20-metį mininti Pagėgių rinktinė – geriausia Lietuvoje

Prieš 20 metų, balandžio 29 d., įsteigta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinė, šiuo metu sauganti 178 km ilgio valstybės sieną su Rusijos Federacija, 109 km sienos driekiasi Nemunu. Aštuonias užkardas turinti Pagėgių rinktinė, kurios vadas – pulkininkas Rimantas Timinskis, garsėja suvaldžiusi kontrabandą, subūrusi patikimų pasieniečių komandą, aprūpintą moderniausia įranga, technika ir darbo priemonėmis.

Iškilmingame minėjime dalyvavo (iš dešinės): Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojas K. Komskis, ketvirtas iš dešinės – VSAT vadas generolas Vainius Butinas.

Iš pranešimo
Pagėgių rinktinės 20 metų istoriją iškilmingame posėdyje apžvelgė rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis. Jis priminė, jog Pagėgių ruože siena saugoma nuo 1990 metų lapkričio – veikė Vilkaviškio, Šakių ir Šilutės rajonų užkardos, nuo 1994 m. balandžio 29 d. – Pagėgių užkarda. Iš pradžių nebuvo muitinės, tekę stebėti sovietų kariuomenės manevrus, judėjimą. Tada į pasienio tarnybą ėjo tikri Lietuvos patriotai. Tai – Antanas Albrektas, Egidijus Platūkis, Jonas Jankauskis, Algis Vaitkevičius, Remigijus Barkauskas, Ovidijus Lankauskas ir kiti. Plaukiojo senoviniais kateriais, turėjo švedų ir danų padovanotus dviračius. Kai senuosius UAZ-69 ir GAZ- 66 pakeitė „Land Rover“ visureigiai, buvo lyg stebuklas. Svajota apie neperšlampančius batus ir uniformą, kad kiekvienas pasienietis tarnybos metu turėtų žiūronus, naktinio matymo prietaisą, kad kateris pavytų ir pralenktų kontrabandininkų ar brakonierių laivą.
R. Timinskis priminė, kad Lietuvos siena su Rusijos Federacija buvo vadinama mūšio linija, Pagėgių rinktinės pasieniečiai tapo neįtikėtinų įvykių herojais, kai kurie per plauką išvengė kontrabandininkų kulkų. Lietuvos siena, tapusi Europos Sąjungos išorine siena, pakeitė viską iš esmės.
Įdiegus techninės kontrolės stebėjimo sistemas Bardinų, Viešvilės, Plaškių, Vileikių užkardose, sienos ruožas nepertraukiamai stebimas iš erdvių, jaukių ir šiuolaikiškai įrengtų patalpų. Pasieniečiai patruliuoja greitaeigiais kateriais, visureigiais, amfibija, laivais ant oro pagalvių, gali pasitelkti sraigtasparnį. Lietuvai tapus ES šalimi, įsijungus į Šengeno erdvę, Pagėgių rinktinė saugo 178 km Šengeno sutarties valstybių išorės sienos su Rusijos Federacija. Pasieniečiai užkerta kelią nelegaliai migracijai, dokumentų klastojimui, prekybai žmonėmis, kontrabandai, narkotinių medžiagų, ginklų gabenimui, sulaiko vogtų automobilių, išaiškina įvairių nusikalstamų veikų. Jie padeda policijai užtikrinti viešąją tvarką, talkina per potvynius, padeda surasti dingusius žmones. R. Timinskis pasidžiaugė rinktinės kinologų laimėjimais: pernai tarnybinių šunų meistriškumo komandinėje įskaitoje buvo geriausi.
Vadas pasidžiaugė, kad maža rinktinės pareigūnų kaita, tačiau užsiminė, kad, pastačius naują tiltą iš Lietuvos į Rusiją, Rambyno – Dubkų sienos perėjimo punkte reikės naujų pareigūnų. Tikimasi, kad punktas ims veikti 2016 m.
Prieš dvejus metus Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardoje įkurtas pirmasis ir vienintelis rinktinėje Jaunojo pasieniečio būrelis, kuriame jau yra 16 narių. Tai padeda ugdyti jaunimo patriotiškumą, vyksta jaunimo ir pasieniečių sporto varžybos. Beje, Pagėgių rinktinės pasieniečių pergalės sporto varžybose gana ryškios. Rinktinės vado pavaduotojo Gintauto Šarausko vadovaujami krepšininkai policijos krepšinio turnyre buvo antri, o varžydamiesi 19 kartą tapo nugalėtojais. Gerais rezultatais garsėja rinktinės futbolo, savigynos, dziudo komandos.
Sveikino ir teikė dovanas
VSAT vadas generolas Vainius Butinas, pasidžiaugęs Pagėgių rinktinės žmonėmis, kas esą svarbiausia, sakė: „Pagėgių rinktinė – pati gražiausia rinktinė su užkardomis, turite gražiausius pastatus, gražiausią aplinką, Pagėgių jau nelinksniuoja…“
Paskelbtas vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko įsakymas, kad Pagėgių rinktinės sienos Kontrolės skyriaus viršininkui Laimonui Pociui suteiktas vidaus tarnybos pulkininko leitenanto laipsnis, V. Butino įsakymu – Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos vyresniesiems tyrėjams Andriui Čiulkovui ir Mindaugui Doreliui – vidaus tarnybos vyr. leitenanto laipsniai.
VSAT vado generolo V. Butino įsakymu Pagėgių rinktinės veiklos 20-mečio proga antrojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanotas Raimondas Sauspreikšis, Bardinų užkardos vado pavaduotojas, pirmojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Valstybės sienos sargyboje 20 metų“ – Artūras Klimas, Alvydas Necelis, Vidas Vitkauskas iš sargybų skyriaus, antrojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Valstybės sienos sargyboje 15 metų“ – Ramūnas Maksvytis, Šilgalių užkardos vadas, Žydrūnas Šėperis iš sargybų skyriaus. VSAT pasižymėjimo aukso spalvos ženklu „Pavyzdingas pasienietis“ apdovanoti Remigijus Girčius ir Remigijus Kosenka, sidabro spalvos ženklu „Pavyzdingas pasienietis“ – Jonas Jankauskis iš sargybų skyriaus. Bendrųjų reikalų štabo vyresnioji specialistė Rasa Rančienė apdovanota vardiniu laikrodžiu. Padėkos pareikštos sargybų skyriaus specialistams Robertui Finagėjevui, Remigijui Andriukaičiui, Alvydui Jasulaičiui, Ričardui Kalinauskui, Gintarui Naujokaičiui, Vytautui Šukaičiui, Ramūnui Žvirbliui.
Pagėgių rinktinės vado pulkininko R. Timinskio įsakymu 6 pasienio tarnybos specialistai apdovanoti vardinėmis dovanomis – rašikliais su išgraviruotu įrašu, penkiolikai specialistų ir trims valytojoms pareikštos vado padėkos.
Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis Pagėgių rinktinę pavadino moderniausia, geriausiai sieną saugančia ir priminė, kad tai pasiekė visi čia dirbę vadai. „Pagėgių rinktinės teritorijoje viskas įrengta taip, kad čia malonu dirbti…“ – kalbėjo K. Komskis, palinkėjęs pasieniečiams glaudžių ryšių su mokyklomis, savivaldybe ir bažnyčia, kad jais pasitikėtų, kad jie saugotų sieną ir šiais neramiais laikais, tačiau kad viskas klostytųsi gerai ir nereikėtų kariauti. „Kad Pagėgių rinktinę vadintų geriausia Lietuvoje…“ – sakė K. Komskis, įteikdamas dovanų iš Seimo atvežtą atminimo medalį.
Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis priminė egzistuojant tris vertybes: Dievą, Motiną, Tėvynę, iš kur gauname viltį gyventi, gyvybę ir džiaugsmą. Klebono dovana šventės proga būsianti jo malda už pasienio sergėtojus.
Pagėgių meras Virgilijus Komskis buvo pagerbtas su dar 10 asmenų, atsiliepusių į Tėvynės kvietimą ir gynusių Lietuvos laisvę iki sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, ėjusių dirbti į krašto apsaugą. Liudijimai įteikti Antanui Albrektui, Remigijui Barkauskui, Viktorui Domeikiui ir kt.
Pasienio tarnyboje dirbęs nuo 1990 metų V. Komskis pasidžiaugė matydamas buvusius kolegas, girdėdamas pagyrimus Pagėgių rinktinei, kad jau apsivalyta nuo kontrabandos ir su ja susijusių skandalų. R. Timinskiui įteikęs angelo skulptūrą, V. Komskis palinkėjo, kad angelas saugotų pasieniečius ir jų šeimas, visą rinktinės kolektyvą. Be to, meras perdavė į rinktinės muziejų saugoti laikrodį su išgraviruota 1994 m. data.
Po šventinio koncerto Pagėgių rinktinės teritorijoje pasodintas ąžuoliukas – ši garbė suteikta svečiui iš Vilniaus V. Butinui ir Pagėgių rinktinės vadui R. Timinskiui, kastuvą į rankas teko paimti ir K. Komskiui.
Šventę vainikavo rinktinės vado priėmimas, surengtas „Senos girios“ kavinėje Rukų kaime.

Stasė SKUTULIENĖ

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis ne tik priėmė įvairių dovanų, bet ir jas teikė savo pavaldiniams.

Šalia apdovanotųjų – majorė Lina Platūkienė, štabo Bendrųjų reikalų skyriaus viršininkė, apdovanota vardiniu rašikliu.
Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hits: 863

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite