Nuo Harlemo iki Šilutės – iš trylikto aukšto mamos išmestą ir benamiu tapusį jaunuolį išgelbėjo NBA žvaigždė

Gustavas Klikna

BasketNews žurnalistas
  • Ibrahima Sylla yra Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujantis aukštaūgis. Jo statistika „Šilutėje“ siekia 12 taškų, 7,5 atkovoto kamuolio ir 15 naudingumo balų. Atrodo, nieko įspūdingo, jog amerikietis antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio divizione renka solidžius skaičius, tačiau tai, ką jam teko išgyventi, kad čia patektų, nublanksta prieš viską.

Nuotraukos autorius M. Baranauskas.

Turbūt daugelis jūsų vaikystėje žaisdavote kieme, o grįžę purvinomis nuo krepšinio kamuolio rankomis tik spėdavote nusiprausti, o jau žiūrėk, mama virtuvėje laukia su šilta vakariene ant stalo.

Turbūt daugelis jūsų beprotiškai laukdavote gimtadienių, Kalėdų, kad gautumėte dovanų ir galėtumėte jaukiai praleisti laiką su savo šeima, o tomis dienomis atlaisvėdavo ir taip menki tėvų limitai kimšti skanumynus į valias. Graži tai buvo vaikystė, tačiau Ibrahima užaugo kitaip.

Vos gimęs jis neturėjo šalia savęs tėvo, o mama berniuku visiškai nesirūpino. Galima pasakyti, kad Ibrahima augino pats save. Dienomis jis šlaistydavosi Harlemo kiemuose, o vakarais ieškodavo mamos, kad galėtų praleisti naktį šiltuose namuose.

Harlemas yra vienas pavojingiausių Niujorko mikrorajonų, ten kiekvieną dieną įvykdomi nusikaltimai, vagystės ar net žmogžudystės. Įsivaizduokite mažą berniuką be priežiūros – jam galėjo nutikti bet kas, tačiau labiausiai šokiruojanti istorijos dalis yra ta, kad ne svetimi žmonės vos neužbaigė berniuko gyvenimo, o vienas artimiausių – mama.

Ji išstūmė šešiametį Ibrahimą iš trylikto daugiabučio aukšto, tačiau per stebuklą berniukas liko gyvas. Nors tuo metu jam buvo šešeri, po 20-ies metų Sylla tragišką nutikimą prisimena puikiai.

„Gulėjau mamos lovoje ir langas kambaryje buvo praviras. Priėjau prie jo pasižiūrėti, kas vyksta rajone ir netikėtai mane kažkas išstūmė. Dėdė, kuris gyveno gretimame bute, sakė, jog girdėjo mano mamą rėkiant, bet ji buvo vienintelė namuose. Aš tikrai puikiai pamenu, jog pats per langą neiššokau. Tai padarė mano mama. Su dėde taip pat ne kartą esame kalbėję apie šį incidentą. Jis sakė, kad mamos tuometinės emocijos buvo tokios netikros, ji viską suvaidino ir bandė sukurti istoriją, kad iškritau pats. Tačiau aš puikiai viską prisimenu.

Pamenu, kaip skrendu ir apsiverčiu žemyn galva ir tada stipriai su galva trenkiuosi į akmenis. Tada vaizdas ir išsijungė. Kuomet nukritau, mano dėdė greitai nusileido žemyn ir paėmė mane ant rankų. Jis sakė, jog mano kūnas buvo lyg negyvo žmogaus, be jokios gyvasties, atrodė, kad manęs ten nebebuvo. Medikai taip pat sakė, kad neturėjau išgyventi. Savaitę pragulėjau komoje ir vieną dieną tiesiog prabudau. Man viską skaudėjo ir baisiausia, jog nevaldžiau kojų“, – tragišką incidentą tinklalapiui BasketNews nupasakojo 206 cm ūgio amerikietis.

Jokia logika nepaaiškinamomis aplinkybėmis gyvas išlikęs Ibrahima turėjo iš naujo mokytis vaikščioti, o atsistojęs ant kojų Harleme neberado savo mamos – ji su visais berniuko dokumentais pabėgo į Kanadą.

Neturėdamas, kur gyventi, paauglys Ibrahima iš pavojingo Harlemo persikėlė į Denverį, kuriame jį turėjo priimti šeimos draugė, tačiau čia istorija įgauna dar kitokį atspalvį – Sylla atsidūrė gatvėje.

„Būdamas keturiolikos turėjau palikti Niujorką, nes nebeturėjau su kuo gyventi. Buvo pasirinkimas arba keltis į Kanadą, kurioje tuo metu gyveno mano mama, arba vykti į Denverį. Nenorėjau vykti pas mamą, nes ji būtų mane išspyrusi iš namų ir apskritai, po to, kai ji mane išmetė pro langą, mūsų santykiai buvo siaubingi. Ji nieko niekada man nedavė, kodėl turėjau pas ją vykti? Todėl išvykau į Denverį gyventi pas mūsų šeimos draugę. Maniau, kad viskas bus gerai, bet prieš atvykdamas jos nė kiek nepažinojau, tiesiog vykau ten, kur turėčiau šiltą kambarį.

Apsigyvenau pas tą moterį, tačiau ji mane mušdavo ir jeigu namo negrįždavau 7 valandą vakaro, turėjau miegoti lauke. Ji žinojo, kad neturiu nieko ir tuo naudojosi. Denveryje klimatas yra panašus kaip ir Lietuvoje, todėl praleidau daug šaltų naktų lauke. Kartais atsikeldavau ir mane ištikdavo potrauminio streso sindromas, kuris sukeldavo blogus prisiminimus. Turbūt ne pats geriausias būdas pradėti rytą, tiesa?“ – pasakojo „Šilutės“ aukštaūgis.

Ir kai atrodė, jog gyvenimas Ibrahimai pametėjo pačias prasčiausias kortas, gatvėje miegojusį berniuką išgelbėjo NBA čempionas, finalų MVP bei penkiskart „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis – Chauncey Billupsas.

Visa gyvenimo istorija ir tai, kaip NBA legenda jį iškrapštė iš gatvės, Sylla pasidalijo su tinklalapiu BasketNews.


Taip pat skaitykite: 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip žmonės gerumu širdis šildė…

„Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“  Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys Mintis atgaivinti daug metų Pagėgių bibliotekos organizuotą gerumo iniciatyvą išsiplėtojo, įsisuko iki didelės, prasmingos ir maloniai nustebinusios akcijos.   Pradėkime nuo pradžių… Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, tuomet vadovaujama Elenos Stankevičienės, daugelį metų organizavo ar būdavo pagalbininkė organizuojant tokio tipo renginius, kurių metu surinktos lėšos būdavo skiriamos bėdos ištiktiems kraštiečiams. Šios akcijos metu surinkti pinigai finansine atrama tapo ne vienai šeimai. Šiais

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Taip pat skaitykite