A. Veryga: neatmestina, kad Vyriausybė ims riboti konkrečias sritis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad papildomų koronaviruso pandemijos valdymo priemonių veiksmingumas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo. Vis dėlto jis neatmeta galimybės, kad kai kurios priemonės bus įvestos nacionaliniu mastu.

Sveikatos apsaugos ministras, ekstremaliosios situacijos vadovas Aurelijus Veryga. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Tomis priemonėmis, kurios dabar yra, situacijos suvaldyti neįmanoma, nes jei virusas plinta, vadinasi, kad priemonių nepakanka arba tų priemonių yra nesilaikoma. Priemonės įvedimas pats savaime nieko nereiškia, jei žmonės yra linkę pažeidinėti rekomendacijas, jų nesilaikyti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
Jo teigimu, svarbu, kad žmonės ir patys laikytųsi rekomendacijų.
„Viskas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo. Aišku, šioje situacijoje reikia ieškoti daugiau priemonių, apie jas kalbėjome – apie savivaldybių zonas, apie griežtesnių priemonių taikymą“, – kalbėjo ministras.
Pasak A. Verygos, pirmadienį savivaldybėms, susiduriančioms su didžiausiu COVID-19 infekcijos atvejų skaičiumi, bus išsiųstos rekomendacijos dėl papildomų galimų sprendimų.
„Jeigu tų priemonių nebus imtasi, bus svarstoma, kaip papildomus apribojimus įvesti nacionaliniu mastu“, – teigė A. Veryga.
Gali būti, kad Vyriausybė ims riboti kai kurias veiklas
Ministras taip pat atkreipė dėmesį į kai kurias specifines sritis, kur plinta virusas – šokių, dainavimo repeticijos, sporto klubai. Juos A. Veryga paragino griežtai laikytis visų saugumo priemonių.
„Deja, turime liūdnų pavyzdžių, kad infekcija ten plinta. (…) Jei matysime, kad infekcija plinta būtent šiose vietose, tai neatmestina, kad Vyriausybė imsis riboti būtent konkrečias sritis“, – pridūrė A. Veryga.
Dainora Karklytė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite