8486 – tiek kartų pernai Šilutės krašte šauktasi policijos

Daugiausia – viešosios tvarkos pažeidimų ir konfliktų šeimose, padaugėjo vagysčių iš parduotuvių. Tiriant įvykius buvo naudingos Šilutėje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tai skelbia Šilutės policijos komisariatas praėjusių metų veiklos ataskaitoje.

Šilutės policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einantis Alvydas Balandis praėjusių metų pabaigoje važinėjo po rajono socialinės rizikos šeimas ir įsitikino, kad jose reikia lankytis ne tik darbo valandomis, bet ir vakarais, savaitgaliais, per šventes.

Šilutės policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einantis Alvydas Balandis praėjusių metų pabaigoje važinėjo po rajono socialinės rizikos šeimas ir įsitikino, kad jose reikia lankytis ne tik darbo valandomis, bet ir vakarais, savaitgaliais, per šventes.

 

Apie smurtavimą
Pernai gauti 933 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje – tai 360 atvejų daugiau negu 2014 metais. Tik pagal 159 pranešimus pradėti 177 ikiteisminiai tyrimai. Teismui perduotos 67 bylos, 85 ikiteisminiai tyrimai nutraukti, iš jų 43 atvejais smurtautojas ir auka susitaikė, 25 bylose priimti sprendimai. Daugiausia smurtaujama prieš moteris. 5 ikiteisminiai tyrimai pradėti, kai dėl smurto namuose nukentėjo vaikai. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė priežastis, lemianti smurto plitimą šeimose.
Spalio-gruodžio mėnesiais socialinės rizikos šeimoms skirta ypač daug dėmesio – aplankyta 212 tokių šeimų, 7 atvejais fiksuota vaikų nepriežiūra ir netinkamas tėvų elgesys. Pernai paskirtos baudos 146 netinkamai pasielgusiems tėvams, 94 protokolais įvertinti vaiko teisių pažeidimai, kai konfliktuojama vaikų akivaizdoje. Policija, iškviesta į girtaujančias bei smurtaujančias šeimas, iš 36 šeimų 69 nepilnamečius vaikus paėmė ir perdavė giminaičiams ar Saugų vaikų globos namams.
14 laisvų etatų
Laikinai Šilutės policijos komisariato viršininko pareigas einantis Alvydas Balandis „Pamariui“ teigė, jog policija žino socialinės rizikos šeimas, ypač daug dėmesio joms skirta nuo spalio mėnesio iki metų pabaigos. Ir A. Balandis, ir kiti policijos pareigūnai ne darbo valandomis, savaitgaliais, kada tikrintojų nebūna ir jų nesitikima, lankėsi socialinės rizikos šeimose, aptiko neišsiblaiviusių bei girtaujančių asmenų, tačiau vėl aplankius šias šeimas buvo ir švaru, ir tvarkinga, ir negirtaujama.
Pasak A. Balandžio, tokių išvykų policija darys ir šiais metais, galbūt ateityje prisijungs socialiniai darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai. Smurtas artimoje aplinkoje ir girtavimas – neatsiejami, nes dauguma smurtautojų būna neblaivūs. Pranešimų apie smurtą padaugėja mėnesio pradžioje, kai mokamos pašalpos. Policija įsitikinusi, kad nemažai pašalpų prageriama. Mėgstama gerti alų, jo perkama vietos parduotuvėse. Mažėja samanės varyklų, naminės degtinės gamintojų – čia policija jau susitvarkė. Pagirtina, kad apie smurtą, neblaivius vairuotojus vis dažniau informuoja Šilutės, rečiau – kaimų gyventojai. Pastebimas didesnis pasitikėjimas policija. Visuomenė, anot A. Balandžio, keičiasi, matyt, mokomasi ir pagyvenus užsienyje, pakeliavus po kitas valstybes. Policijos darbe naudojama daug įvairios fiksavimo įrangos, aparatūros, tad ne vienas pareigūnas sprendžia ir dėl viršyto greičio, dėl vairuotojo neblaivumo, kyšio siūlymo. Faktai rodo, kad Šilutės rajono keliuose jau daugiau tvarkos, rimties. Metų pabaigoje Šilutės policijos komisariate iš 87 etatų 14 buvo neužimta.
Vagystės, plėšimai ir neblaivūs vairuotojai
Pernai buvo užregistruotos 766 nusikalstamos veikos, ištirta 428 arba 55,9 proc. 2014 m. buvo 1108 veikos, ištirta 661 arba 59,7 proc. 133 nusikaltimus padarė neblaivūs asmenys. 49 nusikaltimai sietini su nepilnamečiais. Daugiausia – vagysčių: 273, išaiškinta 72 arba 26,4 proc. 2014 metais vagysčių buvo daugiau – 388, tačiau ištirta net 116 arba 29,9 proc. Pernai 17 ikiteisminių tyrimų pradėta dėl sukčiavimo, 4 – dėl narkotikų. Pernai įvykdyti 9 plėšimai. Buvo 2 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, 2014 metais tokių buvo net 12. Buvo pavogti 9 automobiliai, ištirti 8 atvejai. Fiksuota 31 vagystė iš gyvenamųjų patalpų, ištirta tik 10, šis rezultatas geresnis už 2014 metų, kai iš 49 tokių vagysčių pavyko ištirti tik 15. Plėšimų mažėja jau nuo 2012 metų, dinamika yra tokia: 14, 11, 10, pernai – 9, iš jų 3 pavyko ištirti.
Rajone gerėja eismo saugumas: pernai užregistruoti 179 eismo įvykiai (2014 m. – 207), 39 įvykiai – įskaitiniai, juose nukentėjo žmonės, 3 žmonės žuvo, 42 buvo sužeisti. Žuvo automobilio vairuotojas, dviratininkas ir pėsčiasis. Dvi žūtys – tamsiu paros metus, tad nešiotis atšvaitus ir saugotis dar geba ne visi eismo dalyviai.
Pernai surengti 44 policijos reidai, nustatyti 3008 pažeidėjai. Daugėja neseginčių saugos diržų, sulaikyta 197 neblaivūs vairuotojai (2014 m. – 179), tačiau pakartotinai neblaivūs vairavo 38 asmenys, 2014 m. tokių buvo sulaikyta 41. Nerimą kelia tai, kad 52 asmenys vairavo neblaivūs ir neturėdami teisės vairuoti, jų sulaikyta net 16 daugiau negu 2014 metais. Teismo sprendimu pernai konfiskuota 16 transporto priemonių. 1058 kartus policijos dėmesio pernai sulaukė naminės degtinės gamintojai, prekiautojai alkoholiu, rūkalais, degalais. Surašyti 76 pažeidimų protokolai, 55 – už naminės degtinės įsigijimą, laikymą ar gabenimą (2014 m. – 146) ir pradėta 15 su šia neteisėta veikla susijusių ikiteisminių tyrimų. Tačiau, palyginus su 2014 m., iš nelegalios apyvartos paimta mažiau vaistų pakuočių, naftos produktų, cigarečių su rusiškomis ar baltarusiškomis banderolėmis, raugo, naminės degtinės, kitų alkoholio produktų.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite