti biuleteniai nustatyta tvarka nebuvo anuliuoti. 47-os apygardos rinkimų komisijos nariai juos dar matė komisijos patalpose netvarkingai sumestus į nestandartines dėžes. Nuo šios patalpos raktą turėjo tik apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas. Pažymima, kad išankstinio balsavimo bei balsavimo specialiuoju paštu biuleteniai buvo laikomi neužplombuotoje patalpoje iki sekmadienio, t. y. iki 2015 kovo 1-os vakaro.
Šilutės rajono rinkimų apylinkių komisijų pirmininkai taip pat skundęsi, kad jiems biuletenius, vokų lipdukus, vokus ir kitas reikalingas priemones A. Gorodeckas dalijo asmeniškai, neduodamas pasirašyti už gautas biuletenių bei lipdukų serijas bei vokus. Į jų pastabas A. Gorodeckas atsakydavo, jog „spės pasirašyti vėliau“.
Po rinkimų kai kurie Šilutės rajono apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai (pavyzdžiui, Rasa Balandienė, Vainuto apylinkė Nr. 33 ) atsisakė pasirašyti atgaline data pateiktus biuletenių, vokų ir lipdukų perdavimo aktus. Kai ši informacija pasiekė savivaldybės apygardos rinkimų komisijos narius, buvo paprašyta pateikti šiuos perdavimo aktus. Pirmininkas A. Gorodeckas atsisakęs tai padaryti.
Pareiškime rašoma, kad analizuojant balsavimo paštu rezultatus, kyla įtarimas, jog buvo keičiami mažieji vokai ar jų turinys, perklijuojant didžiųjų vokų lipdukus ar keičiant didžiuosius vokus naujais. „Mes, Šilutės rajono politinių partijų ir visuomeninio rinkimų komiteto lyderiai, manome, kad šiame pareiškime išvardinti pažeidimai galėjo įtakoti Vietos savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus Šilutės rinkiminėje apygardoje Nr. 47. Prašome Jus visu rimtumu atsižvelgti į mūsų pareiškimą ir atlikti tyrimą“, – teigiama spaudos konferencijoje paviešintame pareiškime.
Į tarybą išrinktas TS-LKD atstovas Z. Jaunius sakė, kad dėl pastebėtų pažeidimų parengtas raštas teisėsaugos organams, tačiau spaudos konferencijos metu partijų atstovai jo dar nebuvo pasirašę. Daug priekaištų dėl savo veiklos susilaukė apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas. D. Žebelienė sakė mačiusi, kad minėtasis asmuo rinkimų reikalais užsiiminėjo savo tiesioginio darbo laiku, be to pastebėta atvejų, kai jis buvo vienas prie atplėštų vokų…
Tokie ir panašūs veiksmai ir sukėlė įtarimų, juo labiau, kad į pareikštą kritiką ir klausimus iš rinkimų komisijos pirmininko negauta jokių atsakymų.
Kitoje spaudos konferencijoje paklausus, ką apie galimus savo partiečio Arvydo Gorodecko pažeidimus mano Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis, jis atsakė, kad tai turėtų vertinti Vyriausioji rinkimų komisija: „Mes savo partijos atžvilgiu jokių pažeidimų nematėme“.
S. Šeputis pasakojo, kad buvo susitikęs su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus atstovais Sandra Tamašauskiene ir Z. Jauniumi, kurie klausė, ką daryti dėl pažeidimų. Šiems jis taip pat pataręs kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją.
Artėjant antram rinkimų turui įtampa auga. Pasibaigus spaudos konferencijai, kandidatai į merus A. Jakas ir spaudos konferencijoje tarp žiniasklaidininkų sėdėjęs meras V. Laurinaitis apsikeitė piktokomis frazėmis. Kažkada vienoje partijoje buvę A. Jakas ir V. Laurinaitis priekaištavo vienas kitam dėl esą jiems žinomų balsų pirkimo atvejų…
Pirmoji koalicija
Mero V. Laurinaičio, jo bendrapartiečio Vaido Pavilonio, Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininko S. Šepučio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko Virgilijaus Pozingio spaudos konferencija buvo skirta pranešti apie sudaromą koaliciją.
Spaudos konferencijos organizatoriai informavo, kad Tvarkos ir teisingumo, Socialdemokratų partija, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sudaro bendrą koaliciją, kuri naujoje Savivaldybės taryboje gali turėti 13 iš 24 balsų. Partijų skyrių vadovai sakė, kad ši koalicija kol kas patvirtinta tik žodiniu susitarimu.
S. Šeputis priminė, kad jungtis į koaliciją socdemai ir tvarkiečiai buvo pasirengę dar prieš rinkimus. Tad dabar, kai šios dvi partijos kartu gavo 11 Tarybos narių mandatų, tai dar kartą patvirtiną.
V. Pozingis tikino, kad valstiečiai taip pat laikosi anksčiau pasirinktos politikos ir prisidės prie daugiausiai balsų surinkusios partijos.
Pasak į mero postą kitai kadencijai kandidatuojančio V. Laurinaičio, kuris pirmajame rinkimų ture surinko daugiausiai balsų, jų koalicija yra atvira ir kitoms partijoms. Anot jo, Šilutės rajono rinkėjai labiau žiūri į asmenybes, o ne į partiškumą, todėl jei bus norinčių prisidėti prie dabartinės koalicijos – jie mielai kviečiami.
Pasiteiravus, kas atsitiktų, jei daugiausiai balsų surinkusių partijų remiamas kandidatas V. Laurinaitis nebūtų išrinktas meru, jis sakė, kad pralaimėjimo atveju vargu ar taptų naujojo mero opozicija.
„Negalima ignoruoti žmonių pasirinkimo, reikia bendromis jėgomis siekti, kad gyvenimas mūsų rajone gerėtų“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Tuo tarpu apie tai, kad remia mero posto siekiantį Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininką Arvydą Jaką, viešai patvirtino tik Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus narys Z. Jaunius. Pasak Z. Jauniaus, jų partija atsisakanti dirbti vienoje koalicijoje su partija Tvarka ir teisingumas.
Visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ pirmininkė Daiva Žebelienė, LR liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas R. Ambrozaitis teigė dar nesą apsisprendę, su kuo bendradarbiaus Taryboje – lauks tiesioginių mero rinkimų rezultatų.

Patikrins 7000 biuletenių
Į Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos posėdį dėl galimų pažeidimų iš Vilniaus atvyko VRK nariai: Donatas Laurinavičius, Valdemar Urban, Algis Urbonas ir organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovas Simas Simanauskas.
Posėdžio metu sudaryta trijų asmenų darbo grupė dėl balsų pirkimo ir 6 asmenų dokumentų tikrinimo grupė. Kovo 10 d. pradėsianti dirbti dokumentų tikrinimo grupė, tikrindama VRK adresuotus skundus, turės perskaičiuoti Žalgirio, Švėkšnos, Pagrynių, Vainuto, Kivylių, Žemaitkiemio ir Pašyšių balsavimo biuletenius, kurių esama apie 7000. Nuo šios patikros rezultatų priklausys, ar rinkimai Šilutės rajone bus pripažinti galiojančiais. Tikrinant biuletenius galės dalyvauti po du stebėtojus iš partijų.
Šilutės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl 2 galimų balsų pirkimo atvejų.
Taip pat bus patikrinti griežtos apskaitos dokumentai, kuriuos, kaip pats pripažino, be parašų išdavė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas.

Vaidotas VILKAS

15 komentarai

 • Vat

  Va jums ir baltos pirstines, ir deklaracijos pasirasytos neva viskas bus skaidru… Kaip visada, taip ir dabar: sukčiu pulkas, o kaltu nebus.

 • Matai

  Jakas spaudos konferencijoje pasakė kad jeigu jis bus meras, tai jis formuos ir valdžios daugumos koaliciją. O tai kas mes, rinkėjai, beveik 50 proc. valdzios (11 mandatų iš 25) savo basais atidave dviems partijoms tai tvarkiečiams ir socdemams? Mes vanasi pabalsavome ir jau esame niekas, o jie, gavę po du balselius biednus, susiburs ir sudarys valdžią? Vėl bus kaip žirniu kruvelė, kuri skirstysis ir dalysis kėdes. Valdžios pagrindą mes jau išrinkome – 11 tarybos narių mandatų atidavėme dviems partijoms, tai prie jų gali dar kas prisidėti ir turi būti tokia valdžia. Tokia rinkejų valia. Ne koks Jakas susirinks ka panorėjęs.

  • Irma

   Tai, kad nesaziningai tas 50proc balsu atsirado 🙂 paskaitykit laikrascius naujesnius 🙂 kokiomis aplinkybemis ir kieno pagalba atsirado tie jusu „50%“ ?

 • Klausimas

  Ar reikia valdzion beveik alkoholiko, kuris pila po kelias dienas? Beveik visi tai zino. Juk gėda valdžioje turėti pijoką.

  • Irma

   Man butu geda valdzioje tureti, toki kaip Laurinaitis. Nesazininga, meluojanti, drabstanti purva ir netiesa ant kitu!
   Jus labiau pasidomekite siu dienu ivykiais, kas vyksta, kokiom priemonem jis nori laimeti ir apgauti zmones, sudarydamas ispudi koks jis geras ir nekaltas!!!
   Atsibuskit zmones!!!!
   Labai gera taktika – pats perki balsus, tuo pat metu „saziningai“ saukdamas kad perka kitas!
   Bailys netinka MERO POSTUI 🙂

 • dsafhdfg

  Net bloga klausytis „tikro mero“ „diskusijų“. Jis to nemoka daryti. Jo visos kalbos į „vienus vartus“. Ir kad jis sako, jog nėra kerštingas- MELAS. Kas jį tikrai pažįsta ir žino jo metodus, tam situacija aiški. Tai JIS šmeižia žmones, tik pirmas klykiantis lekia skūstis.

 • ne ne

  nereikia, mums tikrai nereikia TIKRO MERO, nei tulpių dalinamų Kovo 8-osios proga ir visų kitų reklaminių triukų..;)

 • rinkėjas

  Man gėda klausytis Laurinaičio, kaip gali žmogus būti pilnas pykčio. toks atrodo netikras, sako kas papuola, kad tik gauti postą. Jakas kaip visada taktiškas

 • ne ne

  Nereikia mums TIKRO MERO 😉 nuoširdžiai- nereikia nei tulpių, nei šokoladų. 😉

 • hmm

  Už laurinaiti

 • rinkeja

  Zmones,neparsiduokit komskiniams nejaugi nematot kas vyksta ,balsuokit tik uz Jaka ,nes jis tikrai neparduos Silutes ,bukim vieningi……

  • Leonas

   Viena karta pardave, parduos ir antra. Paziurek kiek Jakas skolu (VRK puslapyje informacija) turi, kaip manai is ko jis dengs ?

 • Irmai

  Eik miegot arba pagiriotis kartu su savo numylėtiniu, kuris rinkimus prapylė tai dabar pils kelias dienas… Vieša paslaptis. Skolose paskendęs. O kada jis ir jo žmonelė ką dirbo, kaip visi kad dirba kasdien. Tegul padirba už minimumą, gal girtaut noras dings. Ponu grafu šeimynėlė. Tinginiai. Lodariai. O dar vadovaut rajonui taikosi.

 • Onele

  Valdyti gimę, dirbti nemoka…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite