90 – metė rusniškė Ona Malinauskienė ir sode pasidarbuoja

Oną Malinauskienę 90-ojo jubiliejaus proga Rusnės seniūnijoje sveikino gausus būrys sveikintojų.

Aną trečiadienį Rusnės seniūnijoje 90–mečio proga buvo pasveikinta buvusi ilgametė bibliotekos darbuotoja Ona Malinauskienė. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė sukaktuvininkės gyvybingumu ir šviesiu protu bei nenuilstančiu noru visur dalyvauti. Jubiliatei padovanota jos mėgstamų geltonų rožių. Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis perdavė sveikinimus nuo Savivaldybės vadovų, linkėjo sveikatos ir toliau išlikti tokiai žvaliai.

Sveikino artimiausios draugės
Džiugu, kad važiuojant į Rusnę nereikia dardėti aplinkkeliu. Seniūnijoje mūsų jau laukė seniūnė Dalia Drobnienė su darbuotojomis, jubiliatė Ona Malinauskienė ir trys jos draugės – buvusios mokytojos Vanda Virketienė, Genutė Lazauskienė ir Ada Kinderienė. Garavo kava, stalą puošė gardūs sumuštiniai ir saldumynai.
Jaunystė praėjo Dzūkijoje
Ona gimė Alytaus rajone. Šeimoje buvo brolis ir trys seserys. „Šiandien be manęs bėra gyvas tik brolis, kuris buvo jauniausias šeimoje. Tėveliai ūkininkavo, tad mes, vaikai, nuo mažens turėjome dirbti visokius ūkio darbus. Nė vienas darbas nebuvo baisiai sunkus: teko ir šienauti, ir rugius pjauti“, – prisiminimais dalijosi jubiliatė. Kai baigė Merkinės gimnaziją, išvyko gyventi ir dirbti į Vilnių.
Metai, atiduoti vaikams
Iš pradžių dirbo auklėtoja Vilniaus pirmuosiuose vaikų namuose. „Vaikų namuose pradėjau dirbti po karo. Nelengva buvo – daug buvo pamestinukų, apleistų, likimo nuskriaustų vaikų. Aplinkui vyravo skurdas. Žiurkės net apgrauždavo vaikus… Reikėjo įdėti daug pastangų“, – pasakojo O. Malinauskienė.
Vėliau triūsė Viešvilės ir Byrų (netoli Antavilių) vaikų namuose. Ten bedirbdama sutiko Albertą, Švietimo ministerijoje dirbusį buhalteriu, netrukus už jo ištekėjo. Vyras tarnavo kariuomenėje, o Ona su dvejų metų sūnumi Albertu, kurį pavadino vyro vardu, atvyko į Rusnę.
Rusnė pasirodė graži
„Kai atvykau į Rusnę, man pasirodė, kad čia labai daug dviračių – kitokio transporto labai mažai tebuvo. Ir daug žalumos. Man buvo dvidešimt vieneri metai. Nuo 1951 metų pradėjau dirbti Rusnės bibliotekoje ir išdirbau joje trisdešimt aštuonerius metus – iki pat pensijos“, – pasakojo jubiliatė. „Dirbti buvo labai įdomu. Dirbau su Juozu Kinderiu, žinomu poetu, Birute Gaigaliene, kuri vėliau taip pat rašė eiles, yra išleidusi ne vieną knygą. Buvo gera dirbti, nes kolektyvas šaunus buvo. Prisimenu, Rusnės bibliotekoje su skaitytojais yra susitikę poetai ir rašytojai, pavyzdžiui, Juozas Baltušis, Kazys Saja, Justinas Marcinkevičius, Eugenijus Matuzevičius, Paulius Širvys ir kiti. Poetas Eduardas Mieželaitis neatvyko – neturėjo laiko, – prisiminimais dalijosi ilgaamžė. – Nepajutau, kaip prabėgo beveik keturi dešimtmečiai tarp knygų ir žmonių. Pačiai labai patiko skaityti, tad ir skaitytojams galėjau patarti, kokią knygą rinktis“, – pasakojo jubiliatė.
Dirbti, judėti, krutėti…
Seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė, kad savo 90-metį švenčianti Ona žvali ir energinga: ,,Nors ir pasiremdama lazdele, ji mėgsta daug vaikščioti, lankosi Rusnėje vykstančiuose renginiuose, ir dar vaikščiodama žingsnius skaičiuoja“.
Jubiliatė pasakojo ir namuose pati apsitvarkanti, ir sode mėgstanti paplušėti, kai tenka ravėti, laistyti, uogas skinti. Šiandien, kaip ir jaunystėje, mėgstanti ir valganti viską. Laukia atvažiuojančių dukros Virginijos ir sūnaus Alberto bei anūkų. Senolė pasidžiaugė, kad turi 5 anūkus ir du proanūkius. Mėgsta žiūrėti televizorių, vaikščioti, susitikti ir kalbėtis su draugėmis. Į kaimynę Genutę kreipiasi, kai prireikia pagalbos.
Daug gražių žodžių O. Malinauskienė pasakė apie seniūnę: „Džiaugiuosi, kad sutikau tokį žmogų gyvenime – visada paklaus, kaip sekasi, pakalbins, pralinksmins, visada padės. Yra net naktį parvežusi iš Šilutės ligoninės po to, kai sulašėjo lašinė. Ir vaistų nuperka, jei paprašau“. Ir papasakoja, kaip buvo sutarusios su draugėmis nebalsuoti už Dalią, kai ją rinko į Savivaldybės tarybą, kad seniūnė jų nepaliktų. Ir nepaliko – tuo džiaugiasi iki šiol.
Gurkšnojant arbatą, vaišinantis kava ir saldumynais, nuskambėjo daina apie Rusnę, kurią užvedė seniūnė. Visoms nieko kito neliko, kaip tik pritarti. Bendrai nuotraukai sustojo artimiausi O. Malinauskienei žmonės. Susitarta susitikti po penkerių metų, per 95–ąjį Onos Malinauskienės jubiliejų.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite