10 Lietuvos pilių ir dvarų, kuriuos verta aplankyti dar šį rudenį: įkvėps ne tik savo grožiu, bet ir istorija

Izabelė Bočkienė, specialusis projektas „Keliauk Lietuvoje“, DELFI

Kartais pernelyg suidealizuojame užsienį ir menkai įvertiname, kokioje gražioje šalyje gyvename. Lietuvoje įdomiai bei turiningai pakeliauti galima ne tik vasarą. Čia apstu žmogaus rankos nepaliestos gamtos, išskirtinių vandens telkinių bei dėmesio vertų pastatų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad mūsų šalyje galima aplankyti net kelias dešimtis dvarų ir pilių? Prie vienų iš jų verta nuvykti ir tiesiog ramiai pasivaikščioti, kitos pasižymi ir tuo, kad jose galima apsistoti ilgesniam laikui. Jau dabar galima susiplanuoti turiningus rudens savaitgalius bei aplankyti 10 išskirtinių pilių bei dvarų. Toks savaitgalio planas patiks visiems šeimos nariams.

Šilutės miesto pažiba – Hugo Šojaus dvaras

Jei planuojate praleisti turiningą savaitgalį Klaipėdos rajone, būtinai užsukite ir į Šilutę. Čia aplankyti verta išskirtinį bei akį traukiantį dvarą, pavadintą Hugo Šojaus vardu. Šis dvarininkas – vienas žinomiausių Klaipėdos krašto žmonių, nupirkęs dvarą dar 1889 metais. Čia jis įkūrė ir pirmąjį muziejų Klaipėdos krašte.

Šiandien dvaras vilioja ne tik savo išvaizda bei galimybe ramiai pasivaikščioti jo teritorijoje. Jei norisi pagilinti žinias, verta apsilankyti dvare įkurtame muziejuje, restauracijos ir edukacijos centre, vidaus bibliotekoje. Šiuo metu muziejuje ir jo filialuose sukaupta virš šešiasdešimties tūkstančių eksponatų, kuriuos tikrai verta išvysti.

Siūlomų aplankyti vietų dešimtuke po Šilutės paminėta: vienintelė tokia Lietuvoje – Biržų pilis, dievinantiems meną ir mokslą – Alantos dvaras Molėtų rajone, vieta, kurioje apsistodavo net Lietuvos didieji kunigaikščiai – Medininkų pilis, Baroko stiliaus gerbėjams – Kelmės dvaras, Tauragėje būtina aplankyti vienintelę Lietuvos pilį-muitinę, dar tikras Suvalkijos perlas – Paežerių dvaras, dar Panemunės pilis – norintiems pasigrožėti autentišku grožiu, Paliesiaus dvaras – jei norisi tylos, ramybės ir poilsio, Ignalinos rajone, dar vienas mistiškiausių renesansinių pastatų Lietuvoje – Siesikų pilis.

Paskelbė DELFI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite