100 dienų karo Ukrainoje. Dalia Grybauskaitė šia proga davė interviu LRT radijui

Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Birželio 3 d. sukanka 100 dienų, kai vyksta karas Ukrainoje. Šia proga LRT radijas transliavo pokalbį su kadenciją baigusia Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite. Štai ką išgirdome.

 

„Karą sustabdyti gali tik karas“

„Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn“, – sakė kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir beveik pakartojo anksčiau viešai išsakytą savo nuomonę, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti galima „tik mūšio lauke“. Tai reiškia, kad  Vakarų šalims siunčiant savo pajėgas į Ukrainą arba tiekiant „adekvačią reikalingą, modernią ginkluotę“.

„Buvo pasirinktas kol kas antrasis kelias. Bet jis vyksta vėluojant, tiekiant nepakankamai modernią ir efektyvią ginkluotę ir to padarinius matome dabar: Rusija lėtai, bet stumiasi rytinėje dalyje į priekį. Abi pusės, taip pat ir ukrainiečiai, turi didžiulius žmogiškuosius ir technikos praradimus“, –  interviu LRT sakė kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė.

Vakarai „dairosi per petį“

„Deja, dabar, ypač Europoje, dominuoja toks dairymasis per petį, bijojimas savo šešėlio, krūpčiojimas… Išties tai nuteikia nemaloniai. Matyti, kaip lyderiai kažką atsistoję mėgina ir išstenėti, pasiaiškinti užuot priėmę drąsius sprendimus padedant kaimynei“, – teigė ji.

Pasak D.Grybauskaitės, Vakarai pamažu įsidrąsina dėl ginkluotės tiekimo, bet „tik Putinas trept kojele ir mes krūpt iš karto, ir krūpt iš karto“. „Išties, toks nuolaidžiavimas, toks bijojimas priimti sprendimus kainuoja kraują, kainuoja didžiulius žmonių praradimus Ukrainoje, kainuoja mums, Vakarams, didžiulę reputacinę žalą“, – tvirtino kadenciją baigusi prezidentė.

Ji kritiškai atsiliepė apie kai kurių Europos lyderių skambučius Rusijos prezidentui. Į LRT korespondento klausimą, kaip reikėtų vertinti kai kurių valstybių vadovų skambučius Putinui, ji atsakė:Na, turbūt pasakysiu tiesiai, kadangi dabar galiu tiesiau ir atviriau kalbėti, nes neužimu pareigų. Tai tiesiai ir sakau, kad skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip ir turi būti įvertinti – kaip skambučiai teroristui“.

Paralelės su Antruoju pasauliniu karu

„Skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip turi būti ir įvertinti  kaip skambučiai teroristui.“ Pasak jos, matant Rusijos agresijos pobūdį, galima įžvelgti paraleles su situacija prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai nacistinei Vokietijai nuolaidžiavusios valstybės sutiko padalinti Čekoslovakiją.

„Deja, Europa nepasimokė iš savo klaidų“, – sakė D. Grybauskaitė. Ji teigė, jog sankcijos yra politinė bausmės demonstracija, bet vien jomis Rusijos paveikti nepavyks.

„Pati Rusija gali iškentėti labai dideles ekonomines sankcijas, taip pat ir jos žmonės. Dėl to tiesioginio efekto iš karto, be abejo, nebus. Tuo labiau kad ir tos sankcijos skylėtos, ne iš karto įvedamos ir su tokiais negražiais viešais ginčais ir pasistumdymais“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pasak jos, kartais atrodo, kad tokios sankcijos „daugiau mums, Vakarams, gėdos pridaro ir reputacinės žalos negu naudos“.

Šiandien, birželio 3 d., sukanka šimtas dienų nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje.

Parengta pagal https://www.lrt.lt/ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite