125 metų sukaktį minintys „Šilutės baldai“ didžiuojasi savo žmonėmis

baldai.70.aktuaŠiandien „Šilutės baldų“ kolektyvas švenčia svarbią savo kolektyvo datą – mieste prie Šyšos baldų gamyba buvo pradėta net prieš 125-erius metus. Šiuo metu SBA koncernui priklausančioje akcinėje bendrovėje „Šilutės baldai“ dirba per 700 darbuotojų, ne vienas iš jų gali pasigirti ilgamete darbo šioje įmonėje patirtimi.

Nuolat tobulina žinias
AB „Šilutės baldai“ garsėja ne vien senomis baldų gamybos tradicijomis, bet ir tuo, jog įmonėje daugiausiai dirba šilutiškiai ir jų šeimų nariai. Šilutės fabrike gaminami baldai ir jų detalės iškeliauja į dvidešimt skirtingų šalių.
Personalo vadovė Janina Mauricienė sakė pati dirbanti šioje įmonėje pusę amžiaus. Spacialistė pasakojo, kad buvo metas, kai įmonėje triūsė gerokai daugiau moterų nei vyrų. Panaši situacija ir šiuo metu.
Anot J. Mauricienės, bendrovėje dirba geri, žingeidūs žmonės. „Šilutė – mažas miestas, o didžiausias darbdavys yra mūsų įmonė. Kolektyve pritapusieji „Šilutės baldus“ vadina antraisiais namais – juk čia praleidžia nemažai laiko“, – patikino personalo vadovė.
J. Mauricienė pabrėžė, kad įmonėje dirba daug jaunų žmonių, nemažai iš jų dirba ir mokosi, o kai kurie tobulina savo žinias nuolatos.
Apie savo darbą personalo vadovė sakė: „Dirbdamas su personalu negali sustoti, visada privalai gilinti savo žinias, nes ateina įvairių darbuotojų. Labai svarbu prisitaikyti prie kiekvieno“.

 

vadas.70.aktuaEgidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas:
„Šilutės baldai“ – ypatinga įmonė, kurios privalumus galima būtų vardinti ir vardinti. Tai daugiausiai baldų gamybos technologijų mūsų įmonių grupėje turintis fabrikas, čia sukuriama daugiausiai naujų produktų, čia kuriami unikalūs gamybos automatizavimo sprendimai.
Tačiau svarbiausias „Šilutės baldų“ privalumas yra čia dirbantys žmonės. Turbūt Lietuvoje būtų sunku surasti įmonę, kurioje dirbtų ištisos dinastijos, nuo senelių iki anūkų, kur į darbą žmonės važiuotų šeimomis.
Baldininkų tradicijos „Šilutės balduose“ skaičiuojamos jau 125 metus, bet kartu tai labai jaunatviška, kūrybinga, inovatyvi įmonė, kur kuriamos ir įgyvendinamos netikėtos idėjos.
Koncerno SBA ir mūsų baldų grupės vardu nuoširdžiai sveikinu „Šilutės baldų“ kolektyvą, esamus ir buvusius bendrovės darbuotojus šio gražaus jubiliejaus proga.

Įmonėje – per 20 metų
Ilgamete darbo patirtimi šioje įmonėje dalijasi technikos vadovas Benius Damanskas. AB „Šilutės balduose“ jis darbuojasi jau daugiau kaip 20 metų. Pasak B. Damansko, kai pradėjo dirbti šioje įmonėje, viskas buvę kitaip… Baigęs Kauno technologijos universitetą ir nuo 1987 m. gruodžio 1 d. inžinieriumi energetiku B. Damanskas net nenutuokė, kas jo laukia.
„Savo karjerą pradėjau nuo energetiko pareigų, o po ketverių metų įsidarbinau šioje įmonėje. Praėjus 9-eriems metams tapau technikos vadovu. Tuo metu įmonėje buvo pasikeitimų metas: nemažai lėšų buvo skiriama investicijoms, buvo diegiamos naujos technologijos, didinami našumai ir gerinama kokybė“, – pasakojo technikos vadovas. Šiuo metu B. Damanskas yra atsakingas už naujų įrenginių paieškas, parinkimą ir įsigijimą.
Specialistas patenkintas savo darbu. „Labai geras kolektyvas, tvirtas branduolys. Su energetiku, vyr. mechaniku, inžineriumi elektriku, energetiku, kitais kartu dirbame ištisus dešimt metų, – pasakojo technikos vadovas B. Damanskas. – Puikiai sutariu su kolektyvu. Jeigu turi prastą specialistą, būna sunku. Mano specialistai geri, tad ir sunkumų nebūna. Be to, stengiamės, kad specialistai nuolat tobulėtų“.

Gamybos vadovas Romualdas Galdikas demonstruoja prieš dvejus metus mechanikų sukurtą stalo kojų automatinio purškimo liniją.

Karjerą pradėjo nuo darbininko
Kitas ilgametis AB „Šilutės baldai“ darbuotojas Romualdas Galdikas, šioje įmonėje triūsiantis per 15 metų, – dabartinis gamybos vadovas. Šis žmogus savo karjerą „Šilutės balduose“ pradėjo paprastu darbininku. „Tuo metu įsidarbinau darbininku, nes sunku tais laikais buvo gauti darbą. Tada ir mokslų nebuvau baigęs“, – pasakojo R. Galdikas.
Gamybos vadovas prisimina, kad tuometinė įmonės valdžia pastebėjo užsispyrimą, norą dirbti ir pasiūlė jam mokytis. Kaune baigęs baldų technologijos mokslus, po trejų metų buvo paaukštintas vyriausiu meistru. „Man tebuvo 28 metai, kai po kurio laiko tapau cecho vadovu. Trejus metus išdirbau medienos ceche. Vėliau tapau vyr. technologu, o po pusės metų darbo buvau paskirtas gamybos vadovu. Šias pareigas einu jau devyneri metai“.
R. Galdikas džiaugiasi, jog viskas prasidėjo nuo eilinio darbininko, nes tai padeda dirbant vadovu. „Koks karys nenori tapti generolu? Žinoma, niekada nelipau per kitų galvas. Jei būčiau baigęs mokslus ir iš karto gavęs šias pareigas, tai ir vertinęs būčiau kitaip. Dabar šios pareigos turi daug didesnę vertę“, – prisipažįsta gamybos vadovas.
Pasak jo paties, gamybos vadovo darbas nenuspėjamas – jo dienotvarkėje nėra parašyta, ką reikės padaryti rytoj. Anot jo, tuo šis darbas ir žav. „Darbas nėra rutiniškas ir nuobodus“, – patikino R. Galdikas. – Darbui skiriu didžiąją dalį savo laiko, gerbiu AB „Šilutės baldai“, gerbiu čia dirbančius žmones, esu patenkintas turimu darbu“.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 422

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite