5 aspektai, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis telefoną

Kone kiekvieną dieną naudojamės telefonu – skambiname, siunčiame trumpąsias žinutes, naršome internete ar socialiniuose tinkluose. Tad telefonas yra vienas iš dažniausiai naudojamų įrenginių. Šiandien jų pasiūla itin didelė, todėl išsirinkti gali kiekvienas. Šiame straipsnyje pateiksime 5 svarbiausius aspektus, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis naują telefoną.

1. Operacinė sistema

Prieš įsigydami išmanųjį telefoną, įvertinkite, kurias telefono programas naudojate dažniausiai. Nuo to priklausys operacinės sistemos pasirinkimas. Šiandien vienos populiariausių operacinių sistemų yra dvi:

  • Android; 
  • iOS

Android operacinė sistema naudojama daugelio gamintojų telefonuose, o iOS – tik Apple įrenginiuose. Tiek viena, tiek kita sistema pasižymi saugumu, sklandžiu ir reguliariu sistemos atnaujinimu. Tad čia svarbiausia įvertinti kitų įrenginių, pavyzdžiui, nešiojamojo kompiuterio, operacinę sistemą.

2. Ekranas

Išmanieji telefonai gali būti įvairių dydžių. Dydis dažniausiai matuojamas nuo vienos iki kitos ekrano įstrižainės. Tinkamo dydžio, aukštos kokybės bei raiškos ekranas gali pagerinti naudojimo patirtį, pavyzdžiui, žiūrint trumpus vaizdo įrašus, naršant internete. Vienas populiariausių pasirinkimų – 6,5 colio ekranas. Tai optimaliausias variantas, suteikiantis didesnį naudojimo ir žiūrėjimo plotą.

3. Vidinė atmintis

Vidinė telefono atmintis svarbi, nes joje saugomos visos programos, nuotraukos ir kiti duomenys. Pritrūkus atminties, dažnai kyla nemalonumų, nes reikia kažką ištrinti ar perkelti į kompiuterį. Be to, daugeliui programėlių reikia tam tikro vidinės atminties kiekio, kad šios galėtų tinkamai veikti. Tad, jeigu dažnai naudojatės telefonu ir turite daug duomenų, įsigykite telefoną su didesne vidine atmintimi.

4. Baterijos veikimo trukmė

Kuo didesnė baterijos talpa, tuo ilgesnis telefono veikimo laikas. Nauji telefonai parduodami su pilnomis baterijomis, todėl veikia sklandžiai ir visu pajėgumu. Vis dėlto, baterijos veikimo trukmei įtakos turi naudojimo įpročiai. Dažnas naršymas internete, vaizdo žaidimų naudojimas, fotografavimas telefonu intensyviai naudoja baterijos energiją. Tad norint kuo ilgiau veikiančios baterijos, svarbu tinkamai krauti telefoną. Dėl to naudokite tik originalų kroviklį, venkite per didelės įkrovos ir dažno bei trumpo įkrovimo.

5. Kamera

Ieškant telefono taip pat svarbu įvertinti ir kamerą. Kuo didesnis megapikselių skaičius, tuo nuotraukos ir vaizdo įrašai bus ryškesni, detalesni. Be to, objektyvo dydis ne ką mažiau svarbus. Kuo šis didesnis, tuo daugiau pateks šviesos, o tai itin praverčia esant silpnam apšvietimui. Tad dirbantiems su vaizdo įrašais ir nuotraukomis, šis aspektas gana svarbus.

Taigi, tai bene svarbiausi aspektai, kuriuos turi įvertinti kiekvienas, norintis įsigyti tinkamiausią išmanųjį telefoną. Žinoma, kriterijai gali skirtis, priklausomai nuo individualių poreikių. Tačiau pagrindiniai niuansai vis tiek bus operacinė sistema, ekrano dydis, vidinė atmintis bei baterijos veikimo trukmė. Tinkamai įvertinę aspektus, galėsite džiaugtis greitai ir sklandžiai veikiančiu telefonu.

pr2023/128

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite