125 metų sukaktį minintys „Šilutės baldai“ didžiuojasi savo žmonėmis

baldai.70.aktuaŠiandien „Šilutės baldų“ kolektyvas švenčia svarbią savo kolektyvo datą – mieste prie Šyšos baldų gamyba buvo pradėta net prieš 125-erius metus. Šiuo metu SBA koncernui priklausančioje akcinėje bendrovėje „Šilutės baldai“ dirba per 700 darbuotojų, ne vienas iš jų gali pasigirti ilgamete darbo šioje įmonėje patirtimi.

Nuolat tobulina žinias
AB „Šilutės baldai“ garsėja ne vien senomis baldų gamybos tradicijomis, bet ir tuo, jog įmonėje daugiausiai dirba šilutiškiai ir jų šeimų nariai. Šilutės fabrike gaminami baldai ir jų detalės iškeliauja į dvidešimt skirtingų šalių.
Personalo vadovė Janina Mauricienė sakė pati dirbanti šioje įmonėje pusę amžiaus. Spacialistė pasakojo, kad buvo metas, kai įmonėje triūsė gerokai daugiau moterų nei vyrų. Panaši situacija ir šiuo metu.
Anot J. Mauricienės, bendrovėje dirba geri, žingeidūs žmonės. „Šilutė – mažas miestas, o didžiausias darbdavys yra mūsų įmonė. Kolektyve pritapusieji „Šilutės baldus“ vadina antraisiais namais – juk čia praleidžia nemažai laiko“, – patikino personalo vadovė.
J. Mauricienė pabrėžė, kad įmonėje dirba daug jaunų žmonių, nemažai iš jų dirba ir mokosi, o kai kurie tobulina savo žinias nuolatos.
Apie savo darbą personalo vadovė sakė: „Dirbdamas su personalu negali sustoti, visada privalai gilinti savo žinias, nes ateina įvairių darbuotojų. Labai svarbu prisitaikyti prie kiekvieno“.

 

vadas.70.aktuaEgidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas:
„Šilutės baldai“ – ypatinga įmonė, kurios privalumus galima būtų vardinti ir vardinti. Tai daugiausiai baldų gamybos technologijų mūsų įmonių grupėje turintis fabrikas, čia sukuriama daugiausiai naujų produktų, čia kuriami unikalūs gamybos automatizavimo sprendimai.
Tačiau svarbiausias „Šilutės baldų“ privalumas yra čia dirbantys žmonės. Turbūt Lietuvoje būtų sunku surasti įmonę, kurioje dirbtų ištisos dinastijos, nuo senelių iki anūkų, kur į darbą žmonės važiuotų šeimomis.
Baldininkų tradicijos „Šilutės balduose“ skaičiuojamos jau 125 metus, bet kartu tai labai jaunatviška, kūrybinga, inovatyvi įmonė, kur kuriamos ir įgyvendinamos netikėtos idėjos.
Koncerno SBA ir mūsų baldų grupės vardu nuoširdžiai sveikinu „Šilutės baldų“ kolektyvą, esamus ir buvusius bendrovės darbuotojus šio gražaus jubiliejaus proga.

Įmonėje – per 20 metų
Ilgamete darbo patirtimi šioje įmonėje dalijasi technikos vadovas Benius Damanskas. AB „Šilutės balduose“ jis darbuojasi jau daugiau kaip 20 metų. Pasak B. Damansko, kai pradėjo dirbti šioje įmonėje, viskas buvę kitaip… Baigęs Kauno technologijos universitetą ir nuo 1987 m. gruodžio 1 d. inžinieriumi energetiku B. Damanskas net nenutuokė, kas jo laukia.
„Savo karjerą pradėjau nuo energetiko pareigų, o po ketverių metų įsidarbinau šioje įmonėje. Praėjus 9-eriems metams tapau technikos vadovu. Tuo metu įmonėje buvo pasikeitimų metas: nemažai lėšų buvo skiriama investicijoms, buvo diegiamos naujos technologijos, didinami našumai ir gerinama kokybė“, – pasakojo technikos vadovas. Šiuo metu B. Damanskas yra atsakingas už naujų įrenginių paieškas, parinkimą ir įsigijimą.
Specialistas patenkintas savo darbu. „Labai geras kolektyvas, tvirtas branduolys. Su energetiku, vyr. mechaniku, inžineriumi elektriku, energetiku, kitais kartu dirbame ištisus dešimt metų, – pasakojo technikos vadovas B. Damanskas. – Puikiai sutariu su kolektyvu. Jeigu turi prastą specialistą, būna sunku. Mano specialistai geri, tad ir sunkumų nebūna. Be to, stengiamės, kad specialistai nuolat tobulėtų“.

Gamybos vadovas Romualdas Galdikas demonstruoja prieš dvejus metus mechanikų sukurtą stalo kojų automatinio purškimo liniją.

Karjerą pradėjo nuo darbininko
Kitas ilgametis AB „Šilutės baldai“ darbuotojas Romualdas Galdikas, šioje įmonėje triūsiantis per 15 metų, – dabartinis gamybos vadovas. Šis žmogus savo karjerą „Šilutės balduose“ pradėjo paprastu darbininku. „Tuo metu įsidarbinau darbininku, nes sunku tais laikais buvo gauti darbą. Tada ir mokslų nebuvau baigęs“, – pasakojo R. Galdikas.
Gamybos vadovas prisimina, kad tuometinė įmonės valdžia pastebėjo užsispyrimą, norą dirbti ir pasiūlė jam mokytis. Kaune baigęs baldų technologijos mokslus, po trejų metų buvo paaukštintas vyriausiu meistru. „Man tebuvo 28 metai, kai po kurio laiko tapau cecho vadovu. Trejus metus išdirbau medienos ceche. Vėliau tapau vyr. technologu, o po pusės metų darbo buvau paskirtas gamybos vadovu. Šias pareigas einu jau devyneri metai“.
R. Galdikas džiaugiasi, jog viskas prasidėjo nuo eilinio darbininko, nes tai padeda dirbant vadovu. „Koks karys nenori tapti generolu? Žinoma, niekada nelipau per kitų galvas. Jei būčiau baigęs mokslus ir iš karto gavęs šias pareigas, tai ir vertinęs būčiau kitaip. Dabar šios pareigos turi daug didesnę vertę“, – prisipažįsta gamybos vadovas.
Pasak jo paties, gamybos vadovo darbas nenuspėjamas – jo dienotvarkėje nėra parašyta, ką reikės padaryti rytoj. Anot jo, tuo šis darbas ir žav. „Darbas nėra rutiniškas ir nuobodus“, – patikino R. Galdikas. – Darbui skiriu didžiąją dalį savo laiko, gerbiu AB „Šilutės baldai“, gerbiu čia dirbančius žmones, esu patenkintas turimu darbu“.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite