125 metų sukaktį minintys „Šilutės baldai“ didžiuojasi savo žmonėmis

baldai.70.aktuaŠiandien „Šilutės baldų“ kolektyvas švenčia svarbią savo kolektyvo datą – mieste prie Šyšos baldų gamyba buvo pradėta net prieš 125-erius metus. Šiuo metu SBA koncernui priklausančioje akcinėje bendrovėje „Šilutės baldai“ dirba per 700 darbuotojų, ne vienas iš jų gali pasigirti ilgamete darbo šioje įmonėje patirtimi.

Nuolat tobulina žinias
AB „Šilutės baldai“ garsėja ne vien senomis baldų gamybos tradicijomis, bet ir tuo, jog įmonėje daugiausiai dirba šilutiškiai ir jų šeimų nariai. Šilutės fabrike gaminami baldai ir jų detalės iškeliauja į dvidešimt skirtingų šalių.
Personalo vadovė Janina Mauricienė sakė pati dirbanti šioje įmonėje pusę amžiaus. Spacialistė pasakojo, kad buvo metas, kai įmonėje triūsė gerokai daugiau moterų nei vyrų. Panaši situacija ir šiuo metu.
Anot J. Mauricienės, bendrovėje dirba geri, žingeidūs žmonės. „Šilutė – mažas miestas, o didžiausias darbdavys yra mūsų įmonė. Kolektyve pritapusieji „Šilutės baldus“ vadina antraisiais namais – juk čia praleidžia nemažai laiko“, – patikino personalo vadovė.
J. Mauricienė pabrėžė, kad įmonėje dirba daug jaunų žmonių, nemažai iš jų dirba ir mokosi, o kai kurie tobulina savo žinias nuolatos.
Apie savo darbą personalo vadovė sakė: „Dirbdamas su personalu negali sustoti, visada privalai gilinti savo žinias, nes ateina įvairių darbuotojų. Labai svarbu prisitaikyti prie kiekvieno“.

 

vadas.70.aktuaEgidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas:
„Šilutės baldai“ – ypatinga įmonė, kurios privalumus galima būtų vardinti ir vardinti. Tai daugiausiai baldų gamybos technologijų mūsų įmonių grupėje turintis fabrikas, čia sukuriama daugiausiai naujų produktų, čia kuriami unikalūs gamybos automatizavimo sprendimai.
Tačiau svarbiausias „Šilutės baldų“ privalumas yra čia dirbantys žmonės. Turbūt Lietuvoje būtų sunku surasti įmonę, kurioje dirbtų ištisos dinastijos, nuo senelių iki anūkų, kur į darbą žmonės važiuotų šeimomis.
Baldininkų tradicijos „Šilutės balduose“ skaičiuojamos jau 125 metus, bet kartu tai labai jaunatviška, kūrybinga, inovatyvi įmonė, kur kuriamos ir įgyvendinamos netikėtos idėjos.
Koncerno SBA ir mūsų baldų grupės vardu nuoširdžiai sveikinu „Šilutės baldų“ kolektyvą, esamus ir buvusius bendrovės darbuotojus šio gražaus jubiliejaus proga.

Įmonėje – per 20 metų
Ilgamete darbo patirtimi šioje įmonėje dalijasi technikos vadovas Benius Damanskas. AB „Šilutės balduose“ jis darbuojasi jau daugiau kaip 20 metų. Pasak B. Damansko, kai pradėjo dirbti šioje įmonėje, viskas buvę kitaip… Baigęs Kauno technologijos universitetą ir nuo 1987 m. gruodžio 1 d. inžinieriumi energetiku B. Damanskas net nenutuokė, kas jo laukia.
„Savo karjerą pradėjau nuo energetiko pareigų, o po ketverių metų įsidarbinau šioje įmonėje. Praėjus 9-eriems metams tapau technikos vadovu. Tuo metu įmonėje buvo pasikeitimų metas: nemažai lėšų buvo skiriama investicijoms, buvo diegiamos naujos technologijos, didinami našumai ir gerinama kokybė“, – pasakojo technikos vadovas. Šiuo metu B. Damanskas yra atsakingas už naujų įrenginių paieškas, parinkimą ir įsigijimą.
Specialistas patenkintas savo darbu. „Labai geras kolektyvas, tvirtas branduolys. Su energetiku, vyr. mechaniku, inžineriumi elektriku, energetiku, kitais kartu dirbame ištisus dešimt metų, – pasakojo technikos vadovas B. Damanskas. – Puikiai sutariu su kolektyvu. Jeigu turi prastą specialistą, būna sunku. Mano specialistai geri, tad ir sunkumų nebūna. Be to, stengiamės, kad specialistai nuolat tobulėtų“.

Gamybos vadovas Romualdas Galdikas demonstruoja prieš dvejus metus mechanikų sukurtą stalo kojų automatinio purškimo liniją.

Karjerą pradėjo nuo darbininko
Kitas ilgametis AB „Šilutės baldai“ darbuotojas Romualdas Galdikas, šioje įmonėje triūsiantis per 15 metų, – dabartinis gamybos vadovas. Šis žmogus savo karjerą „Šilutės balduose“ pradėjo paprastu darbininku. „Tuo metu įsidarbinau darbininku, nes sunku tais laikais buvo gauti darbą. Tada ir mokslų nebuvau baigęs“, – pasakojo R. Galdikas.
Gamybos vadovas prisimina, kad tuometinė įmonės valdžia pastebėjo užsispyrimą, norą dirbti ir pasiūlė jam mokytis. Kaune baigęs baldų technologijos mokslus, po trejų metų buvo paaukštintas vyriausiu meistru. „Man tebuvo 28 metai, kai po kurio laiko tapau cecho vadovu. Trejus metus išdirbau medienos ceche. Vėliau tapau vyr. technologu, o po pusės metų darbo buvau paskirtas gamybos vadovu. Šias pareigas einu jau devyneri metai“.
R. Galdikas džiaugiasi, jog viskas prasidėjo nuo eilinio darbininko, nes tai padeda dirbant vadovu. „Koks karys nenori tapti generolu? Žinoma, niekada nelipau per kitų galvas. Jei būčiau baigęs mokslus ir iš karto gavęs šias pareigas, tai ir vertinęs būčiau kitaip. Dabar šios pareigos turi daug didesnę vertę“, – prisipažįsta gamybos vadovas.
Pasak jo paties, gamybos vadovo darbas nenuspėjamas – jo dienotvarkėje nėra parašyta, ką reikės padaryti rytoj. Anot jo, tuo šis darbas ir žav. „Darbas nėra rutiniškas ir nuobodus“, – patikino R. Galdikas. – Darbui skiriu didžiąją dalį savo laiko, gerbiu AB „Šilutės baldai“, gerbiu čia dirbančius žmones, esu patenkintas turimu darbu“.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite