Trys patarimai, kaip apsisaugoti internete


Sausio 28 d. Europa mini Tarptautinę duomenų saugumo dieną. Šįmet, kai žmonės per karantiną gausiai naudojasi internetu, duomenų saugumo tema yra itin aktuali – vartotojų asmeninius duomenis dažniau taikosi pavogti programišiai, o bendrovės – išnaudoti  reklamai. Kaip apsaugoti privatumą internete ir neužkibti ant internetinių sukčių masalo, rašoma „Bitės“ pranešime žiniasklaidai.

„Internete žmonės linkę elgtis gerokai atsainiau nei realiame gyvenime, dėl to dažnai ir kyla rizika netekti asmeninių duomenų. Juk gatvėje nepuolame bendrauti su nepažįstamaisiais, tuo tarpu socialiniuose tinkluose dalis žmonių į draugus priima nežinomus asmenis ar neapdairiai atidaro nuorodas, kurias siunčia nežinomi siuntėjai. Svarbu suprasti, kad mūsų saugumo užtikrinimui visų pirma svarbu atsakingas mūsų pačių elgesys internete“, – sako Saulius Skirmantas, „Bitės“ kibernetinio ir IT saugumo vadovas.

Naudokite naršyklių plėtinius

Dauguma tinklalapių internete renka informaciją apie vartotojų naršymo įpročius. Apriboti asmeninę informaciją ir apsaugoti kompiuterį nuo užkrato per naršyklę gali padėti naršyklių plėtiniai, pavyzdžiui, „uBlock Origin“. Šį plėtinį palaiko visos populiariausios naršyklės – „Chrome“, „Firefox“, „Opera“.

Kitas plėtinys, „HTTPS Everywhere“, jus nukreips į saugesnę tinklalapio versiją, jei tik tinklalapis ją palaiko.

Pasak S. Skirmanto, šis plėtinys bus ypač pravartus naudojantis viešomis Wi-Fi prieigomis, nes gavusiems prieigą prie Wi-Fi tinklo duomenų neleis matyti, ką darote internete – jūsų duomenys bus užšifruoti.

Paslėpkite IP adresą

Kartais nutinka, kad tinklalapiai neturi šifruotos versijos, todėl naudodami Wi-Fi viešose prieigose ne visuomet galite būti tikri, jog kas nors neseka jūsų naršymo internete.

„Duomenis apsaugoti padeda virtualus privatus tinklas (Virtual private network – VPN), kuris leidžia užmaskuoti jūsų tapatybę paslėpdamas įrenginio IP adresą. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad nemokamos VPN paslaugos dažnai gali labiau pakenkti nei padėti. Nemokamų paslaugų tiekėjai neretai renka duomenis, kuriuos vėliau parduoda trečiosioms šalims“, – pastebi S. Skirmantas.

Bene geriausiai vertinami VPN sprendimai – „Express VPN“ ir Lietuvoje kuriamas „NordVPN“.

Saugokite privatumą socialiniuose tinkluose

Kiekvienas jūsų įrašas, komentaras ar „patinka“ paspaudimas „Facebook“ ar kitiems socialiniams tinklams apie jus suteikia informacijos, kuria jie dalinasi su daugybe kitų bendrovių.

„Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai vartotojų asmeniniai naršymo duomenys patenka į trečiųjų šalių rankas ir yra panaudojami, pavyzdžiui, suasmenintai reklamai rodyti. Tai svarbus priminimas, jog asmeninius duomenis reikėtų saugoti ne tik nuo bendrovių, bet ir nuo kitų naudotojų – socialiniuose tinkluose draugų sąraše neturėti nepažįstamų ir su jais nesidalinti asmenine informacija“, – pataria S. Skirmantas.

Kokią informaciją „Facebook“ žino apie jus, galite pamatyti nustatymuose pasirinkę „Nuostatos ir privatumas“, „Nustatymai“, o tuomet dešiniame ekrano kampe – „Jūsų „Facebook“ informacija“. Atsidariusiame meniu ją galėsite atsisiųsti ir peržiūrėti.  Sustabdyti duomenų perdavimą trečiosioms šalims ateityje galite „Facebook Activity“ pasirinkę „Manage Future Activity“, o tuomet – „Future Off-Facebook Activity“.

Sustabdyti duomenų perdavimą trečiosioms šalims ateityje galite Facebook Activity pasirinkę Manage Future Activity, o tuomet – Future Off-F.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kokia skalbimo mašina jums tinkamiausia?

Šiais laikais technologijos sparčiai tobulėja, todėl daugelio darbų nebereikia atlikti pačiam. Tai labai palengvina tvarkymąsi namuose ir leidžia daugiau laiko skirti poilsiui. Vienas iš tokių, didelę reikšmę mūsų gyvenime turinčių buitinių prietaisų yra skalbimo mašina. Šis prietaisas tikriausiai randamas kiekvienuose namuose ir daugelis be skalbimo mašinos neįsivaizduoja savo namų. Skalbimo mašinų asortimentas dabar yra labai platus, todėl išsirinkti tinkamą variantą tampa labai sudėtinga. Štai 4 patarimai, kuriais vadovaujantis galėsite išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį variantą. Skalbimo mašinos dydis ir tūris

Birželio 26-oji Mažojoje Lietuvoje – „Kafijos diena“

Birželio 26 d. prasideda žaidimas „Vėtrungių kelias“, kuris kviečia keliauti ir pažinti Mažosios Lietuvos kraštą. Šis žaidimas skirtas norintiems ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti unikalų Mažosios Lietuvos etnografinį regioną, jo paveldą, gyvenimo prie vandens ypatumais. Pažintį su Mažąją Lietuvą pradėkite nuo  kvapnios „ipatiškos“ klaipėdietiškos „kafijos“. Tądien regione vyks Kafijos diena. Besisvečiuojančius Mažojoje Lietuvoje kviečiame ieškoti „Kafijos dienos“ akcijos ženklu pažymėtų kavinių ir jose paragauti tradicinio krašto gėrimo. Kafija, kažkada perimta iš vokiečių, taip prigijo lietuvininkų krašte, kad

Būkite itin atidūs prie vandens telkinių!

Vasaros malonumais besidžiaugiantys žmonės turėtų nepamiršti saugaus elgesio taisyklių prie vandens telkinių. Vanduo – puiki pramoga ir poilsis, tačiau jame slypi daug pavojų. Kad pramogos būtų ne tik smagios, bet ir saugios, pareigūnai primena keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę. Griežtai draudžiama į vandenį lipti apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų. Atminkite, kad apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertina neadekvačiai, todėl iki nelaimės – vienas žingsnis. Nežinodami gylio, nebriskite į vandenį, nesimaudykite nežinomose ar nuošaliose vietose. Besimokantiems

Atostogoms sodyboje ruoškitės iš anksto

Vasarą daugelis iš mūsų nori kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad nieko keisto, kad dažnai pasirenkamas poilsis sodyboje. Tik vertinantiems „miestietiškus“ patogumus neretai kyla dvejonių, ar tokia atostogų galimybė tikrai gali būti geriausia. Viskas bus gerokai paprasčiau, jei atostogoms ruošitės iš anksto ir pasirūpinsite keliais svarbiausiais dalykais, kurie garantuos, kad poilsiaudami nepatirsite pernelyg daug rūpesčių. Viską, ko jums gali prireikti, rasite Pigu.lt parduotuvėje: čia produkcijos asortimentas visuomet yra pakankamai gausus, tad visai nesvarbu, ko šiuo metu ieškote, įsigyti reikalingų

Taip pat skaitykite