100 dienų karo Ukrainoje. Dalia Grybauskaitė šia proga davė interviu LRT radijui

Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Birželio 3 d. sukanka 100 dienų, kai vyksta karas Ukrainoje. Šia proga LRT radijas transliavo pokalbį su kadenciją baigusia Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite. Štai ką išgirdome.

 

„Karą sustabdyti gali tik karas“

„Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn“, – sakė kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir beveik pakartojo anksčiau viešai išsakytą savo nuomonę, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti galima „tik mūšio lauke“. Tai reiškia, kad  Vakarų šalims siunčiant savo pajėgas į Ukrainą arba tiekiant „adekvačią reikalingą, modernią ginkluotę“.

„Buvo pasirinktas kol kas antrasis kelias. Bet jis vyksta vėluojant, tiekiant nepakankamai modernią ir efektyvią ginkluotę ir to padarinius matome dabar: Rusija lėtai, bet stumiasi rytinėje dalyje į priekį. Abi pusės, taip pat ir ukrainiečiai, turi didžiulius žmogiškuosius ir technikos praradimus“, –  interviu LRT sakė kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė.

Vakarai „dairosi per petį“

„Deja, dabar, ypač Europoje, dominuoja toks dairymasis per petį, bijojimas savo šešėlio, krūpčiojimas… Išties tai nuteikia nemaloniai. Matyti, kaip lyderiai kažką atsistoję mėgina ir išstenėti, pasiaiškinti užuot priėmę drąsius sprendimus padedant kaimynei“, – teigė ji.

Pasak D.Grybauskaitės, Vakarai pamažu įsidrąsina dėl ginkluotės tiekimo, bet „tik Putinas trept kojele ir mes krūpt iš karto, ir krūpt iš karto“. „Išties, toks nuolaidžiavimas, toks bijojimas priimti sprendimus kainuoja kraują, kainuoja didžiulius žmonių praradimus Ukrainoje, kainuoja mums, Vakarams, didžiulę reputacinę žalą“, – tvirtino kadenciją baigusi prezidentė.

Ji kritiškai atsiliepė apie kai kurių Europos lyderių skambučius Rusijos prezidentui. Į LRT korespondento klausimą, kaip reikėtų vertinti kai kurių valstybių vadovų skambučius Putinui, ji atsakė:Na, turbūt pasakysiu tiesiai, kadangi dabar galiu tiesiau ir atviriau kalbėti, nes neužimu pareigų. Tai tiesiai ir sakau, kad skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip ir turi būti įvertinti – kaip skambučiai teroristui“.

Paralelės su Antruoju pasauliniu karu

„Skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip turi būti ir įvertinti  kaip skambučiai teroristui.“ Pasak jos, matant Rusijos agresijos pobūdį, galima įžvelgti paraleles su situacija prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai nacistinei Vokietijai nuolaidžiavusios valstybės sutiko padalinti Čekoslovakiją.

„Deja, Europa nepasimokė iš savo klaidų“, – sakė D. Grybauskaitė. Ji teigė, jog sankcijos yra politinė bausmės demonstracija, bet vien jomis Rusijos paveikti nepavyks.

„Pati Rusija gali iškentėti labai dideles ekonomines sankcijas, taip pat ir jos žmonės. Dėl to tiesioginio efekto iš karto, be abejo, nebus. Tuo labiau kad ir tos sankcijos skylėtos, ne iš karto įvedamos ir su tokiais negražiais viešais ginčais ir pasistumdymais“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pasak jos, kartais atrodo, kad tokios sankcijos „daugiau mums, Vakarams, gėdos pridaro ir reputacinės žalos negu naudos“.

Šiandien, birželio 3 d., sukanka šimtas dienų nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje.

Parengta pagal https://www.lrt.lt/ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite