2019–ųjų Kintų muzikos Festivalis startuoja kartu su vizualiųjų menų ir muzikos rezidencija


Gegužę menininkų rezidencija „Kintai Arts“ atidarė naują sezoną. Aną nėnesį Kintuose rezidavo keturios menininkės iš Estijos, JAV, Singapūro ir Prancūzijos.

Iš Estijos atvykusi Johanna Mudist tris savaites Kintų miestelyje rinko istorijas jau keletą metų įgyvendinamam „Mažojo žmogaus“ (angl. Little Man) piešinių ir tapybos projektui. Pavadinimas „Mažasis žmogus“ – tai nuoroda tiek į piešinėlių dydį, kuriuose atvaizduojami mažyčiai žmogeliukai, tiek į egzistuojančias socialines piramides bei jose vyraujančią hierarchiją. Savo darbus Kintų bendruomenei menininkė pristatė gegužės 24 d. vykusiame parodos atidaryme. Johanna buvo „Kintai Arts“ ir Tartu menininkų rezidencijos mainų programos dalyvė.

Per gana trumpą laiką išvysti Kintų miestelį pavyko ir tapytojai iš JAV Annai Teichei. Dėl nenumatytų aplinkybių autorė turėjo išvykti vos po savaitės, tačiau po apsilankymo Ventės rage Anna apsisprendė dalyvauti „Migruojančių paukščių“ projekte ir savo tapybos kūrinius siųsti į Kintus iš Sietlo (JAV).

Gegužės pabaigoje į rezidenciją atvyko menininkė iš Singapūro MaryAnn Loo. Kūrėja šiais metais pradėjo keliauti po pasaulį, kiekviename mieste palikdama po svajonių medžio freską. Į šį 100 svajonių medžių projektą MaryAnna nusprendė įtraukti ir Kintus – susipažinusi su vietos specifika, krašto simboliais bei paveldu, menininkė surengė kūrybines dirbtuves Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Kintų skyriaus auklėtiniams. Dvi dienas trukusių užsiėmimų metu MaryAnna kartu su vaikais sukūrė freską, puošiančią miestelio viešąją erdvę šalia Kintų vaikų darželio. Šiais medžiais autorė žiūrovams siekia priminti apie jų svajones ir kviečia klausti, ar mokame kiekvieną dieną įvertinti kaip unikalią galimybę priartėti dar vienu žingsniu prie savo išsikeltų tikslų?

Nuo birželio pradžios rezidencijoje kuria tapytoja ir video menininkė iš Paryžiaus Lala Drona (Jade Edwards). Kalbėdamasi su įvairiais žmonėmis autorė tiria moters vaidmenį ir būseną skaitmeniniame amžiuje. Rezidencijoje Lala planuoja sukurti tris tapybos darbus ir savo kūrybą bei ją dominančias temas pristatyti viešame renginyje.

Birželio 11 dieną Kintų meno rezidencijoje vyks popietės renginiai, kurie 17 val. prasidės diskusija su menininke iš Paryžiaus Lala Drona, 2019 m. Kintų muzikos festivalio anonsu ir jau trečius metus čia vykstančiu jaunųjų muzikų iš LMTA, vadovaujamų kompozitorių Vykinto Baltako ir Liudo Mockūno šiuolaikinės muzikos improvizacijų koncertu.

Kviečiame į Kintų meno rezidenciją birželio 11 d. 17 val.

„Kintai Arts“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite