14-ojo emalio meno laboratorijos kūrėjai išvyko namo

Kintų Vydūno kultūros centras 14-ąjį kartą buvo surengęs emalio meno kūrėjų stovyklą „Pamario ženklai“. Galerijoje-muziejuje jau sukaupta per 100 emalio miniatiūrų kolekcija. Pasak, stovyklos organizatorių, „Pamario ženklai“– tai kuršių krašto legendas, istoriją, gamtą, tradicijas atspindinčių ženklų ir simbolių ieškojimas bei perteikimas emalio meno kūriniuose. Kasmet laboratorijos tema skiriama vis kitam Pamario krašto istoriniam įvykiui ar gamtos reiškiniui.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Keturioliktosios emalio kūrybinės stovyklos dalyviai iš JAV, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos su renginio organizatoriais.

Stovykloje dalyvauja dailininkai iš įvairių pasaulio vietų, puoselėjančių emalio meno tradicijas. Šįkart Kintuose stovyklavo ir kūrė šie menininkai: Algimantas Grintalis (JAV), Joseb Zangaladzė (Gruzija),
Iamze Lomtadzė (Gruzija), prof. Juris Gagainis (Latvija), Andrejus Mazko (Baltarusija), Piotras Kuzmičius (Baltarusija), lietuviai Dovilė Žydelienė, Rūta Jurkūnaitė-Bruožienė, Saulius Bertulis. Laboratorijos dalyvių koordinatorė – Inga Gludžinskienė iš Pagrynių, laboratorijos vadovė – kintiškė Rita Tarvydienė.
Šių metų stovyklautojų kūrybos tema – ŽUVIES PYRAGAS, siekis – žaismingai paminėti XIX a. Pamaryje gyvenusio Kuršių marių žvejybos inspektoriaus E. V. Berbomo (1786-1865) 230-ąjį gimtadienį. Šio krašto šviesuolis gerbiamas už aktyvią veiklą, išsaugant krašto etnokultūrinį, istorinį paveldą ir yra laikomas unikalių Kuršių marių Vėtrungių atsiradimo pradininku. Šilutės krašto žvejai jas dar Vėliukais vadino, kurios buvo pagrindinė senųjų medinių laivų – kurėnų- puošmena.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Baltarusio Piotro Kuzmičiaus rankose – bendras 2016 m. kūrybinės stovyklos dalyvių kūrinys „Žuvies pyragas“.

Stovyklos metu dailininkams buvo organizuota edukacinė kelionė Pamario krašto sausumos ir vandens keliais, išvykos metu buvo renkami „emalio pyragui“ reikalingi „produktai“. Anot kūrėjų, žolynų kvapo ir Pamario aromato parsinešta iš kelionės po Aukštumalos pelkę, žvejybos esmę bandyta suprasti muziejų ekspozicijose Klaipėdoje, Juodkrantėje, Nidoje, Drevernoje ir Rusnėje. Keliaujant vandeniu per Kuršių marias surinkta „Žuvies pyragui“ reikalingos „druskos“ – žvejo ar laivininko nelengvo darbo patirties.
Grįžę iš kelionių, kiekvienas gavo po metalo gabaliuką, ant kurio kūrėjas, improvizuodamas surinktais įspūdžiais, turėjo sukurti savąją pyrago dalį. Stovyklos pabaigoje visos dalys buvo sujungtos į bendrą kompoziciją.
Stovyklos uždarymo metu menininkus kalbinusi Vydūno kultūros centro vadovė Rita Tarvydienė išgirdo daug padėkos žožių už sėkmingą kūrybinę stovyklą ir pamario krašte patirtus įspūdžius. Visi sakė šauniai čia leidę laiką, pasisėmę gausybės įspūdžių, kuriuos pritaikys ir tolesnėje savo kūryboje.
Stovyklos dalyviams ir gausiai susirinkusiems smalsuoliams uždarymo metu grojo šaunūs jaunieji džiazmenai iš Klaipėdos, kuriuos, pasak R. Tarvydienės, pavyko prisikalbinti atvykti uostamiesčio šventėje.

„Pamario“ inf.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

Į kūrybinės emalio laboratorijos uždarymą iš Įvairių Lietuvos vietų prisirinko gausus žiūrovų būrys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite