14-ojo emalio meno laboratorijos kūrėjai išvyko namo

Kintų Vydūno kultūros centras 14-ąjį kartą buvo surengęs emalio meno kūrėjų stovyklą „Pamario ženklai“. Galerijoje-muziejuje jau sukaupta per 100 emalio miniatiūrų kolekcija. Pasak, stovyklos organizatorių, „Pamario ženklai“– tai kuršių krašto legendas, istoriją, gamtą, tradicijas atspindinčių ženklų ir simbolių ieškojimas bei perteikimas emalio meno kūriniuose. Kasmet laboratorijos tema skiriama vis kitam Pamario krašto istoriniam įvykiui ar gamtos reiškiniui.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Stovykloje dalyvauja dailininkai iš įvairių pasaulio vietų, puoselėjančių emalio meno tradicijas. Šįkart Kintuose stovyklavo ir kūrė šie menininkai: Algimantas Grintalis (JAV), Joseb Zangaladzė (Gruzija),
Iamze Lomtadzė (Gruzija), prof. Juris Gagainis (Latvija), Andrejus Mazko (Baltarusija), Piotras Kuzmičius (Baltarusija), lietuviai Dovilė Žydelienė, Rūta Jurkūnaitė-Bruožienė, Saulius Bertulis. Laboratorijos dalyvių koordinatorė – Inga Gludžinskienė iš Pagrynių, laboratorijos vadovė – kintiškė Rita Tarvydienė.
Šių metų stovyklautojų kūrybos tema – ŽUVIES PYRAGAS, siekis – žaismingai paminėti XIX a. Pamaryje gyvenusio Kuršių marių žvejybos inspektoriaus E. V. Berbomo (1786-1865) 230-ąjį gimtadienį. Šio krašto šviesuolis gerbiamas už aktyvią veiklą, išsaugant krašto etnokultūrinį, istorinį paveldą ir yra laikomas unikalių Kuršių marių Vėtrungių atsiradimo pradininku. Šilutės krašto žvejai jas dar Vėliukais vadino, kurios buvo pagrindinė senųjų medinių laivų – kurėnų- puošmena.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Stovyklos metu dailininkams buvo organizuota edukacinė kelionė Pamario krašto sausumos ir vandens keliais, išvykos metu buvo renkami „emalio pyragui“ reikalingi „produktai“. Anot kūrėjų, žolynų kvapo ir Pamario aromato parsinešta iš kelionės po Aukštumalos pelkę, žvejybos esmę bandyta suprasti muziejų ekspozicijose Klaipėdoje, Juodkrantėje, Nidoje, Drevernoje ir Rusnėje. Keliaujant vandeniu per Kuršių marias surinkta „Žuvies pyragui“ reikalingos „druskos“ – žvejo ar laivininko nelengvo darbo patirties.
Grįžę iš kelionių, kiekvienas gavo po metalo gabaliuką, ant kurio kūrėjas, improvizuodamas surinktais įspūdžiais, turėjo sukurti savąją pyrago dalį. Stovyklos pabaigoje visos dalys buvo sujungtos į bendrą kompoziciją.
Stovyklos uždarymo metu menininkus kalbinusi Vydūno kultūros centro vadovė Rita Tarvydienė išgirdo daug padėkos žožių už sėkmingą kūrybinę stovyklą ir pamario krašte patirtus įspūdžius. Visi sakė šauniai čia leidę laiką, pasisėmę gausybės įspūdžių, kuriuos pritaikys ir tolesnėje savo kūryboje.
Stovyklos dalyviams ir gausiai susirinkusiems smalsuoliams uždarymo metu grojo šaunūs jaunieji džiazmenai iš Klaipėdos, kuriuos, pasak R. Tarvydienės, pavyko prisikalbinti atvykti uostamiesčio šventėje.

„Pamario“ inf.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite