5 būdai padidinti dokumentų saugumą darbo aplinkoje

Dokumentų saugumas įmonės veikloje yra kritinis veiksnys. Netinkamas dokumentų valdymas gali turėti neigiamos įtakos įmonės veiklai. Siekiant užtikrinti tinkamą dokumentų tvarkymą ir didesnį jų saugumą, galimi penki būdai. 

  • Elektroninės dokumentų saugyklos. Tai dokumentų saugojimo būdas, kai dokumentai saugomi duomenų centro saugyklose arba slaptažodžiais apsaugotuose serveriuose. Tokio pobūdžio sistema užtikrina, kad duomenys būtų prieinami tik tam, kas turi teisę juos peržiūrėti ar redaguoti. Į sistemą patenkama tik su asmeniniais slaptažodžiais, kurie yra užšifruoti.
  • Fizinės dokumentų saugyklos. Tai dokumentų saugojimo būdas, kai dokumentai yra laikomi dokumentų seifuose. Svarbu saugoti ne tik elektroninės formos dokumentus, bet ir popierinio pavidalo. Fizinės dokumentų saugyklos užtikrina, kad visi dokumentai saugiai laikomi vienoje vietoje.
  • Dokumentų kopijos. Turint tiek elektronines, tiek fizines dokumentų saugyklas pasitaiko atvejų, kai dokumentai dingsta, todėl pravartu turėti jų kopijas. Periodiškas dokumentų kopijų kūrimas užtikrina, kad praradus kokius nors dokumentus įmonė turės galimybę juos atkurti.
  • Dokumentų tvarkymas. Turėtų būti dokumentų saugojimo saugyklose taisyklės. Dokumentai saugyklose grupuojami pagal svarbą, konfidencialumą ar kitus kriterijus. Nereikalingi duomenys turėtų būti naikinami. Duomenų saugyklose turėtų būti užtikrinta tvarka, kad esant potencialiam gaisro pavojui, būtų galima išsaugoti svarbiausius dokumentus.
  • Darbuotojų paruošimas. Siekiant, kad įmonėje dokumentai būtų saugomi tvarkingai, svarbu tinkamai paruošti darbuotojus. Darbuotojai turėtų suprasti apie duomenų saugos politiką, slaptažodžių tvarkymą, žinoti atsakomybę už dokumentų saugumą. Sąmoningi darbuotojų veiksmai gali padėti išvengti potencialių saugumo pažeidimų.

Visi aukščiau išvardinti būdai yra efektyvūs dokumentų saugojimo aspektu. Integravus juos į įmonės veiklą, svarbiausi įmonės dokumentai bus apsaugoti.

pr2023/217

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite