Nuo Harlemo iki Šilutės – iš trylikto aukšto mamos išmestą ir benamiu tapusį jaunuolį išgelbėjo NBA žvaigždė

Gustavas Klikna

BasketNews žurnalistas
  • Ibrahima Sylla yra Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujantis aukštaūgis. Jo statistika „Šilutėje“ siekia 12 taškų, 7,5 atkovoto kamuolio ir 15 naudingumo balų. Atrodo, nieko įspūdingo, jog amerikietis antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio divizione renka solidžius skaičius, tačiau tai, ką jam teko išgyventi, kad čia patektų, nublanksta prieš viską.

Nuotraukos autorius M. Baranauskas.

Turbūt daugelis jūsų vaikystėje žaisdavote kieme, o grįžę purvinomis nuo krepšinio kamuolio rankomis tik spėdavote nusiprausti, o jau žiūrėk, mama virtuvėje laukia su šilta vakariene ant stalo.

Turbūt daugelis jūsų beprotiškai laukdavote gimtadienių, Kalėdų, kad gautumėte dovanų ir galėtumėte jaukiai praleisti laiką su savo šeima, o tomis dienomis atlaisvėdavo ir taip menki tėvų limitai kimšti skanumynus į valias. Graži tai buvo vaikystė, tačiau Ibrahima užaugo kitaip.

Vos gimęs jis neturėjo šalia savęs tėvo, o mama berniuku visiškai nesirūpino. Galima pasakyti, kad Ibrahima augino pats save. Dienomis jis šlaistydavosi Harlemo kiemuose, o vakarais ieškodavo mamos, kad galėtų praleisti naktį šiltuose namuose.

Harlemas yra vienas pavojingiausių Niujorko mikrorajonų, ten kiekvieną dieną įvykdomi nusikaltimai, vagystės ar net žmogžudystės. Įsivaizduokite mažą berniuką be priežiūros – jam galėjo nutikti bet kas, tačiau labiausiai šokiruojanti istorijos dalis yra ta, kad ne svetimi žmonės vos neužbaigė berniuko gyvenimo, o vienas artimiausių – mama.

Ji išstūmė šešiametį Ibrahimą iš trylikto daugiabučio aukšto, tačiau per stebuklą berniukas liko gyvas. Nors tuo metu jam buvo šešeri, po 20-ies metų Sylla tragišką nutikimą prisimena puikiai.

„Gulėjau mamos lovoje ir langas kambaryje buvo praviras. Priėjau prie jo pasižiūrėti, kas vyksta rajone ir netikėtai mane kažkas išstūmė. Dėdė, kuris gyveno gretimame bute, sakė, jog girdėjo mano mamą rėkiant, bet ji buvo vienintelė namuose. Aš tikrai puikiai pamenu, jog pats per langą neiššokau. Tai padarė mano mama. Su dėde taip pat ne kartą esame kalbėję apie šį incidentą. Jis sakė, kad mamos tuometinės emocijos buvo tokios netikros, ji viską suvaidino ir bandė sukurti istoriją, kad iškritau pats. Tačiau aš puikiai viską prisimenu.

Pamenu, kaip skrendu ir apsiverčiu žemyn galva ir tada stipriai su galva trenkiuosi į akmenis. Tada vaizdas ir išsijungė. Kuomet nukritau, mano dėdė greitai nusileido žemyn ir paėmė mane ant rankų. Jis sakė, jog mano kūnas buvo lyg negyvo žmogaus, be jokios gyvasties, atrodė, kad manęs ten nebebuvo. Medikai taip pat sakė, kad neturėjau išgyventi. Savaitę pragulėjau komoje ir vieną dieną tiesiog prabudau. Man viską skaudėjo ir baisiausia, jog nevaldžiau kojų“, – tragišką incidentą tinklalapiui BasketNews nupasakojo 206 cm ūgio amerikietis.

Jokia logika nepaaiškinamomis aplinkybėmis gyvas išlikęs Ibrahima turėjo iš naujo mokytis vaikščioti, o atsistojęs ant kojų Harleme neberado savo mamos – ji su visais berniuko dokumentais pabėgo į Kanadą.

Neturėdamas, kur gyventi, paauglys Ibrahima iš pavojingo Harlemo persikėlė į Denverį, kuriame jį turėjo priimti šeimos draugė, tačiau čia istorija įgauna dar kitokį atspalvį – Sylla atsidūrė gatvėje.

„Būdamas keturiolikos turėjau palikti Niujorką, nes nebeturėjau su kuo gyventi. Buvo pasirinkimas arba keltis į Kanadą, kurioje tuo metu gyveno mano mama, arba vykti į Denverį. Nenorėjau vykti pas mamą, nes ji būtų mane išspyrusi iš namų ir apskritai, po to, kai ji mane išmetė pro langą, mūsų santykiai buvo siaubingi. Ji nieko niekada man nedavė, kodėl turėjau pas ją vykti? Todėl išvykau į Denverį gyventi pas mūsų šeimos draugę. Maniau, kad viskas bus gerai, bet prieš atvykdamas jos nė kiek nepažinojau, tiesiog vykau ten, kur turėčiau šiltą kambarį.

Apsigyvenau pas tą moterį, tačiau ji mane mušdavo ir jeigu namo negrįždavau 7 valandą vakaro, turėjau miegoti lauke. Ji žinojo, kad neturiu nieko ir tuo naudojosi. Denveryje klimatas yra panašus kaip ir Lietuvoje, todėl praleidau daug šaltų naktų lauke. Kartais atsikeldavau ir mane ištikdavo potrauminio streso sindromas, kuris sukeldavo blogus prisiminimus. Turbūt ne pats geriausias būdas pradėti rytą, tiesa?“ – pasakojo „Šilutės“ aukštaūgis.

Ir kai atrodė, jog gyvenimas Ibrahimai pametėjo pačias prasčiausias kortas, gatvėje miegojusį berniuką išgelbėjo NBA čempionas, finalų MVP bei penkiskart „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis – Chauncey Billupsas.

Visa gyvenimo istorija ir tai, kaip NBA legenda jį iškrapštė iš gatvės, Sylla pasidalijo su tinklalapiu BasketNews.


Taip pat skaitykite: 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite