22 Šilutės gimnazistai sugrįžo iš Vokietijos: ar naudinga buvo tarptautinių mainų programa?

Rugsėjo 20-spalio 1 dienomis Šilutės pirmosios gimnazijos 22 gimnazistai (dešimtokai ir vienuoliktokai) dalyvavo tarptautinių mainų programoje Bukstehudėje (Vokietija). Tai jau 34 kartą rengiama tokių mainų programa. Programos metu aplankyta Berlynas, Hamburgas, Liuneburgas, dirbta dailės, fotografijos, istorijos bei kūrybinio rašymo grupėse. Gimnazistai gyveno vokiečių šeimose. Gegužę jaunimas iš Vokietijos atvyks į Šilutę, jie taip pat mainų programos dienomis gyvens šeimose. Mainų programos tema – „Bokštai ir sienos – tarp laisvės ir izoliacijos“. Mainams vadovauja J. ir A. Ežerinskiai.

Jaunimas vertina

Kokie trys įsimintiniausi dalykai mainų programoje, ką tau, kaip žmogui, davė tokia patirtis? Į šiuos klausimus atsako mainų programos dalyviai.

  • „Man patiko gidas Liuneburgo mieste, draugiška šeima ir moderni mokykla. Supratau, kad Vokietija yra didelė šalis, čia reikia būti atsargiam“, – Deimantas Pukelis.
  • „Patiko šeima, išvykos, žmonės, draugai. Tarptautinių mainų programos metu pagerinau savo anglų kalbos lygį, gavau daug gerų emocijų ir naujų pažinčių“, – Vėjūnė Lukošiūtė.
  • „Man labiausiai patiko bendravimas su šeima, kelionė į Berlyną, kur pagaliau pamačiau įžymiąją Berlyno sieną, dalijusią miestą ir šalį į skirtingas dalis, taip pat labai patiko vakarai su kitais mainų dalyviais“, – Pija Overlingaitė.
  • „Labai patiko gyvenimas vokiečių šeimoje, kelionės į Berlyną, Hamburgą, Liuneburgą, miuziklas „Mamma mia!“ Manau, kad mainuose lavinau savo anglų kalbą“, – Emilija Baltutytė.
  • „Draugiška mainų partnerės šeima, kuri supažindino su Bukstehudės miestu, taip pat draugiški žmonės. Nuvylė vėluojantys traukiniai, nes jais daug važinėjome“, – Edgaras Juškevičius.
  • „Man labai patiko miuziklas „Mamma mia!“, taip pat buvo įdomios miesto istorijos. Patiko keliauti po Vokietijos miestus“, – Ignas Pažereckas.
  • „3 labiausiai patikę dalykai Vokietijoje: praleistas laikas su nauja šeima, kelionės po Vokietiją, miuziklas MAMA MIA!“, – Akvilė Jasinevičiūtė.
  • „Labiausiai palikusios įspūdį vietos: Šiaurės jūra, Hamburge Elbės tunelis, Berlyno siena. Dalyvaudamas tarptautinių mainų programoje nemažai sužinojau apie šalį, patobulinau anglų kalbą, užmezgiau naujus ryšius“, – Vilius Juostas.
  • „Vokietijoje patiko įvairių laikotarpių architektūra, žmonės, šalies istorija. Man gražiausias miestas buvo Liuneburas, nes sužavėjo pastatai ir įdomiai pasakojęs apie miestą gidas, paskatinęs žvelgti į pastatus ir žmones kitaip. Patiko dirbti grupėse. O nepatiko skirtingas ryšys tarp kai kurių vokiečių ir lietuvių mainų dalyvių“, – Karina Tamašauskaitė.
  • „Labiausiai patiko architektūra/aplinka, žmonės ir kelionės. O būnant Vokietijoj išmokau daugiau apie kitos šalies kultūrą ir susipažinau su daug naujų žmonių“, – Airida Jurkutė.
  • „Man patiko šie 3 dalykai: architektūra, žmonės, laisvas laikas. Džiaugiuosi, kad susipažinau su kitos šalies kultūra“, – Laurynas Lindžius.
  • „Top 3: miuziklas, kelionė į Berlyną, kelionė į Hamburgą ir po jį. Ką man davė mainai? Naujų pažinčių,  savarankiškumo dirbant mišriose grupėse, taip pat patobulinau savo anglų kalbos įgūdžius“, – Gabrielė Svitkina.
  • „Top 3 Vokietijoje: architektūra, gamta, žmonės. Ką davė mainai? Džiaugiuosi kelionėmis, taip pat susidariau nuomonę apie Vokietiją, įgijau daugiau patirties bendraudama“, – Gerda Jonaitytė.
  • „Top 3: šeima, kelionės, draugai. Mainai man padėjo patobulinti anglų kalbos įgūdžius, susiradau daugiau draugų, išmokau truputį vokiečių kalbos“, – Augustė Juškaitė.
  • „Vokietijoje man patiko Hamburgas, miuziklas „Mamma mia!“. Tačiau Vokietijoje gyventi nenorėčiau, man atrodo, ten labai užterštas oras“, – Lukas Daugalas.
  • „Man patiko keliauti po Vokietijos miestus, pamatyti įvairius pastatus. Ką mainai davė? Supratau, kad turėti ryšių kitoje šalyje yra svarbu“, – Rokas Gečas.
  • „Patiko žmonės, architektūra, transportas. Ką davė tarptautinių mainų programa? Naujų draugų, anglų kalbos žinių, gebėjimą  prisitaikyti prie naujos šeimos“, – Radvilė Macko.
  • „Top 3: • Hamburgas • Maistas • Architektūra. Ką patyriau ir gavau mainuose? Susipažinau su daug naujų žmonių, pajaučiau, kokia yra vokiečių kalba, taip pat suartėjau ir su kai kuriais lietuviais labiau“, – Guoda Briedytė.
  • „Ką man davė mainai? Praplėtė kalbos ir bendravimo įgūdžius.  Praplėtė žinias apie Vokietiją (kaip seniau gyveno žmonės, kaip atrodė mietai…). Patyriau ir pamačiau labai daug naujo“, – Gytis Maselskis.
  • „Ką patyriau dalyvaudamas tarptautinių mainų programoje? Išmokau bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Pagilinau kalbos įgūdžius. Pažinau Vokietijos kultūrą“, – Arnoldas Gudauskas.
  • „Top 3: Hamburgas, Liuneburgas, laikas su šeima. Manai man davė patirties bendraujant su kitais žmonėmis. Labai buvo įdomu pamatyti, kaip gyvena svečios šalies žmonės, kokia šalies kultūra… Džiaugiuosi naujais draugais, patobulintomis anglų kalbos žiniomis“, – Raminta Beržinytė.
  • „Top 3: Patiko, kad visur ir visada vyko veiksmas – keliavome po skirtingus Vokietijos miestus, atlikome užduotis, bendravome su šeima ir kitais programos dalyviais. Mano šeima buvo paslaugi ir labai bendraujanti. Neišskirdavo manęs iš kitų šeimos narių. Labai skanus maistas ir patiekalai. Ką man davė mainai? Per šiuos mainus tapau dar drąsesnė, kai reikia bendrauti su nepažįstamais. Nebėra taip sunku paprašyti ko nors. Supratau, kokia yra Vokietijos kultūra ir kaip skiriasi nuo Lietuvos. Tačiau nepaisant skirtumų visi mes esame panašūs – ieškome supratimo ir trokštame draugauti“, – Ema Liutkevičiutė.
Šilutės pirmosios gimnazijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite