2020-aisiais – dėmesys mokyklų bendruomenėms

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Per visus metus numatyta rengti konkursus, edukacinius festivalius, kitus renginius, skirtus šiai temai, organizuoti savivaldos mokymus mokiniams, pristatyti geriausius mokyklų pavyzdžius. Tarptautiniai tyrimai patvirtina, kad tėvų dėmesys savo vaikų mokymuisi, aktyvus dalyvavimas mokyklos gyvenime, mokytojų profesionalumas ir palankus mokyklos mikroklimatas daro lemiamą įtaką mokinių mokymosi pasiekimams. 

autor. Artūras Žukas/Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.

„Kviečiu mokyklų bendruomenes dalytis geriausiais savo veiklos pavyzdžiais, perimti kitų sėkmingą patirtį, išbandyti naujas bendradarbiavimo formas, ieškoti savitų būdų, kaip į mokyklos gyvenimą dar labiau įtraukti tėvus, vietos gyventojus. Visų bendradarbiavimas, iniciatyvumas kuria tokią mokyklos atmosferą, kurioje palankiausiomis sąlygomis bręsta asmenybė“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Pasak ministro, tėvų įsitraukimas į mokyklos veiklą prisideda prie geresnių vaiko pasiekimų. Taip pat mokinių akiračiui, būsimos profesijos pasirinkimui didelę įtaką daro ir žinomų žmonių, mokslininkų, menininkų, verslininkų, kitų profesijų atstovų dalyvavimas mokyklos veikloje.

Vyriausybės patvirtintame renginių plane numatytas festivalis savivaldybėse „Mokyklų bendruomenių atvirų durų diena“, neformaliojo vaikų švietimo finansavimo konkursas mokyklų bendruomenių iniciatyvoms įgyvendinti, nacionalinis konkursas „100 savarankiškiausių mokyklos bendruomenių“, konferencija „Tapk aktyviu mokyklos bendruomenės nariu“, įvairi edukacinė veikla per Kultūros edukacijos savaitę „Menų dūzgės“. Iniciatyviausios, išradingiausios mokyklų bendruomenės turės progos prisistatyti per pavasarį rengiamą regioninę parodą „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime 2020“ ir per kasmetinę rudeninę parodą Vilniuje „Mokykla 2020“.

Taip pat ketinama organizuoti sveikatą stiprinančių mokyklų renginius „Kartų diena“, mokinių savivaldos kuratorių mokymus. Mokykloms bus pristatomas jaunus savanorius vienijančios Jaunimo savanoriškos tarnybos modelis, supažindinantis su savanoriškos veiklos galimybėmis.

Nuo vasario 15 d. iki kovo 15 d. bus skelbiamas Mokyklų ir vietos bendruomenių mėnuo.

Bendruomenių metams skirti renginiai apims ir užsienio lituanistines mokyklas. Numatyta remti jų veiklas, skirtas Mokyklų bendruomenių metams, šia tema mokytojams surengti kvalifikacijos tobulinimo seminarą.

Planuojama sukurti Mokyklų bendruomenių metų ženklą ir mokyklų bendruomenių metų renginių kalendorių, kuriame bus matyti visos vykdomos priemonės šalies mokyklose, savivaldybėse, įstaigose. Visus renginius koordinuos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, renginių kalendorius bus paskelbtas centro interneto svetainėje www.lmnsc.lt.

2020-uosius Mokyklų bendruomenių metais paskelbė Seimas 2019 m. gegužės 30 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą metų minėjimo planą gruodžio pabaigoje patvirtino Vyriausybė. Mokyklų bendruomenių metų tikslas – skatinti Lietuvos visuomenę prisidėti prie palankios emocinės aplinkos kūrimo mokyklose, stiprinti mokyklų bendruomenių savarankiškumą.

2019 metų gegužės ir birželio mėn. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymu Lietuvos mokyklose atlikta mokinių tėvų apklausa. 40 proc. tėvų nurodė, kad mokykla stengiasi juos įtraukti į visas mokyklos veiklas. Kas trečias tėvas (35 proc.) atsakė, kad tėvai įtraukiami priimant sprendimus dėl vaikų ugdymosi ir socialinio gyvenimo klasėse. Kas penktas tėvas akcentavo, kad tėvai nėra specialiai įtraukiami, o jų dalyvavimas mokyklose gyvenime priklauso nuo pačių motyvacijos. Kas antras tėvas didžiuosiuose miestuose, kas trečias miestelyje, kaime ir kas ketvirtas rajoniniuose miestuose pabrėžė, kad mokykloje stengiamasi įtraukti tėvus į visas mokyklos veiklas. Priimant sprendimus dėl vaikų ugdymosi ir socialinio gyvenimo klasėse tėvai labiau įtraukiami ne didmiesčių mokyklose.

Tiriant pačių tėvų iniciatyvumą, paaiškėjo, kad 35,8 proc. tėvų stengiasi įsitraukti į tas veiklas, kuriose jie jaučiasi esą reikalingi. Į įvairias veiklas labiausiai įsitraukia didmiesčiuose gyvenantys tėvai. 29,4 proc. dažniausiai jaunesnių tėvų (25–35 metų) savo iniciatyva dalyvauja priimant sprendimus dėl vaiko ugdymosi ir socialinio gyvenimo klasėse. 22,6 proc. tėvų tik ateina į tėvų susirinkimus. Kas dešimtas tėvas pageidautų aktyviau įsitraukti į mokyklos veiklas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite