5 populiariausi mitai apie dantų priežiūrą

Sveika ir išvaizdi šypsena – tarsi kiekvieno mūsų vizitinė kortelė. Ieškant informacijos apie efektyvią dantų priežiūrą, kartu galima surasti daug nepagrįstų mitų. Atsižvelgdami į tai, pasidalinsime ir paneigsime 5 populiariausius mitus apie kasdienę priežiūrą bei tam tikras estetines procedūras, atliekamas odontologo kabinete.

1. Neskauda danties – nereikia lankytis pas odontologą

Deja, šis mitas yra kone labiausiai paplitęs. Visų pirma, reguliariai (1–2 kartus per metus) reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą. Efektyviai išvalytos apnašos ir tarpdančiai neleis kauptis ėduoniui. Antra – profilaktiškai reikėtų lankytis ir gydytojo odontologo kabinete, mat jis pastebi problemas dar tada, kai jos nebūna padariusios didelės žalos.

Profesionalus gydytojas odontologas peržiūrės audinių dėmes esančias vagelėse. Profilaktiniai vizitai užkerta kelią rimtesnėms burnos ertmės problemoms, tokiu būdu išvengiama sudėtingo ir brangaus gydymo. Nesvarbu, ar domina odontologai Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste, įsitikinkite kad klinikoje dirbantys specialistai yra kvalifikuoti ir patyrę.

2. Dantis pakanka valyti šepetėliu

Nemaža dalis žmonių mano, kad kasdienei burnos priežiūrai pakanka dantis valyti šepetėliu ir pasta. Patyrę specialistai teigia, kad tokiu valymo būdu sunaikinama tik kiek daugiau nei 20 % mikrobų. Atsižvelgiant į tai, į kasdienę priežiūros rutiną būtina įtraukti tiek vieno danties šepetėlį, tiek liežuvio grandiklį. Žinoma, reikia nepamiršti ir tarpdančių siūlo, apie kurį taip pat sklando keli mitai.

3. Valymas tarpdančių siūlu gali padidinti tarpus tarp dantų

Dėl įvairiausių priežasčių didelė dalis žmonių nenaudoja tarpdančių siūlo. Vieni skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, o kiti – bijo neva padidėsiančių tarpų tarp dantų. Profesionalus, specializuotas tarpdančių siūlas negali padidinti tarpų, šie gali atsirasti tik dėl kitų burnos ertmės sveikatos niuansų. Naudojantis siūlu ar šepetėliu, pašalinamos apnašos, esančios žemiau dantenų linijos. Šis žingsnis itin svarbus, nes šepetėlis šių vietų nepasiekia.

4. Net ir profesionalus balinimas pažeidžia emalį

Nepakankamai informuoti pacientai padidėjusį dantų jautrumą po profesionalios balinimo procedūros prilygina pažeistam emaliui. Tačiau tai – netiesa. Naujausių technologijų naudojimas užtikrina maksimalų natūralaus audinio išsaugojimą. Žinoma, neatsakingas balinimas namuose, pavyzdžiui, valgomąja soda ar kitais buities produktais, gali pažeisti emalio sluoksnį ir sukelti rimtas sveikatos problemas.

5. Būtina pašalinti protinius dantis

Protinių dantų šalinti nereikia, jeigu šie netrukdo kitiems dantims. Kitu atveju, jeigu dantys auga netaisyklingai, jie gali sukelti skausmą žandikaulio srityje ir stumti kitus dantis. Tad, jeigu protiniai dantys auga kreivai arba yra sugedę, rekomenduojama juos pašalinti. Jei ne – to daryti nėra būtina.

Akivaizdu, mitų apie burnos ertmės priežiūrą yra daug. Norint turėti estetišką ir sveiką šypseną, patariama reguliariai lankytis odontologo kabinete. Ir būtinai tik pas profesionalius savo srities specialistus. Laiku aptiktos problemos leis išvengti sunkaus gydymo ir diskomforto, papildomų išlaidų.

pr2022/093

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite