COVID-19 duomenų skelbimo pokyčiai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pristatė pokyčius, susijusius su COVID-19 ligos rodiklių skelbimu. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo, kad nuo šiol bus pateikiama išsamesnė informacija apie gyventojų testavimą, paskiepytus ir persirgusius žmones, o dėl tolesnės karantino eigos, pasak jo, spręs du sistemoje pateikiami rodikliai.
„Nuo šiandien keičiasi statistinė ataskaita, ji leis mums visiems tikrai daugiau suprasti apie COVID-19 sergamumą, su tuo susijusias mirtis, testavimo, vakcinavimo procesų eigą, ir šie aspektai yra vertingi vertinant šios dienos situaciją, taip pat pandemijos sąlygas“, – SAM surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Kaip išskirtinį pavyzdį norėčiau įvardinti ir išskirti perteklinių mirčių klausimą, kuris dabar galės būti vertinamas pasitelkiant naujus rodiklius“, – pridūrė jis.
Ministras, pristatydamas pokyčius viešinamoje COVID-19 statistikoje, atkreipė dėmesį į tris aspektus.
„Pirma, viena šios dienos aktualijų yra sergančiųjų skaičius. Deja, deklaruotas e. sveikatoje bendras sergančiųjų skaičius niekada nebuvo tikslus, situacijos keitimai, Lietuvos statistikos departamentas šalia deklaruoto sergančiųjų skaičiaus pateiks ir statistinį šio rodiklio skaičiavimą“, – sakė jis.
A. Dulkys taip pat akcentavo, kad karantino ribojimo plane nuo šiol bus naudojami kiti du objektyvūs rodikliai, kuriais remiantis laipsniškai bus daromi keitimai tiek nacionaliniu, tiek savivaldybių lygmenimis.
„Pirmasis rodiklis yra ne sergamumo, bet naujų atvejų skaičius per 14 d. tenkantis 100 tūkst. gyventojų, o antrasis rodiklis yra teigiamų diagnostinių tyrimų dalis nuo visų atliekamų tyrimų per 7 dienas. Ir tada atsižvelgiant į plano A, B, C, D dalims priskirtų rodiklių intervalus nuo šiandien pasikeitė atitinkamai ir savivaldybių spalvinės zonos žemėlapyje“, – teigė jis.
Ir trečiasis aspektas, į kurį dėmesį atkreipė ministras, kad statistikoje bus suteikiama daugiau informacijos apie gyventojų testavimąsi.
„Šiuo metu džiuginantis pokytis, kad mažėja sergančių ir simptomus jaučiančių asmenų skaičius. Žinoma, tai daro įtaką ir mažėjančioms testavimo apimtims, todėl atsirado daugiau erdvės savanoriškam, profilaktiniam testavimui. Tai yra viena mums svarbių priemonių“, – teigė A. Dulkys.
„Lietuvos statistikos departamento skelbiami duomenys mums nuo šiol rodys, kiek asmenų testuojasi, kokiu tyrimo metodu testuojasi, kokius rezultatus turime“, – akcentavo jis.
Duomenys skelbiami didesne apimtimi
Savo ruožtu Lietuvos statistikos departamento vadovė dr. Jūratė Petrauskienė akcentavo, kad nuo šiol COVID-19 duomenys bus skelbiami didesne apimtimi.
„Kai perėmėme šių rodiklių rengimą ir skelbimą, daugelį jų revizavome, perėjome prie pirminio šaltinio, daugeliu atvejų prie e. sveikatos. Taip išvengiama žmogiškųjų klaidų įvedinėjant, perrašant duomenis. Galima juos lyginti, nes yra iš to paties šaltinio, tik 4 epidemiologiniai rodikliai imami iš NVSC sistemos“, – atkreipė dėmesį J. Petrauskienė.
Lietuvos statistikos departamento vadovė akcentavo, kad dauguma rodiklių yra pateikiami detaliais pjūviais: pagal savivaldybes, amžiaus grupes, lytį. Jos teigiamu, taip pat detalizuota ir mirčių statistika.
„Norėdami išsamiau pateikti šiuos rodiklius įvedėme tris mirčių nuo COVID-19 apibrėžimus. Tai yra siauriausią, naudotą iki šiol, kai pagrindinė mirties priežastis yra COVID-19 liga, platesnį, kai ne pagrindinė, bet viena Iš priežasčių yra COVID-19 liga, ir trečią, plačiausią apibrėžtį: visi, turėję COVID-19 diagnozę ir numirę per 28 dienas“, – teigė ji.
J. Petrauskienė taip pat pabrėžė, kad Lietuvos statistikos departamentas, pasitelkęs metodinius skaičiavimus, įvertino, kiek Lietuvos gyventojų šiuo metu turi imunitetą COVID-19 ligai. Pasak jos, yra pateikiamas skaičius, kiek gyventojų yra persirgusių ir turi antikūnų, taip pat skelbiami duomenys apie vakcinuotus asmenis.
Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite