14-ojo emalio meno laboratorijos kūrėjai išvyko namo

Kintų Vydūno kultūros centras 14-ąjį kartą buvo surengęs emalio meno kūrėjų stovyklą „Pamario ženklai“. Galerijoje-muziejuje jau sukaupta per 100 emalio miniatiūrų kolekcija. Pasak, stovyklos organizatorių, „Pamario ženklai“– tai kuršių krašto legendas, istoriją, gamtą, tradicijas atspindinčių ženklų ir simbolių ieškojimas bei perteikimas emalio meno kūriniuose. Kasmet laboratorijos tema skiriama vis kitam Pamario krašto istoriniam įvykiui ar gamtos reiškiniui.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Stovykloje dalyvauja dailininkai iš įvairių pasaulio vietų, puoselėjančių emalio meno tradicijas. Šįkart Kintuose stovyklavo ir kūrė šie menininkai: Algimantas Grintalis (JAV), Joseb Zangaladzė (Gruzija),
Iamze Lomtadzė (Gruzija), prof. Juris Gagainis (Latvija), Andrejus Mazko (Baltarusija), Piotras Kuzmičius (Baltarusija), lietuviai Dovilė Žydelienė, Rūta Jurkūnaitė-Bruožienė, Saulius Bertulis. Laboratorijos dalyvių koordinatorė – Inga Gludžinskienė iš Pagrynių, laboratorijos vadovė – kintiškė Rita Tarvydienė.
Šių metų stovyklautojų kūrybos tema – ŽUVIES PYRAGAS, siekis – žaismingai paminėti XIX a. Pamaryje gyvenusio Kuršių marių žvejybos inspektoriaus E. V. Berbomo (1786-1865) 230-ąjį gimtadienį. Šio krašto šviesuolis gerbiamas už aktyvią veiklą, išsaugant krašto etnokultūrinį, istorinį paveldą ir yra laikomas unikalių Kuršių marių Vėtrungių atsiradimo pradininku. Šilutės krašto žvejai jas dar Vėliukais vadino, kurios buvo pagrindinė senųjų medinių laivų – kurėnų- puošmena.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Stovyklos metu dailininkams buvo organizuota edukacinė kelionė Pamario krašto sausumos ir vandens keliais, išvykos metu buvo renkami „emalio pyragui“ reikalingi „produktai“. Anot kūrėjų, žolynų kvapo ir Pamario aromato parsinešta iš kelionės po Aukštumalos pelkę, žvejybos esmę bandyta suprasti muziejų ekspozicijose Klaipėdoje, Juodkrantėje, Nidoje, Drevernoje ir Rusnėje. Keliaujant vandeniu per Kuršių marias surinkta „Žuvies pyragui“ reikalingos „druskos“ – žvejo ar laivininko nelengvo darbo patirties.
Grįžę iš kelionių, kiekvienas gavo po metalo gabaliuką, ant kurio kūrėjas, improvizuodamas surinktais įspūdžiais, turėjo sukurti savąją pyrago dalį. Stovyklos pabaigoje visos dalys buvo sujungtos į bendrą kompoziciją.
Stovyklos uždarymo metu menininkus kalbinusi Vydūno kultūros centro vadovė Rita Tarvydienė išgirdo daug padėkos žožių už sėkmingą kūrybinę stovyklą ir pamario krašte patirtus įspūdžius. Visi sakė šauniai čia leidę laiką, pasisėmę gausybės įspūdžių, kuriuos pritaikys ir tolesnėje savo kūryboje.
Stovyklos dalyviams ir gausiai susirinkusiems smalsuoliams uždarymo metu grojo šaunūs jaunieji džiazmenai iš Klaipėdos, kuriuos, pasak R. Tarvydienės, pavyko prisikalbinti atvykti uostamiesčio šventėje.

„Pamario“ inf.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite