3 praktiškos gudrybės, kaip mažose erdvėse sukurti patogią miego zoną

Mažų būstų paklausa Lietuvoje auga, o kartu su ja ir naujakurių dilema – kaip patogiai įtalpinti miegamojo zoną į nedidelį plotą? O ką daryti tiems, kurie savo namuose dažnai apgyvendina svečius – kaip patogiai išsimiegoti net ir svetainėje? Į šiuos bei daugelį kitų klausimų atsako „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė: ekspertė dalijasi gudrybėmis, kaip optimizuoti mažą erdvę neaukojant miego komforto.

Tinkamai atskirkite miegamojo erdvę

Šiais laikais vis daugiau žmonių net ir vieno kambario būste, bendrame studijos tipo bute, renkasi įtalpinti dvigulę lovą. Šis sprendimas kelia nemažai iššūkių – į ką atkreipti dėmesį? „Visų pirma, siūlyčiau apgalvoti, kaip atskirsite miego erdvę nuo kitų buto erdvių. Tai labai svarbu tiek namų interjerui, tiek ir privatumo bei jaukumo jausmui, kuris būtinas kokybiškam miegui. Gera žinia ta, kad galite rinktis iš skirtingų zonavimo būdų – vieni sprendimai yra įmontuojami, pavyzdžiui, aukštos lentynos ar spintos. Tokiu atveju miegamojo erdvė bus visada atskirta. Kitu atveju, pavyzdžiui, naudojant širmas ar užuolaidas, dienos metu miegamojo erdvė gali tarnauti kaip poilsio erdvė, atliekanti svetainės funkciją, o nakties metu virsti į miego zoną“, – sako J. Sventickienė.

Anot interjero dizainerės, kitas svarbus sprendimas – gerai apgalvoti, kokį lovos modelį renkatės. „Rekomenduočiau rinktis kuo paprastesnę, minimalių gabaritų lovą, turinčią mažesnį ir žemesnį galvūgalį. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad dažnai renkantis lovą ir jos dydį, nurodomi čiužinio, o ne paties karkaso ir viso baldo išmatavimai, todėl kritiškai vertinkite, ar masyvesnis baldas neužims daug vietos. Taip pat atkreipkite dėmesį į pačios lovos dizainą, ypač jeigu dienos metu lova tarnaus kaip poilsio zona. Dabar populiarios kontinentinės lovos, kurių čiužinys ir pats baldas yra tarsi vientisas, neretai jie aptraukti tuo pačiu audiniu. Tokios lovos yra labai populiarus pasirinkimas bendrose erdvėse, nes nuvilkus patalynę, baldas puikiai atrodo ir gali tarnauti kaip kušetė“, – sako „Gintaro baldų“ ekspertė.

Dėl higienos sumetimų, bendroje erdvėje esančią lovą visada rekomenduojama pakloti, ypač jeigu toje pačioje patalpoje yra virtuvė, kur daug gaminama. Todėl J. Sventickienė pataria atkreipti dėmesį į tai, kiek patogi ir erdvi patalynės dėžė.

Pasirinkite tinkamus išskleidžiamus baldus

Tačiau dvigulė lova – ne visada išeitis. Dažnu atveju jai paprasčiausiai pritrūksta vietos, o kartais svetainėje tenka miegoti šeimos nariams arba svečiams. Kaip tokiu atveju pasirinkti tinkamą miegamojo sofą? Interjero dizainerė teigia, kad toli gražu ne visi baldai bus pritaikyti miegojimui.

„Siūlyčiau atkreipti dėmesį į keletą svarbių baldo savybių. Visų pirma, išskleidę sofą apžiūrėkite, ar jos paviršiuje nėra daug dekoratyvinių įtraukimų, kurie smarkiai trikdys miego komfortą. Taip pat įvertinkite baldo kietumą, kokios spyruoklės naudojamos sofos viduje. Galiausiai, svarbus kriterijus – vienodas sėdimos ir atlošo dalies minkštumas, kad nenutiktų taip, jog išskleistos sofos pusės ženkliai skiriasi viena nuo kitos. Tačiau išskleidžiamų sofų miegui – tikrai nereikėtų bijoti. Pavyzdžiui, šiandien asortimente turime sofų-fotelių transformerių, kurie pavirsta į dvigulę lovą be jokių siūlių, nelygumų, o komfortą užtikrina kokybiškas čiužinio pagrindas iš metalinio rėmo ir grotelių. Tad pasirinkę tinkamą baldą, galite ženkliai pagerinti savo miego kokybę”, – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

J. Sventickienė priduria, kad labai svarbu išbandyti sofos išskleidimo mechanizmą. Jis turėtų būti lengvas ir patogus, ypač jeigu planuojate ant sofos miegoti kasnakt ir kloti ją kasdien.

Antčiužinio galia – sofą paverskite į patogią lovą

Tačiau kad ir kokią sofą pasirinktumėte, labai retai ji gali prilygti miegamojo lovai su kokybišku čiužiniu. Ką daryti tokiu atveju? Šiuo metu itin populiarėja antčiužinių pasirinkimas, leidžiantis kone ant kiekvienos išskleidžiamos sofos puikiai išsimiegoti.

„Nors dalis išskleidžiamų sofų yra pakankamai patogios, didžiausias jų trūkumas – zonavimo nebuvimas. Sofų čiužiniuose dažniausiai nėra išskirtos zonos didesnį spaudimą turinčioms kūno vietoms: pečiams, klubams, keliams, kurioms labai svarbustinkamas išformavimas miegant. Todėl geriausia išeitis į pagalbą pasitelkti antčiužinį, kurį patiesę ant sofos-lovos galite ženkliai pagerinti miego komfortą. Antčiužinis išlygina sofos nelygumus ir padeda lengviau adaptuotis mūsų kūnui. Tai gali padėti išvengti situacijų, kai po nakties miego atsikeliame su maudžiančia nugara ar susuktu kaklu“, – teigia „Gintaro baldų“ čiužinių ekspertė Silvija Budrienė.

Tačiau renkantis antčiužinį labai svarbu jį išbandyti ir atsigulti, nes šiandien pasirinkimas išties didžiulis: nuo latekso iki putų poliuretano ar viskoelastių sluoksnių, kurie suteikia skirtingas funkcijas. „Antčiužinis gali išspręsti didelę dalį nepatogios sofos problemų. Jeigu norime paminkštinti sofos miegamąją dalį,rekomenduočiau atkreipti dėmesį į viskoelastinius antčiužinius, kurie sukuria apgaubimo, stabilizavimo jausmą. Jeigu mums nepatinka įdubimo jausmas, galime rinktis elastingo poliuretano gaminį. O jeigu siekiame daugiau amortizacijos, pravartu rinktis antčiužinius su latekso sluoksniu, kuris suteikia atsipalaidavimo, tarsi spyruoklių įspūdį“, – sako S. Budrienė.

Taip pat ekspertė pataria atkreipti dėmesį į viršutinį antčiužinio sluoksnį, kuris gali ne tik suteikti miego komfortą, bet ir kitų papildomų naudų. „Sofos viršutinis audinys dažniausiai nėra skirtas pastoviam miegojimui: oras necirkuliuoja tiek, kiek čiužinio užvalkale, audinys nevėdina miego metu besikaupiančios drėgmės. O štai antčiužinis padeda ne tik orui geriau cirkuliuoti, bet gali turėti ir papildomų naudų. Pavyzdžiui, šiuo metu rinkoje populiarėja antčiužiniai su spirulinos ekstrakto mikrokapsulėmis, kurių sudėtyje yra gausu vitaminų ir mineralų. Miego metu šios medžiagos išsiskiria ir gali teigiamai veikti žmogaus odą, atpalaiduoti“, – priduria ekspertė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite