125 metų sukaktį minintys „Šilutės baldai“ didžiuojasi savo žmonėmis

baldai.70.aktuaŠiandien „Šilutės baldų“ kolektyvas švenčia svarbią savo kolektyvo datą – mieste prie Šyšos baldų gamyba buvo pradėta net prieš 125-erius metus. Šiuo metu SBA koncernui priklausančioje akcinėje bendrovėje „Šilutės baldai“ dirba per 700 darbuotojų, ne vienas iš jų gali pasigirti ilgamete darbo šioje įmonėje patirtimi.

Nuolat tobulina žinias
AB „Šilutės baldai“ garsėja ne vien senomis baldų gamybos tradicijomis, bet ir tuo, jog įmonėje daugiausiai dirba šilutiškiai ir jų šeimų nariai. Šilutės fabrike gaminami baldai ir jų detalės iškeliauja į dvidešimt skirtingų šalių.
Personalo vadovė Janina Mauricienė sakė pati dirbanti šioje įmonėje pusę amžiaus. Spacialistė pasakojo, kad buvo metas, kai įmonėje triūsė gerokai daugiau moterų nei vyrų. Panaši situacija ir šiuo metu.
Anot J. Mauricienės, bendrovėje dirba geri, žingeidūs žmonės. „Šilutė – mažas miestas, o didžiausias darbdavys yra mūsų įmonė. Kolektyve pritapusieji „Šilutės baldus“ vadina antraisiais namais – juk čia praleidžia nemažai laiko“, – patikino personalo vadovė.
J. Mauricienė pabrėžė, kad įmonėje dirba daug jaunų žmonių, nemažai iš jų dirba ir mokosi, o kai kurie tobulina savo žinias nuolatos.
Apie savo darbą personalo vadovė sakė: „Dirbdamas su personalu negali sustoti, visada privalai gilinti savo žinias, nes ateina įvairių darbuotojų. Labai svarbu prisitaikyti prie kiekvieno“.

 

vadas.70.aktuaEgidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas:
„Šilutės baldai“ – ypatinga įmonė, kurios privalumus galima būtų vardinti ir vardinti. Tai daugiausiai baldų gamybos technologijų mūsų įmonių grupėje turintis fabrikas, čia sukuriama daugiausiai naujų produktų, čia kuriami unikalūs gamybos automatizavimo sprendimai.
Tačiau svarbiausias „Šilutės baldų“ privalumas yra čia dirbantys žmonės. Turbūt Lietuvoje būtų sunku surasti įmonę, kurioje dirbtų ištisos dinastijos, nuo senelių iki anūkų, kur į darbą žmonės važiuotų šeimomis.
Baldininkų tradicijos „Šilutės balduose“ skaičiuojamos jau 125 metus, bet kartu tai labai jaunatviška, kūrybinga, inovatyvi įmonė, kur kuriamos ir įgyvendinamos netikėtos idėjos.
Koncerno SBA ir mūsų baldų grupės vardu nuoširdžiai sveikinu „Šilutės baldų“ kolektyvą, esamus ir buvusius bendrovės darbuotojus šio gražaus jubiliejaus proga.

Įmonėje – per 20 metų
Ilgamete darbo patirtimi šioje įmonėje dalijasi technikos vadovas Benius Damanskas. AB „Šilutės balduose“ jis darbuojasi jau daugiau kaip 20 metų. Pasak B. Damansko, kai pradėjo dirbti šioje įmonėje, viskas buvę kitaip… Baigęs Kauno technologijos universitetą ir nuo 1987 m. gruodžio 1 d. inžinieriumi energetiku B. Damanskas net nenutuokė, kas jo laukia.
„Savo karjerą pradėjau nuo energetiko pareigų, o po ketverių metų įsidarbinau šioje įmonėje. Praėjus 9-eriems metams tapau technikos vadovu. Tuo metu įmonėje buvo pasikeitimų metas: nemažai lėšų buvo skiriama investicijoms, buvo diegiamos naujos technologijos, didinami našumai ir gerinama kokybė“, – pasakojo technikos vadovas. Šiuo metu B. Damanskas yra atsakingas už naujų įrenginių paieškas, parinkimą ir įsigijimą.
Specialistas patenkintas savo darbu. „Labai geras kolektyvas, tvirtas branduolys. Su energetiku, vyr. mechaniku, inžineriumi elektriku, energetiku, kitais kartu dirbame ištisus dešimt metų, – pasakojo technikos vadovas B. Damanskas. – Puikiai sutariu su kolektyvu. Jeigu turi prastą specialistą, būna sunku. Mano specialistai geri, tad ir sunkumų nebūna. Be to, stengiamės, kad specialistai nuolat tobulėtų“.

Gamybos vadovas Romualdas Galdikas demonstruoja prieš dvejus metus mechanikų sukurtą stalo kojų automatinio purškimo liniją.

Karjerą pradėjo nuo darbininko
Kitas ilgametis AB „Šilutės baldai“ darbuotojas Romualdas Galdikas, šioje įmonėje triūsiantis per 15 metų, – dabartinis gamybos vadovas. Šis žmogus savo karjerą „Šilutės balduose“ pradėjo paprastu darbininku. „Tuo metu įsidarbinau darbininku, nes sunku tais laikais buvo gauti darbą. Tada ir mokslų nebuvau baigęs“, – pasakojo R. Galdikas.
Gamybos vadovas prisimina, kad tuometinė įmonės valdžia pastebėjo užsispyrimą, norą dirbti ir pasiūlė jam mokytis. Kaune baigęs baldų technologijos mokslus, po trejų metų buvo paaukštintas vyriausiu meistru. „Man tebuvo 28 metai, kai po kurio laiko tapau cecho vadovu. Trejus metus išdirbau medienos ceche. Vėliau tapau vyr. technologu, o po pusės metų darbo buvau paskirtas gamybos vadovu. Šias pareigas einu jau devyneri metai“.
R. Galdikas džiaugiasi, jog viskas prasidėjo nuo eilinio darbininko, nes tai padeda dirbant vadovu. „Koks karys nenori tapti generolu? Žinoma, niekada nelipau per kitų galvas. Jei būčiau baigęs mokslus ir iš karto gavęs šias pareigas, tai ir vertinęs būčiau kitaip. Dabar šios pareigos turi daug didesnę vertę“, – prisipažįsta gamybos vadovas.
Pasak jo paties, gamybos vadovo darbas nenuspėjamas – jo dienotvarkėje nėra parašyta, ką reikės padaryti rytoj. Anot jo, tuo šis darbas ir žav. „Darbas nėra rutiniškas ir nuobodus“, – patikino R. Galdikas. – Darbui skiriu didžiąją dalį savo laiko, gerbiu AB „Šilutės baldai“, gerbiu čia dirbančius žmones, esu patenkintas turimu darbu“.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite